iPhone 5 няма да може да работи с LTE мрежите в повечето европейски страни

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Re: iPhone 5 няма да може да работи с LTE мрежите в повечето европейск

Мнение от asenna5 » 14 сеп 2012, 20:39

LTE плановете в Бг със сигурност ще бъдат по-добри от почти навсякъде, тук сме с най-добрия интернет, но нещата пак ще бъдат смешни. Погледни новия Киндъл с LTE с какъв план се предлага ..цели 250 мегабайта (и след това спира, в САЩ и навсякъде се налага тенденцията да няма неограничен интернет)..УАУ! С LTE ще ги изфукам за около 2 (две!) минути най-вероятно. ..Така и тук. Идеята със скоростите е добра, но на този етап неприложима, тъй като технологията е изпреварила на практика развитието на мрежите. По-лесно е цял град да се покрие с Wi-Fi.

fashion_m
Регистриран: 28 яну 2006, 21:29

Мнение от fashion_m » 14 сеп 2012, 20:44

Кофти работа.
Според мен е по-добре 256 Kbit/s flat rate или 512 Kbit/s flat rate, отколкото минутка кеф и после цял месец късане на нерви.
Това не би трябвало да увеличи кой-знае колко натоварването на мрежите на операторите в сравнение със сегашната практика с бързите мегабайти и след това бавната скорост.

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 14 сеп 2012, 21:40

Абе цялата работа е , че една LTE базова станция може да обслужва на максимална скорост едно свързано към нея устройство. Ако се вържат две, ще трябва да дели максималната скорост на половина. Ако са три свързаните устройства, дели на 3 и т.н. Точно за това скоростите са теоретични. Постижими са ако сте на метър- два от антената и се се вързали единствено вие при слабо натоварване на преносната мрежа.

vinse
Регистриран: 18 авг 2010, 19:26

Мнение от vinse » 14 сеп 2012, 22:55

Пък аз си мисля, че цялата тая орязаност на ифоня що се отнася до lte е заради самсунг. Самсунг притежава патенти там и май май епъл внимават много да не нарушат някой, че такъв ще им го нахакат - свят ще им се завие.

SwollenMembers
Регистриран: 12 мар 2006, 15:57

Мнение от SwollenMembers » 14 сеп 2012, 23:12

[Quote]Погледни новия Киндъл с LTE с какъв план се предлага ..цели 250 мегабайта (и след това спира, в САЩ и навсякъде се налага тенденцията да няма неограничен интернет)..УАУ! [/Quote]

Това е екстра срещу 50 долара на година, което прави около 4 долара (6 лева) на месец, т.е. 6 лева за 250MB, а пък 6 лева за американците са все едно 6 стотинки за нас (beer) Това не е причина да мислим ,че тарифните им планове отиват в по-ограничена насока. Преди време бях видял по една американска телевизия реклама на техен мобилен оператор, в която навсякъде хора сваляха големи файлове под надписа LTE, а накрая посланието беше "истински неограничен мобилен интернет". Е, 100% има звездички, но според мен с тея DropBox-ове и други облачни услуги, няма как - натам ще вървят нещата (yes)

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 14 сеп 2012, 23:27

При средна големина на книга за Киндъл от 1 MB, това пвави 250 свалени книги на месец. Който мисли че ще може да прочете толкова, ами нека да се пробва. LTE-то е добре като идея, но ще е скъпо за реализиране. Удачният вариант беше евтин - със стандартно IP оборудане , но той не получи разпространение.

ogs
Регистриран: 24 юли 2005, 09:40

Мнение от ogs » 14 сеп 2012, 23:31

LTE мрежата на Мтел (доколкото я има) е на 1800MHz. Също така немалка част от 3G-то е Dual-Cell на 42.2. Така че, който има нешейпнати мегабайти ще може да подръпва със сериозни скорости

SwollenMembers
Регистриран: 12 мар 2006, 15:57

Мнение от SwollenMembers » 14 сеп 2012, 23:46

[Quote]LTE мрежата на Мтел (доколкото я има) е на 1800MHz. Също така немалка част от 3G-то е Dual-Cell на 42.2. Така че, който има нешейпнати мегабайти ще може да подръпва със сериозни скорости[/Quote]

Dual-Cell технологията е голяма работа (yes) Виждал съм как iPad вдига почти 30 mbps с М-тел. Но това май е достъпно само за M-Tel SURF NONSTOP XL (40 лева такса). Но не мисля, че тази технология ще стане масова, защото най-вероятно мрежата ще се претовари :D Точно заради това идват LTE мрежите (yes)

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 15 сеп 2012, 12:18

И за войс-карти е достъпно, въпреки, че дейтата е с приоритет. През войска карта аз съм бил свидетел на почти 18 мегабита скорост с SGS2. Честно казано по отношение интернет съм изключително впечатлен от Мобилтел и това е моя избор за мобилен интернет, перфектна HSPA мрежа. Не мисля, че нещата ще са по-различни с LTE.. Все пак обаче бих предпочел на обществените места, където имат фиксирана свързаност, телекомите да изграждат свободни точки за достъп. Това би облекчило наличната наземна инфраструктура и било чудесна реклама.

mkpetrov
Регистриран: 05 апр 2009, 18:46

Мнение от mkpetrov » 15 сеп 2012, 12:20

Ще се претовари, но поне могат спокойно да пуснат по-поносима минимална скорост при желание

Отговори