G5

geornnn
Регистриран: 28 юни 2011, 13:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G5

Мнение от geornnn » 16 май 2016, 22:48

Няма какво да се лъжем, HTC 10, LG G5 и вероятно Note 6 на Самсунг ще са хитовете тази година, за мен така се очертава статуквото.Ще има и други хубави, но тези ще изпъкват. Някой ще са най доброто за момента, други ще са просто бъдещето в това направление.

dyrex
Регистриран: 29 дек 2012, 11:47

Re: LG G5

Мнение от dyrex » 21 юли 2016, 11:49

Така и аз да се похваля, вече имам Г5 и съм доста впечатлен на пръв поглед от бързината с която работи. Не съм си играл достатъчно и не съм го разучил още на 100%, но това което видях до момента съм много доволен с едно изключение, че при продължително джиткане говоря от сорта на 40мин, инсталиране на програми, разглеждания в интернет и т.н. телефона взе доста да грее. Това за мен е огромен минус, но ако е само това, недостатъка ще го преодолея.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: LG G5

Мнение от Вито » 21 юли 2016, 19:06

Тва е от големия зор за 2к дисплеи. Ако беше с FHD резолюция намаше да грее, както Г5 така и предишните им 3 флагмана... Реално за очите нямаше да има никаква разлика.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: LG G5

Мнение от Ванката » 21 юли 2016, 20:46

Явно моите очи са по-специални.:D

Ползвам едновременно телефони с 2K резолюция и такъв с FHD, и виждам разликата. При айфона са една идея по-измити цветовете някакси, докато при леновото са "по-живи".

Иначе за греенето: няма дракон дето да не грее. Само да внимава човека с натоварването, че да не му се налага да сменя дисплей, понеже от системното прегряване - пожълтяват. Така са LG-тата...:)
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Re: LG G5

Мнение от algor » 21 юли 2016, 22:41

Това загряване се появи при мен само с пускането на апарата за първи път и индталирането на ъпдейт на софтуера, плюс ъпдейти на около 30-ина апликации.
От там та до сега не съм имал никакво загряване или да кажем е било минимално.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

dxv_pro
Регистриран: 02 юли 2010, 18:27

Re: Re: Re: Re: LG G5

Мнение от dxv_pro » 21 юли 2016, 23:43

Нали се сещаш, че цветоподаването няма нищо общо с гъстотата на пикселите. А "измитите" цветове най-вероятно се дължат на разликата в калибрирането на дисплеите, подредбата на пикселите и типа на панела (LCD, amoled И др.)
Иначе аз си държа на мнението, че FHD си е напълно достатъчно, щом гъстотата е поне 330ppi, и всичко повече от 1080p е прахосване на ресурси.

DrDomayer
Регистриран: 05 авг 2016, 21:45

Re: Re: Re: Re: LG G5

Мнение от DrDomayer » 06 авг 2016, 00:16

много хора казвате че са махнали менюто..
защо? като те просто дават опции и възможност хората да си иззбират, аз лично съм свикнал без меню, но за хората които си искат менюто, LG дават алтернатива. От настройките на телефона може да се "върне" най-спокойно и "без странични ефекти"
МОЯТ ВЪПРОС Е:
между главната част на телефона и долу, там където се слагат и сменят модулите, трябва ли да е точно плътно запечатано или може и да зее малко. И ако трябва да е плътно, дали гаранцията ще го признае ако съм го взел зеещ?

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: LG G5

Мнение от board » 06 авг 2016, 00:49

Едва ли биха ти го признали гарационно, тъй като това не пречи фунционално на телефона, разбира се не пречи да се пробваш. Но до колкото знам е често срещан проблем. Това е един от минусите на модулната система и движещите се части.

kiroo
Регистриран: 20 сеп 2006, 18:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G5

Мнение от kiroo » 06 авг 2016, 16:43

"зеенето" е масов проблем... Ще си късметлия, ако ти обърнат внимание... Това е нещото, което ме отказа от този телефон. Абсолютна малоумщина сътвориха тая година. Не случайно е имало уволнения по върха, след провала... Чакаме да видиме другия месец, какво ще покажат с V20...

mikon
Регистриран: 06 мар 2007, 12:09

LG G5

Мнение от mikon » 21 сеп 2016, 23:43

Най накрая и аз се реших да сменя старият си Самсунг Галакси С3 с ЛГ Г5.Досега съм доволен от марката Самсунг,но реших да пробвам и другата корейска марка поради ред лични причини.Надявам се да не сбъркам и после да съжалявам.Какви още впечатления можеш да изкажеш за това моделче?Ще се радвам и на други допълнителни мнения на колеги от форума.:)

Отговори