Exynos 2100 изостава от Snapdragon 888 в тестове

admin
Site Admin
Регистриран: 19 апр 2017, 10:40

Мнение от admin » 11 фев 2021, 06:35

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Мнение от propov » 11 фев 2021, 06:35

Тия всеки път преди да изкарат нов чипсет, обещават, наливат, сипват и накрая - топла бира и студени кебапчета. И аз купувам и после им ги връщам. Хубаво че живея в бяла държава, че имам потребителски права. Не знам как и защо народа още им се вързва още. За нормалния потребител е ок., ама за хора дето са запалени и четат това онова, и пак купуват че и защитават

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Мнение от propov » 11 фев 2021, 06:35

Тия всеки път преди да изкарат нов чипсет, обещават, наливат, сипват и накрая - топла бира и студени кебапчета. И аз купувам и после им ги връщам. Хубаво че живея в бяла държава, че имам потребителски права. Не знам как и защо народа още им се вързва още. За нормалния потребител е ок., ама за хора дето са запалени и четат това онова, и пак купуват че и защитават

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Exynos 2100 изостава от Snapdragon 888 в тестове

Мнение от board » 11 фев 2021, 08:33

propov написа:
11 фев 2021, 06:35
И аз купувам и после им ги връщам.
Кой модел от S21 серията си купи и какви са ти оплакванията за да го върнеш?

Защото аз от две седмици ползвам Ултрата и да ти кажа наблюденията са ми, че има отличен живот на батерията и добра производителност дори при 120Hz QHD. Има и доста тестове които могат да потвърдят думите ми. А също така в доста се вижда, че в реални условия няма особена разлика в представянето на Exynos и Snapdragon вариантите.

С цялото ми уважение към AnandTech, ама малко са пресолили супата. В смисъл разглеждат се основно някакви екстремни ситуации и натоварвания. Само като погледнеш първата картинка в новината под която пишем, виждаш резултати на телефони обдухвани с вентилатори и фризери... нали такива съвсем нормални ситуации.

STE1
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Мнение от STE1 » 11 фев 2021, 09:53

Какво са пресолили че пак ни пробутват по лош вариант на по висока цена.Това е доста сериозна разлика в разхода на батерията.
The benchmark tests also show that the Exynos 2100 has a higher power consumption of up to 18-35% compared to the Snapdragon 888. The battery life will bear the brunt of this high power consumption. Both PCMark Work 2.0 and web browsing battery life test confirm that the Galaxy S21 Ultra Snapdragon 888 version lasts longer on a single charge compared to the Exynos 2100 version of the same flagship phone.
Samsung Galaxy S10 Plus

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 11 фев 2021, 10:27

Тези между 18 и 35% са важни на ниво технически спецификации/статистика, освен това са основани на синтетични тестове и в екстремни условия, на които рядко един стандартен потребител ще изложи устройството. Наистина процесорът и графичният ускорител са двете най-големи пера, източващи батерията - доскоро, а и все още и 5G модема също - но за толкова години използване на смартфони и други мобилни устройства от различни марки мога да кажа, че основният носител на енергоспестяването е енергийното управление на ресурсите на ниво операционна система. Ако ще и със Snapgragon 820 да си от 2016, ако Мениджърът на батерията си върши работата и ограничава самовключването на приложения и процеси на ниско ниво, телефонът пак ще държи поне ден.

Huawei имат много добро управление на ресурсите на заден план примерно. Повечето игрови телефони също (Asus, Xiaomi, ZTE). Samsung са много добри в хардуера, но на софтуерно ниво има доста да се учат, защото от години имат склонността да претрупват и усложняват ненужно цялата операционна система, а оттам и енергопотреблението. Никой не играе на телефона по цял ден, или снима, или браузва/гледа видео в екстремни условия и на 50 градуса външна температура като на синтетичните тестове - обаче, ако докато в джоба и на загасен екран батерията губи на всеки час по 5-9% от нищото, само за това, че телефонът е включен, кой е виновен?

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 11 фев 2021, 11:00

STE1 написа:
11 фев 2021, 09:53
Какво са пресолили че пак ни пробутват по лош вариант на по висока цена.Това е доста сериозна разлика в разхода на батерията.
Еми точно с тези изводи за 18%-35% по-висока консумация, базирайки се на един синтетичен тест, става пресоляването.

Обаче ето пътвия попадна ми тест за живота на батерията от тубата и няма подобно нещо.

Иначе ето едно друго видео на което попаднах сега, като интересното е, че тестващия решава да включи и втори снапдрагон в теста и той се представя малко по различно от първия. Товест може да има вариации и до самата бройка на чипсета.

maniaka_slr
Регистриран: 26 ное 2006, 03:12

Мнение от maniaka_slr » 11 фев 2021, 16:14

Ако е като SAMSUNG NOTE 20 ULTRA, може единия да е с графит за охлаждане, а другия с медна пластина. Но както гледах някъде в YouTube, май разлика в охлаждането между двете няма много. Просто цената е по-ниска на графита. И може би също няма достатъчно наличности от компонентите и затова слагат реално каквото имат.
Samsung NOTE9

Fenche1
Регистриран: 22 юли 2020, 02:19

Мнение от Fenche1 » 11 фев 2021, 23:32

Това са манипулирани данни.
Има много видеота в YouTube където Exynos изпреварва Snapdragona!
Общо взето няма разлика с кой процесор ще е телефона.

vagabonti
Регистриран: 01 авг 2019, 17:23

Мнение от vagabonti » 11 фев 2021, 23:43

Нека не се заблуждаваме. Представиха процесора като по-добър, а после изоставал... Защо се случи това? Европа и пазарите за Ексинос трябваше да си купят тази година от новите телефони с процер, "издухал" Снапдрагона, а миналта бяха (бяхме :-) потиснати от него. Накараха ни да си помислим "Тази година ние ще имаме по-якия процесор", ама САЩ и Китай - най-големите пазари - няма да искат по-слабия процесор. Наистина ще извадят от камъка вода, за да убедят американците и китайците, че ще получат по-добрият процесор... Всичко е игра. :-)

Отговори