Текстови ефекти

Maistor Su
Мнения: 4
Регистриран: 17 юли 2017, 08:44

Текстови ефекти

Мнение от Maistor Su » 17 юли 2017, 09:43

Здравейте!
Имам следния проблем с Lenovo A1000, а той е със заглавните шрифтове, т.е. под иконите, циферблата и т.н. Не знам какво докоснах върху циферблата, но текстовия ефект на шрифта му стана много гаден. На някои места дори не може да се чете. Прилагам един прикачен файл за пример. На тела няма опция за промяна на шрифта освен големина. Как се промени, не знам. Ако може да ми помогне някой, ще бъде добре.
Благодарности!

Doondie
Мнения: 307
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Текстови ефекти

Мнение от Doondie » 17 юли 2017, 11:46

И майка ми, като начинаеща, е с такъв. Не помня какви настройки имаше телефонът, но ще видя днес или утре.
В нета пише това:
[quote]To change your default font, go to Settings – Device – Display – Font. You can also change the font size here also.

Another option is to install the popular Go Launcher EX App. Then once this is installed, download their GoLauncher Fonts App.[/quote]
На друго място пък [I]препоръчват[/I] приложенията iFont и HiFont.

Дай някакъв нормален скрийншот. 2 случайни букви нищо не ми показват.
Скрийншот на някои телефони се прави най-лесно с едновременното натискане и задържане на volume down + power бутоните. Може и с отделна програмка или жест, ако телефонът има таква функция.

geleto_
Мнения: 3581
Регистриран: 02 ное 2004, 08:06

Re: Текстови ефекти

Мнение от geleto_ » 17 юли 2017, 12:27

Виж дали не си включил висок контраст

Maistor Su
Мнения: 4
Регистриран: 17 юли 2017, 08:44

Re: Re: Текстови ефекти

Мнение от Maistor Su » 17 юли 2017, 13:38

Ето ти скрийшот. Искам да ти обясня, че става дума за текстови ефекти, т.е. различни очертания на букви и цифри - дали са с очертания, дали са плътни или със сянка и т.н. А аз съм коректор, страньор и т.н. Този ефект го мразим, защото той даже в някои моменти е нечетивен. Ето виж и в циферблата, в наименованието на първия ред икони. Извътре на тела е по заглавни наименования. От два дена се боря и не става. А щом съм докоснала, без да искам циферблата, какво ми се плъзна ръката и това стана. Как дойде, като няма опция за смяна на текстов ефект.

Maistor Su
Мнения: 4
Регистриран: 17 юли 2017, 08:44

Re: Re: Текстови ефекти

Мнение от Maistor Su » 20 юли 2017, 18:51

Сърдечно ти благодаря. Да, така беше. Не предполагах, защото, тъй като съм издателски работник, за мен контраст е нещо друго. Но така е с компютърните термини. Навремето се чудех на определението "икони".
Бъди жив и здрав!

zazabg
Мнения: 575
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Re: Re: Re: Текстови ефекти

Мнение от zazabg » 20 юли 2017, 22:16

Висок контраст от настройки и опции за хора с увреждания. Често там се намира.

Maistor Su
Мнения: 4
Регистриран: 17 юли 2017, 08:44

Re: Re: Re: Re: Текстови ефекти

Мнение от Maistor Su » 03 авг 2017, 08:41

Да, в Настройки - Достъпност - Система - Текст с висок контраст. Оправих се вече. Много благодаря!

Mr_Atkinson
Мнения: 165
Регистриран: 27 юли 2015, 16:52

Re: Re: Re: Re: Re: Текстови ефекти

Мнение от Mr_Atkinson » 03 авг 2017, 12:49

Имам някакво натрапливо чувство, че от известно време във форума е пуснат да коментира един вежлив безгендерен робот.

Отговори