Lenovo A6000

nike09
Регистриран: 14 юли 2008, 00:55

Re: Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от nike09 » 11 сеп 2015, 00:29

Това ми хареса:)

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от maxito2 » 11 сеп 2015, 11:35

по-добре си избери друг, на въннеш вид е супер, но камерата наистина е ужасна и доста лагва, постоянно трябва да му се затварят приложенията

nike09
Регистриран: 14 юли 2008, 00:55

Мнение от nike09 » 11 сеп 2015, 12:35

От темата и 95% от коментарите останах с убеждение,че това е най-добрият смартфон на 2015г до 300лв!Беше ясно повтаряно поне в 50 поста,сега излиза друго!

Nuckito
Регистриран: 01 авг 2008, 19:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от Nuckito » 13 сеп 2015, 07:44

Gee-zus!

Има някакви свръх очаквания към тоя телефон. След 5 месеца употреба:

Дизайн:

Както вече беше казано милиард пъти - дизайнът е чуден. Телефонът е тънък, а теглото му добре балансирано (което може да е дреболия, но поне аз му отдавам значение). Да, стъклото събира пръстови отпечатъци, а логото на гърба е лепенка, която си изгуби цвета (без да пада :)) още за месец, но пък корпуса е от пластмаса, която не се хлъзга прекалено из ръцете ми (и не се лющи като много имитации на метал). На мен ми е много по-приятен, от колкото X2 да речем, който аз усещам като изглеждащ значително по-евтино. Да, рамката около екрана е малко наръбена, но телефонът живее в джоба ми с още един и безброй други предмети + не се забелязва. Две дразнещи неща - бутоните не светят, а в тъмното това се усеща, и камерата не е центрирана, а набутана в ъгъла, така че пръстите ти доста по-лесно влизат в кадър. Тук ще спомена слота за карта - трябва си.

Екран:
Хубав е. Достатъчно ярък и без да забелязваш пикселите. Автоматичната корекция на яркостта работи бързо и адекватно (тук доста по-старото, но и скъпо Сони да се засрами).

Софтуер:
Андроидните телефони покриват целия спектър от най-ужасяващо изглеждащи превъплащения на операционната система до такива, които са си супер. Е, с A6000 получаваш нещо по средата. Аз съм сменил launcher-а. Не лагва нито със стандартния, нито с някой от другите, които съм изпробвал. Има набутана някаква тъпа антивирусна, която не може да се разкара. Досадна е, понеже пищи да и платиш за да я ъпдейтваш. Положение изкарано от наръчника за вбесяване на потребители. Пак от него е и апп-а на камерата. Ъпдейтите до момента са редовни, но Андроид 5 още не е долазил. Бонус точка - по подразбиране разговорите се записват, но до сега не съм преслушвал записи и не мога да коментирам качеството.

Камера:
Наистина можеше да се желае повече, но за тия пари - толкова. В класа съм виждал да има и по-добри, но нищо много драматично. Сори, но ако някой иска да снима в несвяст е много по-добре да се насочи към друг телефон.

Батерия:
Изкарва ме през деня с нормално ползване - говориш като имаш нужда, кибичиш във FB като ти остане време, интернет като искаш да провериш или научиш нещо. Ако заиграеш някоя игра, спокойно можеш да останеш без ток до час докато батерията ти се моли да я сложиш в хладилника. Точно като с всеки друг телефон. За когото има значение - батерията е сменяема.

Станах многословен, но ще спомена само, че в рамките на София и по магистрала Тракия GPS-а никога не ме е губил и ме е локирал бързо и точно.

Проблем: мен proximity сензорът от време на време ме изпуска и натискам с кратуната си някой бутон от менюто на разговора. Я включа говорителя в метрото, я направо затворя. ясно е, че се случват и такива неща, но е по-често, от колкото трябва да бъде.

D0N4T3LL0
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от D0N4T3LL0 » 17 сеп 2015, 18:11

Една колежка в офиса е с този телефон (двусимовия) и сподели, че около 2 месеца след като си го е взела и провежда разговори - отсрещната страна я чува супер тихо. Някой срещал ли е този проблем, търсих в нета ама нищо не намерих като решение.

iyana
Регистриран: 08 май 2011, 21:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от iyana » 01 яну 2016, 21:49

И при мен е така,колежката ти какво направи?

cheto
Регистриран: 04 авг 2006, 20:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenovo A6000

Мнение от cheto » 06 яну 2016, 11:28

Някой пробвал ли е дали телефона разпознава 64 GB допълнителна карта памет ? Колебая се дали да взема 32 или 64 гб ( разликата в цената е незначителна ).
Насочил съм се към Самсунг Ево мерори карта.

sven_doc76
Регистриран: 25 мар 2015, 23:23

Мнение от sven_doc76 » 24 яну 2017, 19:43

https://www.youtube.com/watch?v=rQR6zt1yfLw&index=1&list=PLRWB6jlveMzJXDFNIAPJ6qTpsLoJwHkSF

Стана ми смешно... :-) На това ли му казвате лоша камера?! За тия пари - 720p + 29.00 fps?

Или на тази снимка:

Отговори