Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от Ванката » 11 дек 2018, 08:18

Явно, ще се ориентирам към S10 догодина. Една дупка е достатъчна и според мен е много по-добро решение от ноча.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

aladin
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от aladin » 11 дек 2018, 08:30

Според мен телефон без рамки или почти без такива не е много удачно решение, ако се ползва без калъф или гръб, който да обхваща и корпуса. А като сложиш такива телефончето вечене е е нито със стъклен гръб, нито тънък.За мен сполучлив вариант е метален гръб, тип Note 4X.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от board » 11 дек 2018, 11:08

Не виждам каква в връзката между безрамковия дисплей и калъфа?

Ванка, аз по принцип се интересувам от по-малките телефони, така че добре, че по-не те ще са само с една дупка за камера. Но все пак седи въпроса колко голяма ще е дупката.

Но и като гледам очакванията за Huawei Nova 4, не ми е много ясно Самсунг с какво очакват да отличат S серията?

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от Blue Sky » 11 дек 2018, 11:24

Lite версията ми допада като размер. (yes)

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от muamamu1 » 11 дек 2018, 12:01

Всеки с нуждите си. Аз бих се замислил за Active версията, ако я върнат. S8 и S9 са много красиви, но и адски крехки телефони.

Потребителски аватар
board

Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от board » 11 дек 2018, 12:05

Интересно е какво ще е орязаното на Lite версията. Говори се, че ще е с плосък дисплей, което не ме пречи. Пръстовия отпечатък няма да е в дисплея, а отстрани на рамката, което също не ме притеснява, защото не го ползвам. Вероятно ще е с една камера по-малко, тук наистина зависи коя ще липсва. И остава въпроса дали и разни други неща ще са му по-зле.
Отделно стои и въпроса дали всъщност S10 Lite ще е с по-тесен корпус от S10, тъй като извития дисплей успява да намали страничната рамка. Да видим.

Но за мен интереса определено е към максималко способни, сравнително компактни устройства. А на пазара в момента, такива предложения се броят на пръсите на едната ми ръка :|

Потребителски аватар
board

Re: Re: Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от board » 11 дек 2018, 12:19

Ако те притеснява крехкостта, винаги можеш да го покриеш със здрави калъфи и протектори. Аз не съм сигурен, че Актив версията е по-издържлива на външни влияния от обикновената защитетена с обвивка.

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от muamamu1 » 11 дек 2018, 12:57

До някъде си прав, да. Въпреки това до сега не съм имал телефон, който да изпозлвам с калъф, в който да не попадне прах/песъчинки в резултат на което винаги се появяват драскотини. Разбирам, че масово външния вид на телефона е важен, но аз съм от хората, които не се интересуват от това и бих предпочел да мога спокойно да си изпозлвам телефона във всякава среда. Освен това не виждам смисъл производителят да те убеждава, че телефонът струва една не малка сума пари, защото е така красив, използват се толквоа висококачествени материали и т.н., за да може да изглежда добре на снимка, но ако искаш да запазиш този външен вид, ти трябва да го скриеш от лицето на планетата. Идеален пример е OnePlus. Продават една и съща концепция всяка година - бърз, чист телефон, на който единствената му слабост е камерата - за все повече пари основно заради изпозлваните материали.

И да, употребата на гума и пластмаса до S7 Active се справяше далеч по-добре от блестящи метални рамки и стъкла с външните влияния, но S8 Active излезе с метална рамка и сам можеш да видиш резултата от обявите 2-ра ръка в Ebay, например. Разбира се, не умирам за гумено покритие и т.н. OnePlus One го изпозлвах ок. година и половина - две (може би, нещо такова, не съм сигурен) и до последния момент имаше само една драскотинка по лентата покрай стъклото на дисплея, защото бях забравил монета в джоба, в който го сложих веднъж. Бих предпочел неговия sandstone гръб пред всички метални, стъклени и т.н. глезотии днес.

Забавно е как всяка година излизат множество нови модели, но ако търсиш нещо издръжливо, а не просто красиво, или пък нещо по-компактно, няма нищичко за теб. Може би Poco-то е единствената такава възможност в момента - силен хардуер без да е нужно да се притсняваш, че може в джоба ти да се е натрупал малко прах, например.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от Ванката » 11 дек 2018, 15:12

[Quote]Ванка, аз по принцип се интересувам от по-малките телефони, така че добре, че по-не те ще са само с една дупка за камера.[/Quote]
Сегашния ми S9+ е 6.2 инча, а S10 е 6.1. Разликата не е много голяма, но се надявам и да няма разлика в хардуера (рамта примерно), както беше в тазгодишните им предложения. Надявам се да няма разлика и в камерите при него и плюс версията. Някой има ли повече инфо относно паметта? Ще имат ли отново слот за допълнителна памет или ще са само с достатъчно вградена? Жака за слушалки остава ли или го махат? Наистина нямам много време сега да чета, и ако съм пропуснал нещо, ще ми бъде полезно да знам.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
board

Re: Re: Re: Re: Ето какви размери на серията Galaxy S10 очакват производителите на аксесоари

Мнение от board » 11 дек 2018, 18:37

Всъщност S10 ще е с пропорция 19:9, което ще го направи малко по-тесен. Жака за слушалки се запазва. Другото ще видим, има противоречива информация за камерите, спрягат се 2-3 за S10 и 3-4 за S10+.

Отговори