Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от tzincbg » 20 авг 2019, 23:43

Ванката написа:
20 авг 2019, 23:29
Защо не карате колелета по-здравословно е? Какви са тия моди с тротинетки, скутери и не знам си още какво. Мазнини на тротинетка не се топят! И колелото е лесен начин за придвижване през лятото, при това почти безплатен, като изключим поддръжката. Пестиш пари - гориш мазнини и се чувстваш отлично!
И пристигаш потен на работа. И за хора с износени стави не става.

luboclt
Регистриран: 20 авг 2019, 08:54

Мнение от luboclt » 20 авг 2019, 23:45

A4i написа:
20 авг 2019, 23:05
В другите градове, където има същата услуга ги зарязват навсякъде. Нямам представа кой ги прибира в станциите.
при мен в щатите ги хвърлят където искат. Има събирачи които след 19 обикалят, прибират и ги зареждат и до 07 сутринта ги връщат строени на определни от Лайм места. Разправят че изкарват $200-$500 на вечер така.

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 20 авг 2019, 23:50

tzincbg написа:
20 авг 2019, 23:43
Ванката написа:
20 авг 2019, 23:29
Защо не карате колелета по-здравословно е? Какви са тия моди с тротинетки, скутери и не знам си още какво. Мазнини на тротинетка не се топят! И колелото е лесен начин за придвижване през лятото, при това почти безплатен, като изключим поддръжката. Пестиш пари - гориш мазнини и се чувстваш отлично!
И пристигаш потен на работа. И за хора с износени стави не става.
Стави най-бързо се износват именно от застоял и мързелив начин на живот, като изключим здравословните фактори. Явно масово хората са с износени стави...
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Мнение от iavorski » 21 авг 2019, 08:42

Ванка, в центъра трудно се намира къде да си оставиш и най вече намериш колелото. А тротинетките може и в офиса.

bez.syanka.na.samnenie
Регистриран: 17 яну 2012, 12:13

Мнение от bez.syanka.na.samnenie » 21 авг 2019, 17:49

Здравейте,

регистрирах се за джусър (зареждач). Искат да си снимаш личната карта и да минеш кратък онлайн курс за зареждач. Подписва се договор онлайн (имат форма, в която си рисуваш подписа, не знам доколко законно е това в бг).

Първоначално дават между 6-8 зарядни на човек, двама англоговорящи са "шефовете". Склада им е на военна рампа, на около бяха извадили стотина за зареждане и имаше 5-6 палета за сглобяване.

Плащат по 4$ на зареждане, като трябва да ги оставиш заредени на следващия ден между 5-7 сутринта в центъра. (Първоначално максимум 8 на ден може да взимаш, а в приложението са отбелязани 10 макс)

Това са местата, където могат да се оставят:
https://dox.abv.bg/download?id=637ede47ac# - Линк за сваляне

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 22 авг 2019, 10:37

Между другото в 10 месеца от годината бръмча с колелото навсякъде и мога да ви кажа, че си е супер. Да, не ми е много дълъг пътят до работа и не идвам потен, но е много бързо и удобно. Днес ще ги пробвам Лайм-ките.. Между другото никъде не видях спецификации до колко килограма издържа, че аз съм висок и едър човек.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 10:50

Ванката написа:
20 авг 2019, 23:50
Стави най-бързо се износват именно от застоял и мързелив начин на живот, като изключим здравословните фактори. Явно масово хората са с износени стави...
Ванка, моите уважения ама това което каза са пълни глупости.Ставите се износват от прекалено натоварване(друг е въпросът дали е от много работа или от наднормено тегло).Получих плексит от 20 години мъкнене на 8 кг сак на дясното рамо.Минах на раница и малко се пооправих.
И човека под мнението ти е прав, моята ако отида на работа с нея си я качвам в кабината на машината и пак не пречи.Намери така място на колелото де.Лошото е че с тази наша пътна инфраструктура тротинетките са много лошо проходими и често се налага да я мъкна на ръка а 12 кг така не е много удобно.
Относно услугата, вижда ми се прекалено скъпо.Интересно е как ще се справят с нашата крадлива и унищожаваща всичко сган?
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Moto Z 8.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi Mi Box 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

AVKansazov

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 11:04

mishobehar написа:
22 авг 2019, 10:37
Между другото никъде не видях спецификации до колко килограма издържа, че аз съм висок и едър човек.
Масовите са до 100 по-мощните до 120.Аз съм 72(80 с багажа) моята 300 ватова едвам качва моста на герджика(5 км/ч) на пълна мощност с мен.Затова предпочитам да сляза и да я бутам 20-30 метра вместо да я мъча.
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Moto Z 8.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi Mi Box 3 8.0

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 авг 2019, 11:37

AVKansazov написа:
22 авг 2019, 10:50
Ванката написа:
20 авг 2019, 23:50
Ванка, моите уважения ама това което каза са пълни глупости.Ставите се износват от прекалено натоварване(друг е въпросът дали е от много работа или от наднормено тегло).Получих плексит от 20 години мъкнене на 8 кг сак на дясното рамо.Минах на раница и малко се пооправих.
И човека под мнението ти е прав, моята ако отида на работа с нея си я качвам в кабината на машината и пак не пречи.Намери така място на колелото де.Лошото е че с тази наша пътна инфраструктура тротинетките са много лошо проходими и често се налага да я мъкна на ръка а 12 кг така не е много удобно.
Относно услугата, вижда ми се прекалено скъпо.Интересно е как ще се справят с нашата крадлива и унищожаваща всичко сган?
Относно материята мога да ти говоря с часове, все пак това ми е работата. Стави се износват и в двата случая, при застоял начин на живот и при прекалено натоварване на ставите в ежедневието. С напредването на годините физическото натоварване във фитнеса трябва да става по-умерено. Не можеш да клякаш с 160 килограма на 40-40+ години, както си клякал на 25! Но и не трябва да спира физическата активност, просто се променя начина. Най-полезния вариант е карането на колело, особено, за хората, които нямат почти никакво свободно време, за да посещават фитнеса редовно.

Относно другото, вчера докато отивах на работа преди да се кача в таксито на бул. Владимир Вазов един на ховърборд въобще не спазваше правилата за движение и премина на червено при десен завой, при застрояване. Редовно, докато пътувам за работа с таксита изскачат разни такива на тротинетки, без да се оглеждат, вземат предимство всякаш пътя е техен. Според мен ще зачестят смъртните случаи.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

AVKansazov

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 13:07

Един на ховърборд... този пък какво изобщо търси на пътното платно?Явно се е взел много на сериозно тези играчки вече наистина са само за забавление, не бих казал че стават за транспорт.

Отговори