Проблем с получаване на SMS на Motorola

nama
Мнения: 2
Регистриран: 06 ное 2020, 09:20

Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от nama » 06 ное 2020, 09:28

Искам да попитам всички собственици на марката Motorola дали получават и изпращат SMS? Купих G7 Power за подарък на синът ми и като цяло е много доволен, но случайно разбрах след време, че не може да получи съощения. Прерових всички настройки и не става. Сега искам за себе си нов телефон, но не знам дали този проблем го има и при другите модели. Все пак поне за паркиране може да се наложи и като няма ще е проблем. Благодаря предварително!

Воден-дух
Мнения: 1671
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Re: Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от Воден-дух » 06 ное 2020, 09:40

То още от времето, когато бяха истинска американска марка, Моторолите имаха проблем със съобщенията :-)

MEnergy
Мнения: 497
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от MEnergy » 06 ное 2020, 10:10

Провери ли настройките на оператора в телефона? Получаваш ли обаждания нормално?

Имай предвид, че много марки използват външни приложения за sms и обаждания (инсталирани по подразбиране), примерно Messages на Google и, ако някоя настройка вътре в тях - все пак те са third-party apps - не е направена коректно, може да има забавяне или недоставяне на съобщението.

Ако аз бях на твое място, бих проверил локално на телефона, свързал се с оператора и проверил приложенията, отговарящи за съобщенията, преди да виня телефона. Производителите си ги тестват преди да излязат на пазара и, овен ако не е дефектна бройка, по-скоро проблемът не е в телефона. По-скоро, от настройки на оператора до приложенията, отговорни за отделните функции.

nama
Мнения: 2
Регистриран: 06 ное 2020, 09:20

Re: Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от nama » 06 ное 2020, 11:14

Към А1 има две карти на един номер. Едната е на таблет, а другата в телефона. На таблета всичко е наред. Прегледах всичко , опитах да инсталирам и външно приложение, но не става. Искам да взема за себе си Edge+ и само това ме притеснява. Все пак паркиране и банки използват такива съобщения.

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 745
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от NSWDG » 06 ное 2020, 12:10

Вдно време имаше вдна настройка в телефоните, която указва, дали да ползва и интернет за съобщенията. Сега не знам дали я има, но както описваш ситуацията, това ми прилича точно на такова. Провери в настройките на мрежата, дали няма нещо такова включено.
Освен това, виж дали volte не е включено (всъщност нямам идея дали въобще се поддържа от g7). Ако го има и е включено, има вероятност да пречи на съобщенията и разговорите, ако не се поддържа от мрежата.
==================
MPXV3RX/A

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 906
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: Проблем с получаване на SMS на Motorola

Мнение от Чо :) » 07 ное 2020, 00:21

nama написа:
06 ное 2020, 11:14
Към А1 има две карти на един номер. Едната е на таблет, а другата в телефона. На таблета всичко е наред. Прегледах всичко , опитах да инсталирам и външно приложение, но не става. Искам да взема за себе си Edge+ и само това ме притеснява. Все пак паркиране и банки използват такива съобщения.
При Extra SIM (допълниелната една или две карти) може да се ползват само за обаждания и интернет. Получаването на SMSи е само до основната карта. Ако трябва SMSите да идват на телефона, разменте картите.
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Отговори