Ето какви са зависимостите на Huawei от американски чипове

wer_aac
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Ето какви са зависимостите на Huawei от американски чипове

Мнение от wer_aac » 25 май 2019, 12:57

Фен съм на самсунг, но хуауей правят много качествени смартфони. Мейт 20 про, P30 pro и honor 20 pro са уникални.
На американските шибаняци започна да им пари на задниците и решиха с политически натиск да попречат на развитието на хуауей.
Къде изчезна демокрацията и свободния пазар? Видяха, че Хуауей става производител номер 1 в света и решиха да го натиснат, въпреки, че главната причина е изграждането на 5G.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 25 май 2019, 13:02

Legolaself01 написа:
25 май 2019, 12:40
Повече да не съм чул думичка да сравнявате тези боклуци с другите марки телефони.
Абсолютни китайски боклуци, базирани на лъжи!
И като се сетя, че някакви помияри от youtube слагаха p20 pro пред note 8 и айфон Х🤣
Със здраве да си ползвате ментаците 😀
Лейка, Лайка, Лайкучка за нищо не става 😀
Космоса щели да снимат, става ако е макет :mrgreen:
Връщай се в гората 🍻 Наистина само ,,болен" мозък може да пише подобни небивалици !!!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 25 май 2019, 13:14

wer_aac написа:
25 май 2019, 12:57
Фен съм на самсунг, но хуауей правят много качествени смартфони. Мейт 20 про, P30 pro и honor 20 pro са уникални.
На американските шибаняци започна да им пари на задниците и решиха с политически натиск да попречат на развитието на хуауей.
Къде изчезна демокрацията и свободния пазар? Видяха, че Хуауей става производител номер 1 в света и решиха да го натиснат, въпреки, че главната причина е изграждането на 5G.
До тук никой не можа да ми отговори срещу какво точно плюете по американците?
Значи в Китай може да забраняват Андроид, а САЩ не може да забрани на китайците да им ползват андроида, който си е ТЕХЕН, така ли? И аз харесвам Хуауей, но това китаефилство ми идва в повече!

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 25 май 2019, 13:20

Да го забранят за ползване само в Китай тогава.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Spikul

Мнение от Spikul » 25 май 2019, 13:23

Вито написа:
25 май 2019, 13:20
Да го забранят за ползване само в Китай тогава.
Че нали там е забранен де?

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 25 май 2019, 13:40

Не ме разбра. Да го забранят за ползване само в Китай, телефоните продавани извън Китай да нямат проблем. Ама нали едни пари трябва се измъкнат. Конгресът на щатите не дава да се продават оръжия на арабите, ама тръмпа си сключи сделките за 8 милиарда долара. Всичко е за едни много големи пари. Тва е. На никой не му пука ни за кибер сигурност, ни за мир, нито за който и да било от света. Не знам какво толкова се коментира тука аз не съм фен на тоз, аз не съм на оня... Е и те не са фенове на нас. И едните и другите искат да печелят.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Боби13

Мнение от Боби13 » 25 май 2019, 13:43

Перчема каза, че хардуера бил опасен за сигурността на Щатите? Не е ли софтуерът опасен, защото хардуерът без софтуер е купчина вторични суровини!

Spikul

Мнение от Spikul » 25 май 2019, 13:50

Вито написа:
25 май 2019, 13:40
Не ме разбра. Да го забранят за ползване само в Китай, телефоните продавани извън Китай да нямат проблем. Ама нали едни пари трябва се измъкнат. Конгресът на щатите не дава да се продават оръжия на арабите, ама тръмпа си сключи сделките за 8 милиарда долара. Всичко е за едни много големи пари. Тва е. На никой не му пука ни за кибер сигурност, ни за мир, нито за който и да било от света. Не знам какво толкова се коментира тука аз не съм фен на тоз, аз не съм на оня... Е и те не са фенове на нас. И едните и другите искат да печелят.
Как така да го забранят само в Китай? Нали ти обяснявам, че в Китай самите китайци са го забранили и за това САЩ спират да им дават да го ползват и за износ. Не може да го забраняваш за ползване в Китай и в същото време да печелиш от него по света.
Иначе спор няма, че Хуауей сега правят най-добрите камери, но и Нокиа ги правеха и даже имаха Симбиан, обаче ги няма, нали? Който не може да прави поне хардуера си сам, е обречен рано или късно на фалит. За софтуера нещата пък са още по-сложни, но там САЩ са наистина най-силни.

Боби13

Мнение от Боби13 » 25 май 2019, 18:06

Вярвай си, елф 😊 Нали се сещаш, че в Щатите Huawei не се продава, елф :) Блекбъри... Сега не сме 2005 г. !

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 25 май 2019, 18:20

Huawei наляха милиарди долари в глобална реклама. Платиха на мобилни оператори да ги лансират, платиха на тубъри да ги възхваляват, подиграват се с конкуренцията си, като раздаваха безжични зарядни. Наглостта им може да се види и при едно най-нормално търсене в нета на телефон различен от техните (прилагам скрийншот!). Лично аз се радвам за урока който им даде американският президент, за да им покаже, че не са някакви богове, които могат да си позволяват безконечни волности! Гадно ми е само за невинните потребители, които са си дали парите за техни телефони, а те Хич не са евтини...
FF6E3E6F-F799-4E43-873A-B5A7F6F3CD3C.jpeg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Отговори