Безплатни данни, минути и дигитални услуги за всички клиенти на Telenor

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Безплатни данни, минути и дигитални услуги за всички клиенти на Telenor

Мнение от iWolff » 18 мар 2020, 10:38

Аз извънредното положение го разбирам всеки от нас да поеме някаква отговорност, а не да търси облаги. Все пак всички продължаваме да ползваме мобилните услуги, та даже и повече от обикновеното. Ако до сега си говорил по телефона по 1 час на ден, а през останалото време си се виждал с други хора, сега не се виждаш с други хора и комуникацията ти с тях е само по телефона и вместо по 1 час, говориш по 2-3 часа на ден. Разбирам да са спрели работа мобилните оператори, да нямаш връзка, да не можеш да се чуеш с никой, тогава да опростят сметките на хората. Но те са едни от малкото, които не спират да работят, само офисите им в моловете са затворени, всички останали продължават да работят, техническите екипи работят. Не е ли малко нередно да искаш от хората, които продължават да работят въпреки ситуацията да ти опростят сметката...
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 18 мар 2020, 11:30

всички останали продължават да работят, техническите екипи работят. Не е ли малко нередно да искаш от хората, които продължават да работят въпреки ситуацията да ти опростят сметката...
Аз не съм казал, че го искам от хората, които работят там, а от корпорацията за която работят. Притрябвали са му на някой минути или мегабайти при условие, че са си вкъщи. Всеки е с неограничени разговори, ако ли пък не тоя отсреща е със. Единствените, които направиха наистина нещо полезно в тази ситуация са от А1 подарявайки апарати за обдишване. Като не могат да опрощават сметките, поне да последват примера на А1, да направят нещо стойностно! Плюс това моите сметки си ги плащам още като излизат и не търся лично никаква изгода, понеже се обръщаш към мен в единствено число... Винаги съм мислил за хората първо, после за себе си! Затова негодувам.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 18 мар 2020, 11:33

Много хора се очертава да не са си вкъщи, карантини и т.н. Според мен не са излиашни. Тоест, в повечето случаи са, но човек няма да разбере предварително и е хубаво да има в резерв.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 18 мар 2020, 11:43

@Ванката, не съм искал лично да се обърна към теб, просто отговарям, понеже само ти водиш дискусията в тази посока. Но наистина някои хора започват да си мислят, че едва ли не този месец не трябва да си плащат сметките, което за мен е много нередно. От 3 дни си стоим вкъщи и вече си правим сметка как да сме на далавера от това. Такива хора не ги разбирам. Аз също този месец ще си платя всички сметки както обикновено на време, въпреки че може би на края на месеца няма да си получа заплатата в пълния размер, но не искам да бягам от отговорност за нещо, което не съм преставал да ползвам.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Мнение от npet » 18 мар 2020, 15:23

Ванката написа:
18 мар 2020, 10:27
Като съсипят бизнеса, ще видиш тогава колко хора ще си стоят вкъщи, и как ще се плащат сметки и кредити. Колко ли хора ще останат без работа? 75% от бизнеса в България е в сверата на услугите и 25% производство. Като затворят производството, и хората останат без работа и не се плащат данъци, ще ги видим всички тия it-специалисти, от къде ще получават огромните си заплати. Не, не съм разглезен и знам, че нищо не ми е даденост, но мобилните оператори всеки месец правят огромни печалби. Знам, че не са червен кръст, но могат да си позволят един месец предвид ситуацията, да опростят таксите на хората. Или поне 50% отстъпка от тях, колкото да не са на загуба и плащат заплатите на хората работещи при тях. Хоум офис. Ще видите един хоум офис, като мине месец без производство! :D
Т.е. - големите фирми имат много пари и трябва малко да поработят за без. Хайде направо да станат благотворителни дружества.
Банките трябва да опростят поне една вноска от заем, може и повече ...
it-специалисти са пиявици - не произвеждат нищо, взимат големи заплати и само си клатят краката.

Да си мисля ли, че големите фирми/капиталисти трябва да се вземе, а тия от услугите направо да ги хвърлим на кучетата :shock:
Тази идеология бе популярна средата на миналия век. Не донесе нищо хубаво.
Nokia 100 black

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 18 мар 2020, 16:30

Пълна катастрофа е приложението на Теленор. Не може да се влезе в него! Явно толкова и могат да го поддържат

exgrigor
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от exgrigor » 18 мар 2020, 18:04

Колкото и голяма да е компанията,всяка страна си е отделна бойна единица.В случая Telenor няма да получи кеш от централата,а се оправя сама.Така,че тезата за опрощаване на задълженията е несериозна.

monster789
Регистриран: 19 ное 2017, 10:18

Мнение от monster789 » 19 мар 2020, 12:16

Ванката написа:
Като затворят производството, и хората останат без работа и не се плащат данъци, ще ги видим всички тия it-специалисти, от къде ще получават огромните си заплати.
Много злобен коментар! ИТ специалистите не сме не държавна хранилка, даже напротив - не искаме регулации и синдикати в този бранш, ние сме си добре така. В частния сектор пазарът решава кой колко заслужава в зависимост от добавената стойност, която предлага служителят.

Един въпрос към не ИТ хора във форума: какво мислите, че работим по цял? Как си представяте нашата работа, сериозно ви питам, интересно ми е? :)

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 19 мар 2020, 12:41

Приложението си работи и вчера, и за мен е най-доброто, ставнено с другите 2 оператори ! Вечно недоволни, сега пък защо са пуснали 10 ГБ ? Не всички са на WiFi вкъщи, като говоря не за София и големите градове ! Те не единствено България ! Много ученици са на село и за дистанционното си обучение се нуждаят от доста мобилен интернет, а те не всички са на големи планове ! Сега пък и за плащанията ? Не става и не разбирам негативното отношение както към ИТ специалистите, така и към корпорациите относно благотворителността. Сега Виваком дал 500 таблета на МОН-ьо ! Предполагам се сещате какви са таблетите? Дори за учена дейност не стават ! А къде са в тази връзка за даренията Шиши и всичките останали мастити бг предприемачи ? А Дупетатите при тях благотворителност ? Те само взимат, а не дават....

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 19 мар 2020, 12:55

monster789 написа:
19 мар 2020, 12:16
Ванката написа:
Като затворят производството, и хората останат без работа и не се плащат данъци, ще ги видим всички тия it-специалисти, от къде ще получават огромните си заплати.
Много злобен коментар! ИТ специалистите не сме не държавна хранилка, даже напротив - не искаме регулации и синдикати в този бранш, ние сме си добре така. В частния сектор пазарът решава кой колко заслужава в зависимост от добавената стойност, която предлага служителят.

Един въпрос към не ИТ хора във форума: какво мислите, че работим по цял? Как си представяте нашата работа, сериозно ви питам, интересно ми е? :)
Общо взето голяма част от тях пребивават във фейсбук по цял ден. Имам наблюдения понеже около мен повечето са такива. Не казвам, че всички са така, защото имам клиенти, които наистина работят и си заслужават парите. Дори те самите са ми казвали, какво правят голяма част от “работещите” им колеги или подчинени. Някои от тях дори наемат чужденци понеже нашите искат незаслужено големи заплати. Всеки втори става програмист, а в България няма медицински сестри. И как да има със заплати под 1000 лева? Точно тия които спасяват човешки животи мизерстват, за сметка на една камара киснещи по социалните мрежи. Коментарът ми въобще не е злобен, а се възмущавам от неправдата. И ще видиш, че имам право в думите си, когато затворят всичко навсякъде и хората останат без работа. Всички отрасли са свързани с производството и износа. България се крепи не само на производството, защото е нищожно, но и на всички тия, където бяха изгонени от страната си да робуват на чужденците. Това бяха свежи пари за нашата съсипана икономика. Сега и те ще се върнат и парите ще свършат. Много се отклонихме от темата, но нямаше как да подмина ТВОЯ злобен коментар. Явно и ти си хоум офис. :D Накрая ще остане само хоум, без офис. :P
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Отговори