iPhone 11 Pro Max изравни Samsung Galaxy Note10+ в тестовете на DXOMARK

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: iPhone 11 Pro Max изравни Samsung Galaxy Note10+ в тестовете на DXOMARK

Мнение от algor » 08 ное 2019, 19:54

fuckDRM написа:
08 ное 2019, 11:54

За мен подхода на Шаоми е по-правилен, защото разчита предимно на хардуера. При Епъл наблягат на софтуер.

Всяко дете знае, че какъвто и наточен хардуер да сложиш, без добре оптимизиран софтуер е за никъде и няма да се получи нищо.
Това, всъщност, от години е проблем на чайна тенекетата, които...
Всъщност няма значение.

А да кажеш, че Епъл наблягат на софтуер без хардуер, е меко казано...несериозно, ако мога така да се изразя.
Не ми се влиза в излишни спорове и просто репликирах.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

iPhone 11 Pro Max изравни Samsung Galaxy Note10+ в тестовете на DXOMARK

Мнение от npet » 09 ное 2019, 09:53

Извинявам се за двойното мнение, но форума отново не работи и не може да се редактира.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 09 ное 2019, 13:22

2 са нещата, които дразнят. Първото е старата слабост в камерите им. Имаше го в Х и в XS . В стая когато снимаш, снимката изглежда сякаш си осветил обекта с фенерче. За.нощния режим може да е добре, но за през деня не изглежда добре. Другото е централното претегляне. Ужасяващо криви снимки! Особено в края. Затова бях сигурен, че оценката на камерата няма да е висока. Даже трябва да е още по-ниска.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 09 ное 2019, 13:48

erupt написа:
08 ное 2019, 13:40
Когато започнаха да излизат прегледите на новите iPhone-ни, започнах да си мисля, че е време да направя експеримент и да взема да си купя Pro Max. Ползвам др. продукти на Apple, но досега не и телефоните им. Изгледах много видеа и прочетох много статии за модела. Това, което ме впечатли най-много бяха мненията за батерията и камерата. Речено-сторено, но реших да ида в магазин и да видя, дали ми допада като усещане, защото и това е важно. Отивам. Консултантът дори се съгласи да го откачи от кабела за сигурност, за де е по-удобно. Признавам, че веждата не ми хареса от първия момент. Не съм свикнал на такива изрезки. Хубаво, ама съм там заради батерията и камерата. Батерията няма как да я тествам, но направих 20-ина кадъра, пратих си ги на пощата в оригинал и се прибрах, за да видя. Тук изненадата ми беше неприятна. Качеството на снимките беше лошо. Особено ниско беше качеството от телекамерата. Сниман текст. Нямаше нито една буква, която да не е наядена, нито една права греда. Реших, че е въпрос на бройка. След още три телефона реших, че или все се натрисам на кофти екземпляри, или не правя нещо като хората, знаем, че при Apple почти винаги е така ;) , или просто телефонът толкова си може. Няколко дни по-късно се сетих за прегледа на Jared Polin, който похвали камерите. Човекът дава и примерни кадри, че и DNG-та. Веднага ги свалих. Е, телефонът толкова си може. Облаците и растителността са му явен проблем. Първите са просто съвкупност от петна. Никаква плавност при преминаване от бяло към сиво. Тревата е като от рисунка. Имам и няколко кадъра на хора. Ако не се гледа 1:1, поносими са, ако не се търси детайл в косите, миглите и т.н. Вероятно е при контролирани условия нещата да не стоят така, но в такъв случай ще снимам с DSLR-а си, не с телефон. Не разбирам вълнението около камерите на този iPhone. Телефон за тези пари трябва да предлага повече и по-добро. Така мисля.
Точно така, не се увериш сам какво може един телефон, много лесно ще се подведеш по подобни псевдо тестове.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 09 ное 2019, 13:49

fuckDRM написа:
08 ное 2019, 14:39
Тръгнах да проверявам и се оказа, че и на мен не ми излизат сметките! Взел съм данните на Nokia 808 PureView със сензор 1/1,2" ( мисля, че е най-големия слаган в телефон досега )
Точните данни за Шаоми са 3,24 пъти ( диагонал 12,7 срещу 7,06 )
Дори и така разликата е огромна!
Само, че с тази Нокийка на 7 години, ще направиш далеч по-добри снимки, колкото и да ни втълпяват обратното разни тестери.

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 11 ное 2019, 12:04

До fuckDRM,

Мисля си, че направените от теб изчисления са малко манипулативни.
Даните за матриците на двете камери, такива каквито аз открих в интернет:

iPhone 11 Pro:
Rear camera: 12 MP (1.4 μm) (1/2.55") Sony Exmor IMX333-Inspired, ƒ/1.8 aperture
Размер на матрицата: 5,76mm x 4.29mm
резолюция: 4032 x 3024

Xiaomi smartphone with Samsung's new 108MP sensor:
Rear camera: 108 MP (0.8 μm) (1/1.33") Samsung ISOCELL Bright HMX
Размер на матрицата: 9.6мм x 7.2mm
резолюция: 12032 x 9024

От тези данни е видно, че матрицата на Xiaomi е по-голяма, но пиксела на iPhone 11 Pro е по-голям от този на Xiaomi.
Когато сравняваме качеството на матриците неможе на едната да комбинираш пикселите
по 4, а другата да я оставиш в реална резолюция! Дори обединени 4 пиксела в 1, резултатния пиксел се получава 1.6 μm. dxomark направи тестове и резултата е ясен. Xiaomi и Samsung създадоха матрица с огромна за нуждите на един смартфон резолюция - 108 мегапиксела. Сравняваме качеството на снимката от двата смартфона при 108 и 12 мегапиксела. От една страна рекламираме 108 мегапиксела, но виждаш ли след това ще снимаме на 27! Някой беше дал линк на снимка направена от Xiaomi с резолюция 108mp.
Снимката е с резолюция 228x228 DPI. Заснете е при ISO 100.
Шума който се вижда при 25% увелиличение е впечатляващ...
Print size: 134.0 x 100.5 сантиметра!!! Не се застъпвам за нито един смартфон.
Не смятам, че трябва да се търси кой знае какво качество при снимка от смартфон.

Отговори