Apple iPhone 12 ще може да снима видео в 4K при 240 fps

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Re: Apple iPhone 12 ще може да снима видео в 4K при 240 fps

Мнение от radko89 » 02 юли 2020, 19:56

Само да спомена, че ако направиш интерполация на 1080 видео до 4к и си първият, който рекламира тази резолюция в телефон не означава, че изглежда добре - просто си първият.
Не ми е нужно да сравнявам 8к с 8к - стига ми да сравня 8к с 4к и да видя, че 4к-то е по-добро - по-добър HDR в пъти, по-добър баланс на цветовете и т.н.
Това че няма друг с 8к не означава, че трябва да гледаме с критично око на тази функция ако не се справя добре със задачата си - да изкара супер качество, нещо, в което се проваля сравнено с на айфона видеото.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 02 юли 2020, 20:20

Spikul написа:
02 юли 2020, 19:48
pretorianec написа:
02 юли 2020, 19:43
radko89 написа:
02 юли 2020, 19:27
Хаха,
Лъжа не съм казал досега във форума.
Видео над 500 кадъра е тръдно за заснемане и изисква конкретни подготовки за да може да се ползва в клипове, затова и харесвам идеята да имам по-висока резолюция на 240 кадъра - нещо, което ползвам веднъж на високосна година така или иначе, но не лошо да имаш.

Видеото не си гледам само на телефона и никога не съм го казвал.
Видеото се гледа на 4к 32 инча монитор при обработка или на 4к 65 инчов телевизор.
И не казвам по никакъв начин, че няма смисъл от 8к - ще се вижда по-добре на 4к телевизорът със сигурност, но имплементацията при самсунг е плачевна.
Понижен HDR, насичащо видео и днес тествах и записва до 5 мин клип и спира - не че е болка, но е факт..
Радко,някои хора независимо от това че си купиха(най-накрая) това което искат,продължават да гледат все към Apple, и да хейтат независимо от темата и повода,вместо да се кефят на новия си телефон! Ти проблеми с техния избор нямаш,но те проблем с твоя винаги ще имат заради това че си избрал една опеределена марка телефон.... Разбира се,когато клиповете казват нещо недотам хубаво за Самсунг са "псевдо" когато е хубаво за Самсунг(и особено лошо за ябълката) клиповете са "чиста истина" и т.н. Та да ти кажа не се занимавай...човека си търси с кой да се заяжда,сакън някой да не каже нещо лошо за любимата му марка! Аз съм минал по-този път, и ти казвам че там управия няма!
Някой да спори с теб, че ме намесваш в трето лице?
Да, най-накрая съм си купил Ултрата, след цели 3 месеца - това е направо цяла вечност.
И какъв избор, като тук се намеси и оплю пак Ултрата, че била безсмислена и то в тема за ЕВЕНТУАЛНА функция на айфон?
Да, Управия няма за неграмотността!
Да не би да казваш че темата и заглавието и,има някакво значение? Ако беше написал това в темата за Ultra,ти и другите щяха да си замълчат?!? Мисля че всички тук знаят че не е така! Независимо от заглавието на темата продължението е винаги едно и също и е ясно! Колкото до правописа прости ми неволната грешка! За съжаление не съм те виждал да си толкова непримирим почитател на граматиката към например Apolon 26 който не можеше едно изречение да върже без грешка(да не говорим че дори и "signature" му беше грешен). Но разбира се,той беше от "правилния лагер"....иначе сигурно щеше да е неграмотно зомби!
Последна промяна от pretorianec на 02 юли 2020, 20:21, променено общо 1 път.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 02 юли 2020, 20:21

radko89 написа:
02 юли 2020, 19:56
Само да спомена, че ако направиш интерполация на 1080 видео до 4к и си първият, който рекламира тази резолюция в телефон не означава, че изглежда добре - просто си първият.
Не ми е нужно да сравнявам 8к с 8к - стига ми да сравня 8к с 4к и да видя, че 4к-то е по-добро - по-добър HDR в пъти, по-добър баланс на цветовете и т.н.
Това че няма друг с 8к не означава, че трябва да гледаме с критично око на тази функция ако не се справя добре със задачата си - да изкара супер качество, нещо, в което се проваля сравнено с на айфона видеото.
Хайде пак някакви си твои виждания, които нямат нищо общо с реалността.
За последен път ти казвам, че разликата между 4k и 8k е единствено в РЕЗОЛЮЦИЯТА!!!
Всички останали неща като цветопредаване и HDR нямат нищо общо с това дали видеото е HD, FHD, 4k или 8k.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 02 юли 2020, 20:25

По принцип си прав - нямат, но за да направи добър HDR телефона трябва зверски ресурс, който е изяден от голямата резолюция, която обработва..
Затова казвам и че имплементацията е плачевна - епъл няма да вкарат функция преди хардуерът да е узрял за нея както трябва и да е възникнала нуждата от тази функция. Затова и клипа на 8к ти е ограничен на 5 мин - процесорчето издъхва.. издъхва да прави цветови корекциики, срабилизации, динамик рейндж и така нататък.. затова резолюцията има общо с всичко това!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 02 юли 2020, 20:38

radko89 написа:
02 юли 2020, 20:25
По принцип си прав - нямат, но за да направи добър HDR телефона трябва зверски ресурс, който е изяден от голямата резолюция, която обработва..
Затова казвам и че имплементацията е плачевна - епъл няма да вкарат функция преди хардуерът да е узрял за нея както трябва и да е възникнала нуждата от тази функция. Затова и клипа на 8к ти е ограничен на 5 мин - процесорчето издъхва.. издъхва да прави цветови корекциики, срабилизации, динамик рейндж и така нататък.. затова резолюцията има общо с всичко това!
Ето, че най-накрая се разбрахме ;)

Отговори