Някои потребители все още могат безплатно да преминат към Windows 10

Nokia920
Регистриран: 06 дек 2012, 20:48

Мнение от Nokia920 » 06 яну 2020, 08:24

ЧНГ.
И какво? Минаваш на 10-тката и директно ставаш опитна мишка на микромеките.
Със Закон трябва да забранят на тея да пишат софтуер. На никой не му пожелавам да види, как база данни изчезва без видими следи от нея след ъпдейт до 10-тката, Да се чудиш какъв е тоя вирус, който товари процесора на 100%, а то да се окаже, че вируса са некадърниците от Микрософт. Онзи ден пак с прехвалената 1909, дето оправяла всички бъгове се оказа, че нищо не се оптавили... Всички програми си изчезват пак и трябва рестарт, а за бъга в ланкартите, на който му се случвало знае колко нерви изхабяваш докато откриеш, че пак микромеките са сринали нещата.
Започнах да препоръвам на всички познати да минават на Linux, защото при тея си плащат за нерви и следене а аз вече нямам такива.... Тея трябва да се накажат никой да не им ползва продуктите, за да почнат да пишат свястен софтуер като останалите. За какво ми е интеграция с тъпите им социални мрежи.... , 2/3 от кода им е да не би някой да им поллзва без да им плаща за боклуците...Честно писна ми, да си следят сами себе си. Махнат ли поддръжката на 7-цата, доста народ ще откажа от продуктите им. Едно време същата работа беше с нарочните фабрични дефекти на HP (Не Работи) и там доста народ отказах от тея... Някой ще кажр бълха ги ухапала... Така е, ама аз нямах проблеми с хората, които обслужвам. Пак повтарям спрът ли седмицата спира се останалите боклуци от Редмънд!

Потребителски аватар
npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Re: Някои потребители все още могат безплатно да преминат към Windows 10

Мнение от npet » 06 яну 2020, 10:04

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:51, променено общо 1 път.
-

Nokia920
Регистриран: 06 дек 2012, 20:48

Мнение от Nokia920 » 06 яну 2020, 12:55

Дали? За какви бекъпи пишеш, като явно нямаш връзка с централния си процесор, явно си на заплата при някой дето им разпостранява Виндоусите.
Ето ти сценарии за размисъл, защото явно не си го изпитал в реалноста. Компютъра в предприятието е включен и след ъпдейт вечерта, на сутринта е изчезнала базата данни, всичко останоло си седи.За какъв бекъп пишеш, какви пет лева...какви тестове бълнуваш...малоумни разсъждения.
Другото няма да го коментирам, защото явно някоя майкрософска процедура те е зациклила и нямаш връзка с живота.

ipolit
Регистриран: 21 окт 2008, 12:12

Мнение от ipolit » 06 яну 2020, 12:57

Стават грешки, обаче ако базата няма бекъп, познай кой няма връзка с централния си процесор.

Потребителски аватар
npet
Контакти:

Мнение от npet » 06 яну 2020, 13:38

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:50, променено общо 1 път.
-

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 06 яну 2020, 13:50

Някой знае ли със сигурност,дали при чиста инсталация ще се активира уин 10 с лиценза за 7? При ъпгрейд винаги е ставало мазало при мен.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 06 яну 2020, 14:57

pipchi написа:
06 яну 2020, 13:50
Някой знае ли със сигурност,дали при чиста инсталация ще се активира уин 10 с лиценза за 7? При ъпгрейд винаги е ставало мазало при мен.
Не е само при теб. Направи си пълен бекъп на 7-цата заедно с всички програми (за да можеш да се върнеш по всякаква причина). Не знам какъв ти е лиценза, но според мен от 10-ката, само Enterprise си струва (не LTSC/B, защото при тях няма Office365 и други неща, но ако е за фирма/бизнес последните са по-стабилни и без чести обновявания, които със сигурност ще счупят много неща). 7-цата е визуално, технически, драйвърно и по всякакъв друг начин остаряла и особено за нов хардуер, не можеш да му използваш капацитета. За Privacy settings, 1-2 часа след инсталацията ще ти стигнат да минеш през всичко, вкл. Advanced. Има много статии из нета какво и как. А за чиста инсталация, риск винаги има даже и с чисто 10-iso. Активирането става веднага след инсталация и не трябва да си в evaluation mode, още повече да чакаш със седмици след нея. Зависи и от ключа и самото iso.

Потребителски аватар
npet
Контакти:

Мнение от npet » 06 яну 2020, 15:18

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:50, променено общо 1 път.
-

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 06 яну 2020, 17:33

Ясно,благодаря! Лаптопа е с лицензиран уин7. Щеше ми се един път да станат легални нещата,но става двойна работа. Досега винаги съм намирал актуални vl лицензи с онлайн активация,които се връзват с майкрософт акаунта. Бекъпа също е полезен и нужен. Ползвам Акронис безплатната версия за WD или Seagate.

Отговори