Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

makeno
Мнения: 2039
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от makeno » 18 фев 2013, 15:23

Да, големият айпад ще вземе дизайна на малкия. Дано му поставят някакви портове, макар че се съмнявам. Въпреки че с адаптери може да се пъхне и усб стик и карта памет. А с един порт допълнително със сигурност биха спечелили някой и друг клиент. :)

GSMaster
Мнения: 133
Регистриран: 08 дек 2011, 14:33

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от GSMaster » 18 фев 2013, 19:46

Не знам как очакваш от такава консервативна компания като Apple, която не промени дизайна на Launcher-а на iOS повече от 5г. (и вероятно никога няма да го промени особено много) да добави портове към устройствата си. Това е като историята с Apple II Стив Джобс искал опростен и минималистичен дизайн, в който е вграден само порт за захранване, но Стив Возняк настоявал много сериозно, устройството да има много композитни портове (Возняк спечелил спора) и от тогава досега това е единственото устройство на Apple с много и най-раднообразни портове.

makeno
Мнения: 2039
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от makeno » 19 фев 2013, 09:00

Нямат избор, налага се променят нещо, не може само да повишават резолюцията и процесорната сила. Андроид таблетите са доста добри и стават все по-евтини, а windows 8 таблетите предлагат всички възможни портове и не са по-бавни от айпадите. Да не говорим, че и имат доста повече свобода от тях.

aPhone
Мнения: 137
Регистриран: 14 авг 2009, 16:13

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от aPhone » 19 фев 2013, 11:40

Аз не мога да разбера какво толкова важно намират хората в многото портове?! Сериозно!
Не е ли посоката - да се върви към максимално безжична връзка?! След като започнаха да слагат 128гб., това означава, че ще се върви нагоре. Аз лично, не искам никакви дупки по устройството. Безжично зареждане, много памет и блутут слушалки. Това, че другите имат не е никакъв приоритет, просто разлика.

makeno
Мнения: 2039
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от makeno » 19 фев 2013, 12:53

За тебе да. Но за мен не. Да кажем с една проста усб поддръжка на таблета бих си спестил включването на лаптопа за много неща. А и излиза доста по-евтино, все пак таблетите с 128гб на епъл не са от най-евтините. :)

A4i
Мнения: 3914
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от A4i » 19 фев 2013, 19:43

Портовете могат да се умножат с хъб. Например към един DisplayPort , какъвто принципно е порта на iPhone/iPad , може да се вържат с хъб три екрана, няколко USB-та и т.н. Просто apple трябва да направят спецификациите на порта достъпни за китайските производители на аксесоари.

angelovarna
Мнения: 53
Регистриран: 27 ное 2005, 21:09

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от angelovarna » 19 фев 2013, 20:13

За видео стрийм - има си услуга, наречена AirPlay. За прехвърляне на файлове съществува друга много добра услуга - наречена Dropbox, благодарение на която отдавна спрях да използвам флашките като цяло.
То ако ви пита човек е добре таблета да има и флопи... ей така за всеки случай. Все пак ни се налага още при писане на митническа декларация. :X:D:X

makeno
Мнения: 2039
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Re: Анализатори смятат, че Apple подготвя генерален редизайн на iPad

Мнение от makeno » 19 фев 2013, 22:47

То всичко има, стига всичко вкъщи да ти е на епъл. Но за мултифункционалните юзери таблетът е хубаво да има едно усб. Знам го хъба, ако го нямаше въобще нямаше да се замислям за айпад. Има и китайски варианти по 5-6 евро, но не знам доколко работят. :)

Отговори