Ето цената на iPhone SE (2020) в България

Потребителски аватар
toshvel
Регистриран: 19 апр 2020, 11:31

Re: Ето цената на iPhone SE (2020) в България

Мнение от toshvel » 19 апр 2020, 14:59

iWolff написа:
19 апр 2020, 14:53
В САЩ всяка една стока която гледате е без данък за определения щат, от който я вземете. В повечето е около 10%, но стига и до 20% в някои щати. Дори в супермаркета да отидете на касата плащате данъка върху посочената цена в магазина на касата отделно. Тоест все едно цените са без ДДС и на касата си плащаш ДДС-то в зависимост колко е то за съответния щат.
значи 399$ не е окончателно..

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 19 апр 2020, 15:42

toshvel написа:
19 апр 2020, 14:59
[quote=iWolff post_id=2549682 time=<a href="tel:1587297217">1587297217</a> user_id=209776]
В САЩ всяка една стока която гледате е без данък за определения щат, от който я вземете. В повечето е около 10%, но стига и до 20% в някои щати. Дори в супермаркета да отидете на касата плащате данъка върху посочената цена в магазина на касата отделно. Тоест все едно цените са без ДДС и на касата си плащаш ДДС-то в зависимост колко е то за съответния щат.
значи 399$ не е окончателно..
[/quote]
Не е, между 7% и 20% е данъка в зависимост от кой щат го вземеш.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

criminall
Регистриран: 05 сеп 2007, 01:56

Мнение от criminall » 19 апр 2020, 16:12

Уважавам феновете на епъл.. ама да ме извиняват.. този телефон излиза на цената на Xiaomi Mi Note 10 Pro ! :shock: Няма как да стане просто.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 19 апр 2020, 16:34

Вече съм се напил, на кило ракия съм, сега излезнах да пуша и обръщам внимание на горума. Ама утре ще ти кажа с какво е повече от китаеца.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Потребителски аватар
toshvel

Мнение от toshvel » 19 апр 2020, 17:01

iWolff написа:
19 апр 2020, 16:34
Вече съм се напил, на кило ракия съм, сега излезнах да пуша и обръщам внимание на горума. Ама утре ще ти кажа с какво е повече от китаеца.
Аз никога не съм си представял че след толкова години на айфон и да мина на Андроид устройство щу ме накефи така. На Xiaomi Mi 9 SE батерията държи пъти повече от тази на iPhone 11, и с тоя fast charge който идва free зареждам телефоня за не повече от 30мин! И най-важното - не треперя над телефона постоянно и не ми пука много дали ще го изпусна и счупя.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Мнение от algor » 19 апр 2020, 17:17

toshvel написа:
19 апр 2020, 11:47
Давам мнение като човек който дълго е бил на iPhone 7, iPhone SE old generation,iPhone XR и iPhone 11 и сега съм на Xiaomi Mi 9 SE за 600лв.... Много се разочаровах от APPLE последните години! Купих iPhone 11 от Технополис зимата 2019 ,носих го 1 седмица и го върнах. Много слаба батерия, доста лоша wide-angle камера, много неудобен за една ръка и доста тежък! Та доста години на APPLE и наистина се уморих от некви малки тъпотии и ограничения ,които потребителят има с техните джаджи и минах на ....XIAOMI. Мега съм доволен ( не правя никаква реклама на китайците), но специално камерата и дисплеят са пъти по-яки от на APPLE.Разбира се видое стабилизацията на APPLE няма грешка, тук XIAOMI много куца, що се отнася до заснемане на видео. Имам и iPad air 2- тук наистане не мога да кажа нищо, яка батерия, работи без грешка вече 3та година май, ъпдейти регулярно. Та общо взето от таблетите им съм супер доволен и впечатлен, но от телефоните- НЕ. Никакви инновации, доста грозен и константен дизайн, кофти дисплей на телефоните под 2 000лв! Моите извинения, но XIAOMI MI 9 SE за 600лв страхотен дисплей и супер малък стилен ноч, едва забележим! Ако трябва да обобщя, готините телефони бяха до iPhone 7 i стария iPhone SE. Новият SE с този дизайн е доста отблъскващ, дори и хардуерно да съм сигурен че ще е машинка, и софтуерно ,както винаги е било при APPLE... В крайна сметка всичко зависи ,за какво точно ще използваш телефона и какво искаш да правиш и постигнеш с него. Аз лично определено няма скоро да се върна обратно към APPLE за смартфон!
Безкрайно уважавам аргументираните мнения на хората, били те в плюс на една марка или на друга.
Не знам как при вас така е станало с iPhone 11, но подчертавам, че казвате как имате проблем с един модел, а после обобщавате и слагате апаратите на Apple под един знаменател.
Не съм ползвал чистата 11-ка, но ползвах преди време няколко месеца XR (предшественика на 11-ката) и смело мога да кажа, че и батерията му е страхотна и камерата не отстъпва с много на доста флагмани от всякакви марки.
Ще ме накарате да купя утре едно Xiaomi Mi 9SE за да видя каква е тая камера - първата, за която чувам от Xiaomi, която мачка апаратите на Apple.
Всички тук присъстващи и пишещи знаем, че Xiaomi не се славят с чудесни камери, но за цената си биват поне за снимки на светло.
Батерията също не знам с какво е толкова по-добра, но XS Max и 11 Pro Max трудно могат бъдат ударени в земята откъм издръжливост на батерията и това го казвам от собствен опит.
Иначе няма лошо, че сте намерил това, от което имате нужда и то за ниска цена.
Просто споменавам нещата, които ме учудиха.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Потребителски аватар
toshvel

Мнение от toshvel » 19 апр 2020, 17:48

algor написа:
19 апр 2020, 17:17
toshvel написа:
19 апр 2020, 11:47
Давам мнение като човек който дълго е бил на iPhone 7, iPhone SE old generation,iPhone XR и iPhone 11 и сега съм на Xiaomi Mi 9 SE за 600лв.... Много се разочаровах от APPLE последните години! Купих iPhone 11 от Технополис зимата 2019 ,носих го 1 седмица и го върнах. Много слаба батерия, доста лоша wide-angle камера, много неудобен за една ръка и доста тежък! Та доста години на APPLE и наистина се уморих от некви малки тъпотии и ограничения ,които потребителят има с техните джаджи и минах на ....XIAOMI. Мега съм доволен ( не правя никаква реклама на китайците), но специално камерата и дисплеят са пъти по-яки от на APPLE.Разбира се видое стабилизацията на APPLE няма грешка, тук XIAOMI много куца, що се отнася до заснемане на видео. Имам и iPad air 2- тук наистане не мога да кажа нищо, яка батерия, работи без грешка вече 3та година май, ъпдейти регулярно. Та общо взето от таблетите им съм супер доволен и впечатлен, но от телефоните- НЕ. Никакви инновации, доста грозен и константен дизайн, кофти дисплей на телефоните под 2 000лв! Моите извинения, но XIAOMI MI 9 SE за 600лв страхотен дисплей и супер малък стилен ноч, едва забележим! Ако трябва да обобщя, готините телефони бяха до iPhone 7 i стария iPhone SE. Новият SE с този дизайн е доста отблъскващ, дори и хардуерно да съм сигурен че ще е машинка, и софтуерно ,както винаги е било при APPLE... В крайна сметка всичко зависи ,за какво точно ще използваш телефона и какво искаш да правиш и постигнеш с него. Аз лично определено няма скоро да се върна обратно към APPLE за смартфон!
Безкрайно уважавам аргументираните мнения на хората, били те в плюс на една марка или на друга.
Не знам как при вас така е станало с iPhone 11, но подчертавам, че казвате как имате проблем с един модел, а после обобщавате и слагате апаратите на Apple под един знаменател.
Не съм ползвал чистата 11-ка, но ползвах преди време няколко месеца XR (предшественика на 11-ката) и смело мога да кажа, че и батерията му е страхотна и камерата не отстъпва с много на доста флагмани от всякакви марки.
Ще ме накарате да купя утре едно Xiaomi Mi 9SE за да видя каква е тая камера - първата, за която чувам от Xiaomi, която мачка апаратите на Apple.
Всички тук присъстващи и пишещи знаем, че Xiaomi не се славят с чудесни камери, но за цената си биват поне за снимки на светло.
Батерията също не знам с какво е толкова по-добра, но XS Max и 11 Pro Max трудно могат бъдат ударени в земята откъм издръжливост на батерията и това го казвам от собствен опит.
Иначе няма лошо, че сте намерил това, от което имате нужда и то за ниска цена.
Просто споменавам нещата, които ме учудиха.

Аз минах точно от XR на 11 ,чиято батерия уж трябваше да издържа отличително повече- пълни глупости. И като се порових в нета доста новозакупили iPhone 11 бяха рипортнали че батерията се точи бая бързо, доста по бързо от тази на XR. Иначе и аз имам добри впечатления от батерията на XR, но вярвай ми, не може да стъпи на пръса на mi 9 SE пи батерия. Снимките ,особено селфи с предната камера на XIAOMI е доста по-добро от това с фронт камери на XR/11.Ultra wide camera-та на iPhone 11 беше доста разочароваща за мен, доста кривеше образа и доста мажеше, XIAOMI и тук се справя доста добре. Вярвай ми, говоря като човек който за 5 години смени бая iPhones и имам впечатления почти от всички модели. ОК ,вярвам че XS MAX/11 Pro MAX са супер яки ,но братле, 2000-3000лв за телефон????? И да му трепереш нонстоп?! АЗ поне не искам да съм роб на някаква вещ.

saudzboa
Регистриран: 01 дек 2019, 20:21

Мнение от saudzboa » 19 апр 2020, 17:55

pretorianec написа:
18 апр 2020, 09:04
exgrigor написа:
18 апр 2020, 08:32
Apple за пореден път показаха,че сериозно изостават с иновацийте и го карат по инерция на стари лаври."Евтин" телефон за 1000 лв с архаичен дисплей с 4 см рамки,home бутон в 2020 г-просто ГОЛЕМ СМЕХ...И велик чипсет с който ще решаваш интеграли на 4,7 инчов дисплей..Ако не изкарат нещо "УАУ" тази година тотално ще ми паднат в очите.Въпреки всичко продължава да има орди от верни фенове,които ги купуват,но всеки има право на избор.
Не виждам и някой от другите да е изкарал нещо “wow” на пазара да ти кажа честно....особенно пък и за тази цена. Това е “нишов телефон” който дава възможност на хора които не държат да имат голям дисплей,и някаква ултра модерна и мощна камера,както и голяма “тухла” в джоба! Има не малко такива хора които предпочитат именно такъв дизайн,с актуален хардуер,добра батерия,и далеч не лоша камера,за значително по-малко сума от другите им модели на пазара! И още от сега съм убеден че ще се продават като “топъл хляб” особенно в тези времена! Колкото до “ордите” от верни фенове,моите лични наблюдения е че добре оптимизирана операционна система,получаваща адекватна поддръжка години наред,съчетана с безпроблемна работа на устройството,няма как да няма верни фенове. За тези които искат повече като хардуер,има висок клас както iOS така и Андроид.
Не, че имам против , че се кефиш на айфона ама за тия пари можеха да се помъчат тия дебели рамки да ги смалят, да сложат един четец на пръстов отпечатък под дисплея., и още една камера. Ама като има хора де ше си дадат парите щото е от Епъл..що ли им трябва ония да се мъчат. И тоз лсд дисплей :д абе... мани. Андроидите от към идеи са по-напред последните години, 90-120 херца дисплеи, пръстови четци под дисплея и още. Самсунг видяха от LG за широкоъгълната камера, после всички други включително и алчните от епъл. Не ми харесва как "ограбват" хората със стар дизайн и евтини лсд дисплеи, и тоя а13 на тва малко дисплейче нз какво ще правиш с него, поне ще е икономично. Да ви е честит новия тел за 1000 лв с параметри и дизайн от 2017г.

saudzboa
Регистриран: 01 дек 2019, 20:21

Мнение от saudzboa » 19 апр 2020, 17:57

radko89 написа:
18 апр 2020, 19:06
botor написа:
18 апр 2020, 17:49
ама то май не е само само за "бюджетниците"...за компания която слогана е-водени от иновациите,последните години не са най иновативните. правят много тарикатии но като цяло са качественна марка с много добра поддръжка,затова много хора си ги копуват по инерция
Слогана на компанията е - think different, и мисля, че те се придържат към него. Ако не друго поне са различни от останалите :)
По им приляга

Don't think , just buy it!

Алчни и безочливи :д ама като знаят , че ще им изкупят стария хардуер за 1000 лв. уж "бюджетни" телефони...

Потребителски аватар
npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Мнение от npet » 19 апр 2020, 18:02

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:27, променено общо 1 път.
-

Отговори