Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства


Nokia920
Мнения: 51
Регистриран: 06 дек 2012, 20:48

Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от Nokia920 » 13 юни 2021, 13:35

Ма тея се взеха наистина много насериозно. При планиран живот на устройствата от 2 години, а сновото бъезо зареждане на батерийте вече и година, някой може ли да ми пише за какъв чеп ще диря боклука дето съм го изхвърлил заради нарочни фабрични дефекти или невъзможна смяна на части заради записани серийни номера на всяка една част в паметта на телефона. Ще има още 1-2 години балъци да им купуват устройствата и като трябва да се бръкне за дисплей за 850 лева за смяна в "оторизиран" сервиз и набързо народа ще бяга към китайските пръчки.
Бяха ми донесли едни айпади от Германия хвърлени на боклука да ги отключа и сменя дисплейте..... е добре операцията мина добре, ама швабата включил файнд ми фоне на боклука дето го изхвълил. Е на кой му е приятно да го гледат къде е. Ми като като го хвъляш махни го от устройствата си в айклауда. Ти триеш данните, то на следващото пускане на нета 6 гигабайта снимки на шерка му влизат обрАТНО В УСТРОЙСТВО и после на хакери... Малоумници.
Спред мен ейпъл трябва да направи тройна верификация така, че да не може никой да отключи устройството... Поне по-бързо ще си купят поредните боклуци заливащи пазара.

Потребителски аватар
npet
Мнения: 1407
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Re: Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от npet » 13 юни 2021, 18:55

.
Последна промяна от npet на 08 окт 2022, 00:01, променено общо 1 път.
-

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 745
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от NSWDG » 13 юни 2021, 19:00

npet написа:
13 юни 2021, 18:55
Собствениците (на Епъл телефони и таблети) ги сменяли на година-две.
Батериите им умирали за 1-2 години.
Брал си Епъл таблети от кошовете в Германия.

Това ще да е някоя алтернативна вселена.
+1
==================
MPXV3RX/A

leleque
Мнения: 35
Регистриран: 23 яну 2020, 13:44

Re: Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от leleque » 13 юни 2021, 19:02

Nokia920 написа:
13 юни 2021, 13:35
Ма тея се взеха наистина много насериозно. При планиран живот на устройствата от 2 години, а сновото бъезо зареждане на батерийте вече и година, някой може ли да ми пише за какъв чеп ще диря боклука
Искаш ли да ти демонстрирам iPad 3-то поколение, работещ и държащ до седмица батерия със до два часа ползване на ден ? В стенд бай режим изкарва месец. Детето си цъка на него.

Scorpinox10
Мнения: 1221
Регистриран: 09 фев 2011, 23:01

Re: Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от Scorpinox10 » 14 юни 2021, 13:01

npet написа:
13 юни 2021, 18:55
Собствениците (на Епъл телефони и таблети) ги сменяли на година-две.
Батериите им умирали за 1-2 години.
Брал си Епъл таблети от кошовете в Германия.

Това ще да е някоя алтернативна вселена.
За телефоните си е точно така. Всяка година-две се купува нов. Виж за таблетите е съвсем друго, 4-5 години, че и повече.

Искаш ли да ти демонстрирам iPad 3-то поколение, работещ и държащ до седмица батерия със до два часа ползване на ден ? В стенд бай режим изкарва месец. Детето си цъка на него.
Ти първо прочети какви се пише, помисли за какво става дума и тогава се хвали. Твоя ipad поддържа ли бързо зареждане?

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Apple Find My ще позволи откриването на изключени или откраднати устройства

Мнение от radko89 » 14 юни 2021, 13:37

Че то бързото зареждане на епъл е най-бавно от на всички производители - 20w.
Да не говорим, че много рязко ограничават мощността на зареждане след 80 процента за разлика от други производители.
Trickle charging-а им е много орязан.
Точно затова на тестовете на батерии като правят сравнение със самсунг, който се зарежда на 25w скоростта на зареждане до 80% е една и съща - примерно около 40тина мин, но след това самсунг за още 20 минути качва до 100, а ябълката продължава по жавната процедура още 50-60 минути и накрая кажат - ей го - самсунгът се зарежда за 1 час, айфонът за час и 40 минути - как може. Ама то че до 80% са стигнали за едно и също време, а след това ябълката пази батерията колкото може няма значение.
Аз лично като зареждам обикновено го правя до 80%, при което скоростта е същата като на всеки самсунг.
А за смяната - на 3-4 години мисля е нормално да го сменяш.. Обичам джаджи ама след 3тия ден на покупката съм се нарадвал, а това да се прави всяка година срещу 2500лв. е малко ку-ку :lol:

Отговори