Още за европейските цени на серията Samsung Galaxy S21

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Мнение от В@НК0 » 23 дек 2020, 11:24

Това някаква шега ли е, че всички телефони от серията няма да имат слот за карта памет?

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Мнение от propov » 24 дек 2020, 01:28

Не е шега а изчистване на недостатъци. Картите памет вече работят в пъти по бавно от вътрешната памет и съответно затормозяват системата. До скоро това не беше проблем, но файловете стават все по големи, процесите по тежки, процесорите по мощни... Та картите вече не смогват. Най пъргавите телефони на пазара са без слот. Айфон, Пиксел, Има Плюс и прочее.

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Още за европейските цени на серията Samsung Galaxy S21

Мнение от В@НК0 » 24 дек 2020, 22:31

propov написа:Не е шега а изчистване на недостатъци. Картите памет вече работят в пъти по бавно от вътрешната памет и съответно затормозяват системата. До скоро това не беше проблем, но файловете стават все по големи, процесите по тежки, процесорите по мощни... Та картите вече не смогват. Най пъргавите телефони на пазара са без слот. Айфон, Пиксел, Има Плюс и прочее.
Така си мислиш ти. Аз си ползвам карта от най-висок клас и нямам никакви проблеми . А системата не я мисли. Тя винаги си работи с вградената памет.

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Мнение от propov » 15 май 2021, 22:11

Аз не мисля, чета. Ако ти си мислиш, че има външна карта, която се доближава по ефективност до вградената памет, седни и ти малко да почетеш!

Потребителски аватар
Диян
Регистриран: 01 фев 2012, 16:44

Мнение от Диян » 15 май 2021, 22:19

propov написа:
15 май 2021, 22:11
Аз не мисля, чета. Ако ти си мислиш, че има външна карта, която се доближава по ефективност до вградената памет, седни и ти малко да почетеш!
Четеш ама не мислиш!
Всеки има нещо което е сложено в карта памет и иска да го прехвърли в новия си телефон.
И колкото бавно да се случват нещата е хубаво да има допълнителна ката памет.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 16 май 2021, 12:13

която се доближава по ефективност...
И за какво ти е тази ефективност за външна памет освен за снимки и видео?
Като почнете да се хвърляте по едни голи характеристики които не знаете за какво ви са...
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

ivobel721
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37

Мнение от ivobel721 » 16 май 2021, 12:42

До преди 2 месеца бях със S7 Edge, който за жалост беше с 32 ГБ памет, защото не го продаваха с повече в Мтел, а преди него бях със S5, който пак в Мтел имаха само с 16 ГБ памет. И двете - крайно недостъчно памет.

Имал съм 2 SD карти, и двете по 64 ГБ, първата беше супер бавна, защото беше от 2014, и с нея галерията ставаше близо до неизползваема. Втората вече бях гледал да е бърза (и скъпа беше на всичкото отгоре) и имаше близо 100 МБ/сек четене и записи във всяка посока (и струваше 70-80 лв през 2018) и с нея сякаш големи проблеми нямах. И с двата телефона винаги бях до края на запълване на вътрешната памет, тъй като приложенията не обичам да ги слагам на SD картите, където ще работят по-бавно, а и също неща като скрийншотове се запазват в паметта на телефона.

Напълно доволен съм от моя S21, който и в трите оператора се продава само с 256 ГБ, и SD карти не ми липсват! Явно логистично им е било по-лесно да поръчат само един модел. (Взех си телефона за 1156 лв с договор, който така или иначе щях да плащам, че дори дойде със зарядно. 😁 ) Данните от SD картата на стария телефон уж за 2 часа (защото само безжично можех) е трябвало да се прехвърлят, но аз го оставих да си ги прехвърли през нощта и не го следях.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 16 май 2021, 22:59

Имам 512ГБ карта на Самсунг. На нея съм качил филми, музиката от спотифай и други файлове касаещи работата ми. Половината карта е пълна, половината памет на телефона (256ГБ) също е пълна. И да, картата е в пъти по-бавна от паметта на телефона, и не, не оказва влияние за бързодействието му като цяло. Следващият ми телефон трябва да е отново с мемори слот, освен ако не е 512ГБ вградена, но предвид това че качват 500+ лв. цената в този случай... Предпочитам си мемори картата която купих за 150 кинта.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 16 май 2021, 23:46

ivobel721 написа:
16 май 2021, 12:42
Напълно доволен съм от моя S21, който и в трите оператора се продава само с 256 ГБ, и SD карти не ми липсват!
Преди години липсата на SD карта си беше минус. Примерно когато я махнаха в S6, трябваше да си правиш сметката как да използваш масово предлаганите 32GB. Сега обаче положението е различно, като S21 идва с 256GB, които са напълно достатъчни за 98% от потребителите. Освен това вече всичко отиде онлайн, стриймва се музика, видео, филми... снимките и видеата ти се бекъпват в облак ... а неограничения интернет стана достъпен, като покритие имаш почти навсякъде...
Така че поне за мен липста на SD карта вече няма абсолютно никакво значение.

Отговори