Nokia sucks?

MetalPower
Регистриран: 17 ное 2007, 00:24

Nokia sucks?

Мнение от MetalPower » 24 ное 2008, 21:54

Пичове гледам си аз тука темите и не мога да повярвам.Просто не знам как така може да хулите марката с най-голям пазарен дял.Как така може да ми сравнявате ZN5 с N82?Гледам снимките в и в други саитове и Нокиата има по-добри цветове.На моторолата цветовете са по-нереални.Друга смешка казана из темите е , че СЕ били по здрави телефони от Нокиа.Явно сте ползвали само Сименс(една добра марка за времето си) и СЕ.Не искам да казвам лоши думи за корейско-финладската марка , но мисля , че е ориентирана по към тийнейджърите за , които СЕ имат гъзарски дизайн(не че нямат модели с такъв разбира се :)).В друга тема пък оплювате Н96.Казвате , че той е "остарял" модел , защото някой марки вече били изкарали телефони с 8 мегапиксела (те и Нокиа имат с 8 мегапиксела).Намразили сте марката , защото сте чули 4-5 човека дето са казали "Нокиа си е Нокиа" , еми добре оставете ги да си говорят каквото си искат и аз съм чувал хора , които хулят Нокиа , но са нямали телефон от тази марка и не ми пука какво мислят.Навярно сте гледали част от 200-те теста , които Нокиа правят на моделите си.Ако това не е доказателство , че телефоните им са здрави вече незнам.Ето например аз имам Нокиа 6233 който снима по-добре от СЕ К550 , който за разлика от фина има автофокус и е по-нов модел , че и навсичкото от горе има кръг от изгорели пиксели получени в резултат на свързване към PC.Просто ви моля спрете да обиждате Нокиа.

РПГ - Sage
Регистриран: 05 дек 2005, 17:09

Re: Nokia sucks?

Мнение от РПГ - Sage » 25 ное 2008, 00:45

Именно марката с най-голям пазарен дял предполага най-високо качество. А се оказва нещо разочароващо. Имал съм Siemens Motorola и Nokia и най-проблемния апарат ми е точно Nokia-та. При положение, че той е апаратът, който си купих с най-голямо желание, въпреки резервите ми към марката.
Някои хора като мен просто се дразнят от свръхреклама и напомпан маркетинг без покритие...

По дуела N82 vs. ZN5:
Nokia-та има по-добър контраст, а Моторолата е малко преекспонирана. Всичко останало е в полза на Мото - детайлност (фокус), включително и ЦВЕТОВЕТЕ.
По-интересно щеше да е да видим сравнение на снимки на слабо осветени места. Там Нокиите имат големи проблеми...

MetalPower

Мнение от MetalPower » 25 ное 2008, 01:00

Първо бих искал да се извиня за грешката си , че СЕ е корейско-финландска марка , както всички от форума разбира знаем тя е корейско-шведска.

2.Не искам да приемете мнението ми като критикуващо.Знам че Нокиа не направиха най-доброто на , което са способни тази година , но не ги критикуваите във всяка възможна тема.Не искам да ме мислите за някакъв луд фен на Нокиа.И аз съм имал телефони от други марки като например Сименс,СЕ и Моторола , но Нокиа ми допадна най-много.

3.Мислиш ли , че и аз не се дразня от мнения като "Нокиа си е Нокиа"? :) Не напротив дразня се...все едно другите марки са боклуци.Това че имам "финландец" не ме спира да харесвам телефони като C905 и S.E.X

ПС:Дано не съм се изказал остро и да съм обидил някой в началато.Просто исках да изкажа мнение. :)

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 25 ное 2008, 01:18

японско-шведска

naidenoff
Регистриран: 19 яну 2007, 18:20

Мнение от naidenoff » 25 ное 2008, 07:30

2 поста ,2 грешки?и то фатални.първо СЕ не е корейско-финландски,добре тука си се поправил,ама с още по голяма смехория,е поне до някаде си уцелил?Горките Японци от теб разбраха че вече са изгубили един от свойте флагмани в икономиката си.Да е честита новата придобивка но Корейците,дано да не е само на Северна Корея че вече Японския император ще си направи сепуко?И второ: Приеми факта че откакто NOKIA изнесаха пройзвотството си извън Финландия,вече не са това което бяха?и стига сме лежали на стари лаври защото в бизнеса има и други играчи който чакат някой да се издъни,а NOKIA се издъни,и то яко?И ако невярваш погледни статистиките на сп.Икономист,Нокиа губи по 2 пункта на Месец,а това на Борсата е страшно много,до месец-два вече няма да е номер 1.Аиде с здраве ине бъди толкова предубеден????По дуела N82 vs. ZN5 Не забравяй че NOKIA използват дисплей не на кой и да е? А на SAMSUNG?Апропо това вече е Корейско?

MetalPower

Мнение от MetalPower » 25 ное 2008, 13:28

Защо да не съм преубеден щом снимките , които съм виждал на Н82 са по-добри от тези на ZN5?Като гледам явно не знаеш кога се поставя въпросителен знак (?).А относно това , че Нокиа няма да е номер 1 до 2-3 месеца не ми се вярва да стане.

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Мнение от vladovn » 25 ное 2008, 13:42

Всъщност интервал се поставя след препинателния знак, а не преди него. Така, че не той е в грешка.

daskala_pe
Регистриран: 08 яну 2007, 13:12

Мнение от daskala_pe » 25 ное 2008, 17:07

Имат и други грешки, но основната е, че бъркат буквите И и Й, но това си е масова правописна грешка на повечето колеги във Форума.
Е, все пак не сме в училище, а да споделим нещо, без да е необходимо да се стреляме.

naidenoff
Регистриран: 19 яну 2007, 18:20

Мнение от naidenoff » 25 ное 2008, 17:58

Колега,одавна ми е минало времето за училище?А и май тук обсъждаме телефони а не фонетика и правопис?Относно снимките,мисля че все пак говорим за телефон а не за фотоапарат,а там са KONIKA.KODAK и други.Относно Нокиа,ще почакаме и ще видим,но и те станаха като Самсунг.Бълват по 10 модела месечно,но нищо ново,само пласмасата сменена ;)извинете ако не съм поставил някоя запетая където не трябва,но спомените от училище са ми поизбледняли?

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 25 ное 2008, 18:15

Нокия си е Нокия !!!
Може би един ден няма да има нищо друго освен Нокия ;-D
Тя ще надживее всички ни ;-)
А които мразят Нокия да ползват каквото пожелаят.
Аз лично не ми се ходи по сервизи, да си губя времето и парите.
За един продукт се дават пари веднъж, ако продължиш с това..... - не е добре!
Ползвам тази марка телефони и винаги е било така.
Не съм разочарован и не мисля да ползвам друго (не зависимо от цената му).

Отговори