Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

nikitrz
Мнения: 182
Регистриран: 05 дек 2008, 17:23

Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от nikitrz » 17 фев 2020, 10:44

Никъде в проучването обаче не е отчетен факта, че голяма част от потребителите не заменят стария си Samsung с по-нов модел на марката.Просто купуват телефон от друг производител.
Аз лично, след позлването на няколко галакси модела, не бих взел техен телефон дори и да ми дават пари за да го имам.Неоправдано високи цени държат, а дори не предлагат дългогодишна поддръжка срещу тия колосални суми.Едно Xiaomi с Android One има гарантирана поддръжка за минимум 2 години, а при Samsung ъпдейтите стават мираж след максимум година и половина.
Да не говорим, че с всеки ъпдейт умишлено бъгват телефона, за да те накарат да купиш по-новия и по-скъп модел...One plus също са много добра алтернатива.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Ванката » 17 фев 2020, 11:20

Неоправдано високи цени държат, а дори не предлагат дългогодишна поддръжка срещу тия колосални суми.
Явно толкова си и имал Галакси висок клас, за да твърдиш, че нямали двегодишна поддръжка на основния андроид. Защото освен двегодишната поддръжка, има и поне година отгоре на сигурността! S7 Edge телефон на 4 години до преди няколко месеца получаваше все още ъпдейти по сигурността. И какви са тия колосални суми които им искали на телефоните си? С колко по-скъпи са от Apple, Pixel, Huawei, Sony и т.н.
Никъде в проучването обаче не е отчетен факта, че голяма част от потребителите не заменят стария си Samsung с по-нов модел на марката.Просто купуват телефон от друг производител.
Никъде няма, защото тия които сменят марката не са никак много, както ти твърдиш. По-скоро тия които ползват Самсунг отиват на ябълка, а тия от ябълка отиват на Самсунг. Има и такива като мен, които ползват и двете... :D
Samsung GALAXY S22 Ultra

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Spikul » 17 фев 2020, 12:06

Вито написа:
17 фев 2020, 00:19
Едва ли ще видим някога съвършен механизъм... Този в 1+ изобщо не ми изглежда зле. ;) Жалко, че само в техните флагмани рискуваха. Гледам новите им рендъри и те с кръг в дисплея. Не е изгодно да не могат да шпионират винаги когато искат. Тва е цялата фатка според мен. На лаптопа лепенка на камерата можеш да сложиш, но на телефона не е много дизайнерско... :lol: Жалко, че само в теленор се предлагат. За сега съм се спрял на note 10+, пък да видим като чукна две години с мейта след няколко месеца какво ще реша. Между другото бачка безотказно, чак ме е яд че ще го сменям, но... :lol:
Моя съвет е да скочиш на Ултрата направо, разбира се ако разликата в цената не ти е проблем де.
Всичко е хубаво на Ноута, но камерата за мен е смотана.

gergoff
Мнения: 407
Регистриран: 10 окт 2014, 19:27

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от gergoff » 17 фев 2020, 12:45

Вито написа:
17 фев 2020, 00:19
Едва ли ще видим някога съвършен механизъм... Този в 1+ изобщо не ми изглежда зле. ;) Жалко, че само в техните флагмани рискуваха. Гледам новите им рендъри и те с кръг в дисплея. Не е изгодно да не могат да шпионират винаги когато искат. Тва е цялата фатка според мен. На лаптопа лепенка на камерата можеш да сложиш, но на телефона не е много дизайнерско... :lol: Жалко, че само в теленор се предлагат. За сега съм се спрял на note 10+, пък да видим като чукна две години с мейта след няколко месеца какво ще реша. Между другото бачка безотказно, чак ме е яд че ще го сменям, но... :lol:
Твоя Меът може да го смениш единствено с Макларъна .. Няма да можеш да свикнеш с дупката на Ноута..може да е скриеш но губиш дисплей , разликата в процесорите също е голяма ..Остава наистина най добрия дизайн и качество на сглобка в момента, и камерата която да не се окаже по добра от на новия флагман ...

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Spikul » 17 фев 2020, 12:58

Пак става нещо и мнението не излиза.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Вито » 17 фев 2020, 14:09

Gergoff, кой от всички макларани? :roll:

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Spikul » 17 фев 2020, 14:50

Вито написа:
17 фев 2020, 00:19
Едва ли ще видим някога съвършен механизъм... Този в 1+ изобщо не ми изглежда зле. ;) Жалко, че само в техните флагмани рискуваха. Гледам новите им рендъри и те с кръг в дисплея. Не е изгодно да не могат да шпионират винаги когато искат. Тва е цялата фатка според мен. На лаптопа лепенка на камерата можеш да сложиш, но на телефона не е много дизайнерско... :lol: Жалко, че само в теленор се предлагат. За сега съм се спрял на note 10+, пък да видим като чукна две години с мейта след няколко месеца какво ще реша. Между другото бачка безотказно, чак ме е яд че ще го сменям, но... :lol:
Пак ми изчезна мнението.
Та моите 2 ст по темата са, че бих ти препоръчал Ултрата. Ноута е супер телефон, но камерата според мен е зле.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Вито » 17 фев 2020, 14:52

Огромна е тая ултра... Да не казвам половината но едно 40 процента ползвам телефона с една ръка.
Хм, сега видях, че е не е голяма разликата в размера. Другото което ме дразни е липсата на aptx HD с тоя exynos. Как може китайците да сложат всички кодеци в техния kirin, а корейците да се правят на луди. :x Камерата на note 10+ не може в никакъв случай да се каже, че е зле. Не на последно място изобщо не мисля да дам 1900 кинта за телефон. Даже вдигнах доста прага до към 1300. :lol:
Ако P30 pro имаше стерео изобщо нямаше да го мисля, ама... Пък като се замисля, че пускам само ТВ на високоговорители докато хапвам набързо... Лудуте съседи и моно мога да ги гледам. Тея дни един приятел чака виваком да му дадат п30 про и ще имам всеки ден достъп до него. Ако впечатли доволно може и него да взема. Поне ще знам, че камерата ми е отлична както винаги съм искал. Жалко, че ги резнаха гугъл и следващите им флагмани изгоряха, ама... Война на шпиони.

gergoff
Мнения: 407
Регистриран: 10 окт 2014, 19:27

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от gergoff » 17 фев 2020, 16:03

Вито написа:
17 фев 2020, 14:09
Gergoff, кой от всички макларани? :roll:
Oneplus 7t Pro Mclaren Edition , скъп е но му пада цената и поне на тоя етап от високия клас според мен няма друг който да може да изпълни всички изисквания за флагман , няма ноч или дупка , 855+ , процесора е много над този в Ноута , с две класи , не с една , камерата снима с по реални цветове но с една малка идея по малка детайлност, но само това е ,, всичко друго е в полза на Макларъна 90 Hz голям дисплей за всичко ,

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Ползващите телефони Galaxy S ги сменят все по-рядко

Мнение от Ванката » 17 фев 2020, 16:22

@Вито, и аз мисля, че за човек като теб, който харесва фотографията най-добрият вариант е ултрата. Няма Макларъни, ноутове и прочие.

Иначе разгледах ултрата във вариант на изплащане и с таксата отива на 130+ лева, без значение от аб.план. Най-добре със Смарт Ю, излиза 133 лева месечно, което не ми се вижда чак толкова много.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Отговори