Покупка на Леново от неофициален вносител

tvt555
Регистриран: 02 юли 2006, 21:15

Покупка на Леново от неофициален вносител

Мнение от tvt555 » 18 юли 2016, 23:13

Здравейте, харесал съм си едно ново Леново Vibe P1 в OLX на добра цена. Какво трябва да внимавам при покупката освен гаранцията която фактически я няма колкото и да я обещават. Знам, че има някакви европейски и някакви азиатски версии с които много хора са брали ядове. Дайте съвет за такава покупка. Това, че е с българско меню предполагам, че не оправя проблема.

polarr31
Регистриран: 07 дек 2011, 14:56

Re: Покупка на Леново от неофициален вносител

Мнение от polarr31 » 19 юли 2016, 09:03

polarr31 написа:
18 юли 2016, 23:13
Здравейте, харесал съм си едно ново Леново Vibe P1 в OLX на добра цена. Какво трябва да внимавам при покупката освен гаранцията която фактически я няма колкото и да я обещават. Знам, че има някакви европейски и някакви азиатски версии с които много хора са брали ядове. Дайте съвет за такава покупка. Това, че е с българско меню предполагам, че не оправя проблема.
Точно за версията на софтуера трябва да внимаваш- дали е международна или китайска.Моя позната си купи Леново от BROS.Телефона се оказа с китайска версия на софта и сложено българско меню.Излишно е да ти казвам, че телефона е проблемен - често не работи приложението на Фейсбук, браузъра, проблеми с тел. указател, ъпдейтнеш ли, всичко става на китайски и др. От фирмата се правят на луди и твърдят, че досега не са имали подобни проблеми.Аз също ползвам Леново, но купено от офиц. магазин в Парадайс център.Мисля, че леново е доста надценена марка - не си доизпипват телефоните, поддръжката е калпава.

mamuta70
Регистриран: 11 фев 2010, 21:11

Re: Re: Покупка на Леново от неофициален вносител

Мнение от mamuta70 » 19 юли 2016, 21:37

Леново са първи по продажби на смартфони у нас според аналитици, изпреварвайки Самсунг но това естествено не значи че са най-добрите смартфони ами просто предлагат много ниски цени за моделите си. Най-продавания им модел е А536- правете си изводите. Българина купува евтино. Като замисъл и хардуерно изпълнение са горе долу добре но като софтуер са кръгла нула. Поддръжката им е отвратителна и елементарни бъгове не се отстраняват впоследствие. Влезте във форумите и вижте колко много проблеми имат масовите потребители. Явно тези ниски цени които предлагат изискват жертви. Като много по-добра алтернатива на Леново е Хуауей, тук нещата са значително на по-високо ниво и последните данни по продажби го доказват, вече са трети след Самсунг и Епъл. Едно име (Леново) пролет не прави, това че са първи в компютърния сегмент не означава че и при смартфоните ще е така.

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Re: Re: Re: Покупка на Леново от неофициален вносител

Мнение от EMILEN » 19 юли 2016, 23:12

Lenovo са в челото и при лаптопите и при смартфоните, защото влагат луди пари за реклама, стоките им са със сполучлив дизайн и са евтини. А са евтини, познайте защо. Няма как да очаквате кой знае какво качество, при положение, че произвеждат смарфтони и лаптопи от вчера дето се вика.

JFOX
Регистриран: 25 сеп 2014, 10:39

Мнение от JFOX » 20 юли 2016, 11:32

купи си го от алиекспрес доста по евтино

tvt555
Регистриран: 02 юли 2006, 21:15

Re: Re: Re: Покупка на Леново от неофициален вносител

Мнение от tvt555 » 20 юли 2016, 12:20

От Хуауей съм доста разочарован Става на въпрос за модела P8 lite. Батерията му не издържа и един ден с нормално (по-скоро слабо) използване. През нощта от 12 до 7, 8 часа сутринта батерията е паднала с 20-25%. Ползвал съм го с карти на всички оператори, така, че вината не е в Теленор. GPSа не е включен, а WiFiто се включва само при необходимост. За 5-6 минути чат във Вайбър батерията може да падне с 6-7 %. Следобед в 7 вече нямам ток. Проблема не е само за моделa. Чистата P8ца ги прави същите номера. Добре, че го разкарах, че ми писна да се оглеждам за контакти и зарядни. Та разбрах, че в бюджетния и среден клас телефони не е толкова лесно да се намери читав телефон. Май трябва да си предвидя повече пари за нещо свясно ;)

sgs_maniak
Регистриран: 22 окт 2013, 12:18

Мнение от sgs_maniak » 20 юли 2016, 22:20

Катото купуваш от продавалнека искай документ за гаранция ако има оставаща и добре го разцъкай преди да платиш ако се срещнещ к продавача а нали имаш право на пентайсет минути пред куриер ако е с еконт . Пак е рисково . Дано попаднеш на коректни хора .

Отговори