Apple може сериозно да пострада от санкциите срещу Huawei

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Apple може сериозно да пострада от санкциите срещу Huawei

Мнение от npet » 22 май 2019, 13:57

Потребители настояват да се избягват изцяло продукти, които съдържат чипове на Qualcomm...

Пожелавам им успех в това начинание. Ще могат да си купят само телефон (но с шайба) и книга (а не таблет).
Да не забравят бойкот и на софтуер, ОС и други продукти на загнилия капитализъм.
Nokia 100 black

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Apple може сериозно да пострада от санкциите срещу Huawei

Мнение от tzincbg » 22 май 2019, 14:12

Що? Чиповете Exynos, Kirin и Rockchip са си много добри.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 22 май 2019, 15:38

Твоите любимци Xiaomi са масово със Snapdragon. Тоест ще им правят бойкот и на тях ли?
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Мнение от propov » 22 май 2019, 18:07

Така или иначе почти всичко се прави в Китай. Ако решат, просто могат да копират всяка една американска марка и да си сложат някакво тяхно име. Китай може без останалия свят, останалия свят обаче, НЕ може без Китай. Аз лично не съм фен на китайското, но фактите и тенденциите са ясни. Освен това гигант като Хуавей не могат да го съборят нито Гугъл, нито Куалком.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 май 2019, 18:21

propov написа:
22 май 2019, 18:07
Така или иначе почти всичко се прави в Китай. Ако решат, просто могат да копират всяка една американска марка и да си сложат някакво тяхно име. Китай може без останалия свят, останалия свят обаче, НЕ може без Китай. Аз лично не съм фен на китайското, но фактите и тенденциите са ясни. Освен това гигант като Хуавей не могат да го съборят нито Гугъл, нито Куалком.
Не само, че ще ги съборят, но ще ги върнат в първи клас плюс задължителна избираема подготовка. :D
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Victormihov
Регистриран: 09 юни 2012, 10:10

Мнение от Victormihov » 22 май 2019, 18:25

И аз съм се зарекал, следващият смартфон - САМО китайски.
Хуавей, Шиаоми, Онеплюс- избор ОГРОМЕН.
писна ми от ***венски номера, много си повярваха американците...пълен бойкот, и никакво значение от цената.
Китайците заслужават пълна подкрепа- то така или иначе, всички иновации последните години са благодарение на тях.
Колкото до Епъл 0 новости, освен през 2015 дето изкараха един 3d touch и това му беше, до ден днешен тъпчат на едно място, и не само, че тъпчат, но отдавна и ги задминаха, нямам как да вадиш еднакви телефони и да си интересен, няма как да си зареждам телефона 3 часа, а конкуренцията от 300$ да има бързо зарядно в комплекта.
Същите глупости и с миналият Айфон, не стига, че еднакъв, ами и с 100$ отгоре- НА КОЕТО?
Ай сектир...
iPhone 11 Pro Max Gold

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 22 май 2019, 18:45

Victormihov написа:
22 май 2019, 18:25
писна ми от ***венски номера, много си повярваха американците...пълен бойкот, и никакво значение от цената.
Китайците заслужават пълна подкрепа- то така или иначе, всички иновации последните години са благодарение на тях.
Колкото до Епъл 0 новости, освен през 2015 дето изкараха един 3d touch и това му беше, до ден днешен тъпчат на едно място, и не само, че тъпчат, но отдавна и ги задминаха, нямам как да вадиш еднакви телефони и да си интересен, няма как да си зареждам телефона 3 часа, а конкуренцията от 300$ да има бързо зарядно в комплекта.
Същите глупости и с миналият Айфон, не стига, че еднакъв, ами и с 100$ отгоре- НА КОЕТО?
Ай сектир...
Ти вярваш ли ги тези неща? Какви иновации идват от Китай, че нещо не се сещам?
И леко да те поправя, че това не е бойкот, а санкции. Като са толкова иновативни, да си правят телефоните и иновациите, кой ги е спрял? Просто на САЩ им писна от дребнавото печелбарство на Китай и си изтеглят фирмите и тяхното ноу хау.
Китайците са тези, които си повярваха и сега имат такива като теб поддръжници само заради ниските си цени. И аз харесвам прогреса им, но той е единствено благодарение на немската оптика, японските сензори, корейските дисплеи, американския софтуер и тайванския хардуер правен по американски патент! Това е истината!!!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 22 май 2019, 19:16

Spikul написа:
22 май 2019, 18:45
Victormihov написа:
22 май 2019, 18:25
Ай сектир...
Ти вярваш ли ги тези неща? Какви иновации идват от Китай, че нещо не се сещам?
И леко да те поправя, че това не е бойкот, а санкции. Като са толкова иновативни, да си правят телефоните и иновациите, кой ги е спрял? Просто на САЩ им писна от дребнавото печелбарство на Китай и си изтеглят фирмите и тяхното ноу хау.
Китайците са тези, които си повярваха и сега имат такива като теб поддръжници само заради ниските си цени. И аз харесвам прогреса им, но той е единствено благодарение на немската оптика, японските сензори, корейските дисплеи, американския софтуер и тайванския хардуер правен по американски патент! Това е истината!!!
Всъщност икономиките и постиженията вече са взаимнозависими, което е супер, война не е много вероятна. Но китайците нямали иновации?! Ето един кратък списък, имат много. Само един мощен пример - електронните цигари.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... inventions

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 22 май 2019, 19:24

tzincbg написа:
22 май 2019, 19:16

Всъщност икономиките и постиженията вече са взаимнозависими, което е супер, война не е много вероятна. Но китайците нямали иновации?! Ето един кратък списък, имат много. Само един мощен пример - електронните цигари.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... inventions
Наистина ли смяташ, че електронната цигара е съпоставима като достижение с например един чип по-малък от нокът и съдържащ милиарди транзистори, изработен по 7nm технология?
Стига, това е нелепо и несериозно!

Отговори