Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

doktor4e_to
Регистриран: 17 апр 2006, 21:53

Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от doktor4e_to » 18 ное 2017, 17:05

Ако оправят проблема, както този със студа и гасненето при 6S, то този проблем ще си е все така актуален. 6S-ката ми си гасне, без проблем на едни 10-на градуса. От Теленор ми казаха, че са направили тестове и не са сметнали, че нещо не е наред. Препоръчват ми да го държа във вътрешен джоб на топло, за да съм нямал проблеми :D. Ама, нали са "ябълки", простено им е. Бате Тими да взима дебелата кинта за недоизпипаните си китайски джаджи.

velnsl
Регистриран: 30 сеп 2007, 00:08

Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от velnsl » 18 ное 2017, 18:48

И как точно го е оправил?
Това става със смяна на сенсора с по-чувствителен. Това софтуерно отстраняване за мен е само за замазване на номера.
Каквито клиентите обаче такива и мениджърите.

Wallker
Регистриран: 25 сеп 2012, 13:01

Re: Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от Wallker » 18 ное 2017, 19:32

Само Apple могат да отстранят хардуерен проблем със софтуер. Сигурно Чък Норис работи за тях. :D

mathur
Регистриран: 18 дек 2010, 20:36

Мнение от mathur » 18 ное 2017, 19:43

Ха ха ха колко Глупави хора има да си купят сапунерка за 2000 лева и да им загасва, защото ...."било студено".....Хора Събудете се бе....Не си давайте парите за продукт който не струва и 300 лева!!!! Моята NOKIA и на -15 пак работи БЕЗПРОБЛЕМНО.....а и съм я закупил за 1000 лева преди две години , и не е мръднала досега. Така ,че не ми хвалете Ай -шитските боклуци...(no)(no)(no)(no)(no)

StefiMo
Регистриран: 09 сеп 2012, 11:58

Мнение от StefiMo » 18 ное 2017, 20:28

Не че нещо, но не слагайте всичко под един знаменател. В конкретния случай, проблема беше до това, че братята индийци дето пишат софтуера на apple си бяха оставили ръцете.
==
Капацитивните сензори (в случая екрана) се калибрират софтуерно в зависимост от околните смущения. Самото докосване е също смущение. Просто казано се настройва праг на отчитане. По друг начин казано, настройва се чувствителността. Да отчита, но без фалшиво сработване. При ниски температури, тази чувствителност пада, и трябва да се премести този праг.
В случая, или въобще нямаше софтуер, който да прекалибрира екрана, на база околна температура, или не работеше коректно (аз лично залагам на първото). Сега това нещо е оправено.

Това си е стандартно при всички капацитивни сензори. При пускане на захранване, се мери околен шум, и се настройва праг да се игнорира този шум.
На доста телефони има и меню, в което този праг се мести, за да може да се работи с ръкавици.

jonsnow27
Регистриран: 04 ное 2017, 11:13

Re: Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от jonsnow27 » 18 ное 2017, 20:54

Много точно обяснение даде, но кой да те разбере. Не мога да разбера защо хората, които изобщо не разбират от технологии и не са виждали телефона правят коментари. Днес направих сравнение между камерите на IPhone X (2300лв), Samsung Galaxy S8 (1600лв), LG K10 (550лв) и мога твърдо да кажа, че всеки получава това, за което си плаща. Друг е въпросът, колко често и за какво ползваме смартфона си. Това за всеки е строго индивидуално и не знам, защо някои хора се притесняват за парите на другите.

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Re: Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от centur » 18 ное 2017, 22:44

[Quote]jonsnow27:
и не знам, защо някои хора се притесняват за парите на другите.
[/Quote]

Това е най-странното хем няма да си го купят, хем "гледат" парите на другите за какво си ги харчели.
Apple iPhone 12 Pro Max (128GB) Silver
Apple AirPods

s_l_a_d_u_r_
Регистриран: 06 дек 2006, 00:35

Re: Re: Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от s_l_a_d_u_r_ » 19 ное 2017, 08:47

Колега как го направи това сравнение? Снима с трите телефона, после качи снимките на лаптопа и ги разгледа, нали така? Защото ако е иначе...

п.п. Да не говорим, че когато някой каже- "Ама тоя телефон прави страхотни снимки", ми се повръща...ти да видиш моя Канон какви снимки прави...

polarr31
Регистриран: 07 дек 2011, 14:56

Re: Re: Re: Re: Apple оправи проблема с дисплея на iPhone X при студ

Мнение от polarr31 » 19 ное 2017, 10:28

[Quote]...ти да видиш моя Канон какви снимки прави...[/Quote]
(yes)(beer)

Отговори