На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от tzincbg » 01 ное 2019, 10:57

Смисълът явно е, че при някои банки са високи таксите за зареждане на револют. При други са малки или няма и не си струва.

В@НК0
Мнения: 836
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от В@НК0 » 01 ное 2019, 22:47

Samsung pay не се поддържа за България. Каква е схемата, за да работи

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Johnniie » 02 ное 2019, 16:34

Може ли малко уточнение и по тази "схема" :) (че ми стана интересно)

Направи си Paysera, за да си виртуализираш картата им към Samsung Pay и да плащаш с телефона и часованика?

Пращаш към БГ IBAN - BGN, превалутират ти се в EUR и после с картата (чаканата все още) карта ще регистрираш (токенизираш) в Samsung Pay за да плащаш в България в BGN - т.е. пак обратно превалутиране EUR > BGN ?

Колко излиза това удоволствие?
Освен двойното превалутиране BGN > EUR > BGN
https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/r ... arti-taksi
Издваване на карта 3 EUR + доставака
Месечна такаса карта 0.45 EUR
Плащане в магазини в държави от ЕС в евро Безплатно
Плащане в магазини в държави от ЕС в друга валута 0,10 EUR + 0,70 %*
Плащане в магазини извън ЕС в друга валута 0,10 EUR + 1,20 %*

За разлика от някои "звучащи заядливо" коментари написани от други хора, аз наистина се интересувам от Samsung Pay, но искам да съм нясно предварително, колко би излязло по този начин/схема.
Благодаря :)
1. На първия въпрос да. Paysera карти се потдържат от Samsung Pay. Когато ми пристигне картата ще разбера дали това е така, както твърдят от Paysera.
2. В приложенито на Paysera имам две сметки една с БГ IBAN и една с LT IBAN. Когато заредих пари по сметката с превод към българския IBAN парите в приложението пристигнаха в лева. В момента по левовата сметка имам сумата Х, а по евровата 0. Като дойде картата и направя покупки ще разбера точно какви ще са таксите. При поръчката на картата е превалутирало от BGN-EUR на курс 1.9587, което не мисля,че е толкова зле. Сега ако има 0,70% на всяка транзакция няма да е много ок,но ще видим като ми пристигне картата.
3. Начина да инсталираш Samsung Pay е описан във форума на андроидчето и е много лесен стига да имаш СИМ карта от държава където се потдържа услугата. Слагаш сим картата, ресет, след това се влиза в Galaxy Store и се изтегля Samsung Pay. В плей стора не е налично приложението заради на Гугъл тъпотийте с локалните рестрикции. Направих си и нов Самсунг Акаунт с адрес Англия, което несъм сигурен дали беше небходимо. Не се наложи нито да флашван друг фирм, нито нищо.

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 908
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Чо :) » 04 ное 2019, 13:40

Johnniie написа:
02 ное 2019, 16:34
1. На първия въпрос да. Paysera карти се потдържат от Samsung Pay. Когато ми пристигне картата ще разбера дали това е така, както твърдят от Paysera.
2. В приложенито на Paysera имам две сметки една с БГ IBAN и една с LT IBAN. Когато заредих пари по сметката с превод към българския IBAN парите в приложението пристигнаха в лева. В момента по левовата сметка имам сумата Х, а по евровата 0. Като дойде картата и направя покупки ще разбера точно какви ще са таксите. При поръчката на картата е превалутирало от BGN-EUR на курс 1.9587, което не мисля,че е толкова зле. Сега ако има 0,70% на всяка транзакция няма да е много ок,но ще видим като ми пристигне картата.
3. Начина да инсталираш Samsung Pay е описан във форума на андроидчето и е много лесен стига да имаш СИМ карта от държава където се потдържа услугата. Слагаш сим картата, ресет, след това се влиза в Galaxy Store и се изтегля Samsung Pay. В плей стора не е налично приложението заради на Гугъл тъпотийте с локалните рестрикции. Направих си и нов Самсунг Акаунт с адрес Англия, което несъм сигурен дали беше небходимо. Не се наложи нито да флашван друг фирм, нито нищо.
Хммм... ако в действителност сметката в Paysera e мултивалутна, може би няма да се налага превалутиране. (или е само депозитна (за съхранение) и не е свързана към картата.)
Аз Samsung Pay имам инсталиран (имам Тайванска карта) и от както излезе Android 9 на Note 8, Note 9 и Note 10+ им сменям региона, за да ми работи вградения запис на разговори (нещо много необходимо).

До сега не съм успял да регистрирам никава карта в Samsung Pay.
За плащане с часовник дано няма geo заключване.

Ще се радвам да разбера "развъзката" :)

Успех :)
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Потребителски аватар
vstorm
Мнения: 108
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29
Местоположение: Пловдив

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от vstorm » 04 ное 2019, 21:25

https://www.sammobile.com/news/curve-su ... all-cards/
Пробвах и успях да си добавя Curve-а в Samsung Pay на Gear S3. При опит за плащане на POS в Lidl даде грешка в чип-картата.

BANANA_18
Мнения: 678
Регистриран: 01 юли 2004, 01:51

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от BANANA_18 » 05 ное 2019, 02:46

Трябва ли и телефона да ми е самсунг? Часовника е актив2, а телефона huawei. Ще тръгне ли самсунг pay?Иначе в XDA е обяснено как се сменя региона на часовниците за да сработи SamsungPay

Потребителски аватар
chilko
Мнения: 6862
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от chilko » 05 ное 2019, 14:42

vstorm написа:
04 ное 2019, 21:25
Пробвах и успях да си добавя Curve-а в Samsung Pay на Gear S3. При опит за плащане на POS в Lidl даде грешка в чип-картата.
Curve казва изрично, че това е налично само за клиенти в UK - https://community.curve.app/tags/monthly-update

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Johnniie » 05 ное 2019, 18:01

Чо :) написа:
04 ное 2019, 13:40

Хммм... ако в действителност сметката в Paysera e мултивалутна, може би няма да се налага превалутиране. (или е само депозитна (за съхранение) и не е свързана към картата.)
Аз Samsung Pay имам инсталиран (имам Тайванска карта) и от както излезе Android 9 на Note 8, Note 9 и Note 10+ им сменям региона, за да ми работи вградения запис на разговори (нещо много необходимо).

До сега не съм успял да регистрирам никава карта в Samsung Pay.
За плащане с часовник дано няма geo заключване.

Ще се радвам да разбера "развъзката" :)

Успех :)
За съжаление сметката е депозитна. Налага се да се прехвърлят парите по картовата сметка, тогава дерат за 50 кинта получих по картата 25.07 евро, което означава курс 1.99лв за евро. От там насетне при плащане отново превалутиране и такса 0,10 евро и 0,70% такса превалутиране. Става убийствено според мен. За едното плащане със Сам Пей не смятам да се набутвам толкова много. Часовника ще го поръчвам от Испания и би трябвало да няма проблем с гео локация рестрикция. Засега ще карам с гривната на Райфайзен.

Приятна вечер.

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 908
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Чо :) » 05 ное 2019, 19:57


Johnniie написа:
Часовника ще го поръчвам от Испания и би трябвало да няма проблем с гео локация рестрикция.
Curve картата от днес се виртуализира в Samsung Pay UK и Google Pay.

Ако не държите да е със Samsung Pay може и часовници с Google Pay да разгледате.

За моменра токенизирсните BIN на Google Pay още ги няма във всички POS и са неуспешни покупките (вс пак е от днес). Щ
Вероятно това е проблема е със Samsung Pay плащането тук.


А в Curve може да се "вкара", която и да карта, включително и от български банки. Плащането преминсло през Curve за банката е "плащане на POS в UK в BGN" (или каквато валута си избереш в Curve за всяка конкретна добавена карта).

Ако някой се интересува от Curve - http://www.curve.app

Или има желание да получи и £5 бонус (£5 и за мен)
referal линк https://curve.page.link/aN5Yw
code D6X498WN
Услугата (Curve Blue card) , поръчката и доставката на картата са безплатни. Няма и такси при пазаруване без превалутиране (валутата на полупката и валутата зададена за текущата карта за плащане са еднакви.)
(Тарифите и при превалутиране ползватели казват че са хубави.)

Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от tzincbg » 05 ное 2019, 22:43

Чо :) написа:
05 ное 2019, 19:57
Johnniie написа:
Часовника ще го поръчвам от Испания и би трябвало да няма проблем с гео локация рестрикция.
Curve картата от днес се виртуализира в Samsung Pay UK и Google Pay.

Ако не държите да е със Samsung Pay може и часовници с Google Pay да разгледате.

За моменра токенизирсните BIN на Google Pay още ги няма във всички POS и са неуспешни покупките (вс пак е от днес). Щ
Вероятно това е проблема е със Samsung Pay плащането тук.


А в Curve може да се "вкара", която и да карта, включително и от български банки. Плащането преминсло през Curve за банката е "плащане на POS в UK в BGN" (или каквато валута си избереш в Curve за всяка конкретна добавена карта).

Ако някой се интересува от Curve - http://www.curve.app

Или има желание да получи и £5 бонус (£5 и за мен)
referal линк https://curve.page.link/aN5Yw
code D6X498WN
Услугата (Curve Blue card) , поръчката и доставката на картата са безплатни. Няма и такси при пазаруване без превалутиране (валутата на полупката и валутата зададена за текущата карта за плащане са еднакви.)
(Тарифите и при превалутиране ползватели казват че са хубави.)
Как така да не са вкарани Curve номерата, като с тяхната карта четвърти бонус вече харча по магазините?

Отговори