Apple Pay в още държави от Източна Европа

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от board » 16 яну 2019, 18:41

AbJeCt666 написа:
16 яну 2019, 11:50
За Apple не е финансово изгодно да го направи това.
Финансово изгодно? Колко пък да им струва превеждането не едно меню?

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от pretorianec » 16 яну 2019, 20:20

Обикновено така правят хора които не разбират английски език-настройват менюто на руски! Аз се оправям без проблем на английски,а и за мен е по-важно да пиша на български език(добре че поне са се сетили да направят бг клавиатура)но както казах за мен въпроса е принципен! Давам за пример Гугъл,и Андроид който има бг меню от бая време,а дори не предлагат Pixel,официално в България!
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

Потребителски аватар
Jonne
Мнения: 67
Регистриран: 26 дек 2018, 08:33

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от Jonne » 16 яну 2019, 21:25

Legolaself01 написа:
pretorianec написа:Не е зле да вземат най-накрая един български език да направят за софтуера си! А Apple Pay сигурно в България ще влезе след 10 години(ако изобщо някой тук е толкова преритал за него ч....).
Не мисля, че нашия пазар е определящ за да няма бг меню. Ако се направи статистика България може да се окаже в топ 10 като пазар на Епъл население/айфони. Проблема е, че ние не купуваме вторичните продукти : софтуер, игри, филми, музика и т.н. , които носят огромни печалби, според мен по-големи от телефоните. Колкото до българската клавиатура и тя е направена по Епълски : “ч” и “ю” са сменени:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

И това което си писал е вероятно и друго България е известна с пиратството си.
А и няма силни позиции все още сме гЪзолизци и се съгласяваме и примиряваме с спуснатото от горе.
При толкова торент сайтове се чудя как Netflix въпреки орязания каталог дойде, спотифай също , HBO порости нямаше как.


Sent from my Изображение using Tapatalk

NickRey
Мнения: 654
Регистриран: 15 апр 2012, 16:16

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от NickRey » 17 яну 2019, 00:14

TRACKER написа:
16 яну 2019, 14:41
Причината не е, че пазара е мижав, а точно защото на компаниите не им пука за нас. Същата работа може да се види по етикетите на продуктите - има превод на езици като македонски, сръбски и други, а български няма. Въобще са ни отсвирили отвсякъде.
Кои продукти имаш предвид?
Ако няма български, вероятво не е предвидено официално за нашия пазар.

shikata6
Мнения: 37
Регистриран: 02 юни 2011, 23:28

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от shikata6 » 18 яну 2019, 16:41

Ви е майтап ли си правите да инвестира в превода на български. При добро желание за 2 часа е добавен за без пари. Просто тая фирма нарочно и напълно умишлено го прави. Защо? Защото ние сами нямаме самоуважение към езика си и колтурата си. Както някой беше споменал в коментарите " Какво ми дреме за българския и без това няма да го ползвам" Сега схващате ли за какво идва реч. Вие представяте ли си в една Италия да го пуснат без италиански език или в Англия без английски. И една бройка няма да продадат. При нас като няма български е готино и се продава повече. Манталитет братче какво да се прави! Затова и сме обслужващ персонал на цяла Европа и държавата мине кочина.

Воден-дух
Мнения: 1671
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от Воден-дух » 18 яну 2019, 16:53

Шиката, първо се научи да пишеш грамотно, после се изказвай :-)

Belefor
Мнения: 22
Регистриран: 16 окт 2010, 11:30

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от Belefor » 18 яну 2019, 18:30

Воден-дух ако имаш нещо по същество - пиши - иначе не дразни само хората. Шиката6 го е написал 100% вярно с оригинала. :)

muamamu1
Мнения: 1899
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от muamamu1 » 20 яну 2019, 11:22

Belefor написа:
18 яну 2019, 18:30
Воден-дух ако имаш нещо по същество - пиши - иначе не дразни само хората. Шиката6 го е написал 100% вярно с оригинала. :)
Направо лъха КОЛТУРА от неговия пост. :D

tonipar
Мнения: 30
Регистриран: 21 ное 2014, 10:14

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от tonipar » 21 яну 2019, 02:58

Ние сме си виновни, не са епъл! За съжаление масово хората са изпростяли и няма тенденция нещата да се оправят към по-добро. Когато започнем да се самоуважаваме, и да ценим българското и българщината, тогава може да очакваме и другите да го правят.Само малко примери: 1. Приложението за смартфон на апи, за купуване на винетки. Написано от български програмисти, с пари на българския данъкоплатец, с цел да се ползва от 99% българи е на английски и няма друг език. Отметките, вкючващи условията за ползване и някакви декларации за поверителност като текст пак са на английски. Да сте чули коментар за това или възмущение? 2. Лятото чакам на летището в Бургас. На децата им се яде кроасан, гледам в кафето написали croissant with butter. Питам го бармана защо пише на английски, седи и ме гледа тъпо. По другите държави си пише на техния език, оправяй се! 3. Имаме толкова богат език, ама разни модерни глупаци, за да изглеждат умно ползват чуждици, канселирам, тагвам, буквам, плейтвам и т.н. 4. Преди десетина дни, машината за плащане на подземния паркинг в Инсбрук само на немски. Седя и не мога да се оправя, добре че имаше един човек с кола та го помолих да ме преведе през менютата. 5. Пак по това време пътувам от Любляна за Инсбрук. Около 450 км, взех ги за около 8 часа, сериозни задръствания по магистралата, интензивен снеговалеж и т.н. Един човек не видях да хване да мине по аварийната лента на магистралата за да изреже колоната от коли, как пък са толкова глупави да не се сетят че докато тъпаците си чакат в лентата, те умните могат да карат по аварийната. Да не говорим че колите в лявата лента спират плътно в ляво, а тези в дясната малко по-надясно, така че се отваря още една лента по средата за полиция, линейки и така. Там също нямаше “хитреци”, как пък не се сещат да карат там. 6. Редовно ми се е случвало на Банско и на морето, викачите пред кръчмите да ме канят на английски или руски.
Та викате епъл са виновни, жалка продажна нация сме и това е! Не си уважаваме държавата, езика, националното. После другите ни виновни. Когато дойде макрон, еуфория, превъзбудени журналисти, новина номер едно по всички медии, а той дошъл да ни реже главата. 1-2 месеца след посещението му видяхте какво стана, стотици български фирми превозвачи и хилядите им шофьори прецакани. Примерите са безкрайно много.....

Nik21
Мнения: 406
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Re: Apple Pay в още държави от Източна Европа

Мнение от Nik21 » 21 яну 2019, 10:48

tonipar написа:
21 яну 2019, 02:58
Та викате епъл са виновни, жалка продажна нация сме и това е! Не си уважаваме държавата, езика, националното. После другите ни виновни.
+1 Браво, tonipar! Златни думи, респект!
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875 г. Петко Славейков

Отговори