Избор на смартфон

koleto84
Мнения: 10
Регистриран: 27 ное 2014, 12:14

Избор на смартфон

Мнение от koleto84 » 04 юни 2020, 18:37

Здравейте, решил съм да си взема нов смартфон. Доста четох и гледах ревюта в нета и съм се колебая между няколко модела. Основните два варианта са: HUAWEI P30 Pro и SAMSUNG Galaxy S10 Plus. Ако реша мога и още малко пари да дам за: Samsung Galaxy S20 или S20+. Проблема с тях е, че много не ми харесва дизайна им, прекалено издължени ми се виждат. Отделно не съм сигурен, че превъзхождат много HUAWEI P30 Pro и SAMSUNG Galaxy S10 Plus, освен че са по нови модели от тях. Ще ми е интересно да чуя вашето мнение. Смятам да го ползвам поне 2-3г смартфона.

wer_aac
Мнения: 1043
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Избор на смартфон

Мнение от wer_aac » 04 юни 2020, 18:45

Взимай който ти е на душа и сърце. Всички са добри. Едните са по-нов модел от тази година, но щом не ти допада издължения дизайн...

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Избор на смартфон

Мнение от pretorianec » 05 юни 2020, 07:30

Определено съм повече “за” P30 Pro! По-добра батерия,и камера според мен! S10 Plus го бие само като дисплей(там Самсунг са едни от най-добрите)като това далеч не означава че дисплея на HUAWEI е лош....
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Избор на смартфон

Мнение от Ванката » 05 юни 2020, 08:46

koleto84 написа:
04 юни 2020, 18:37
Здравейте, решил съм да си взема нов смартфон. Доста четох и гледах ревюта в нета и съм се колебая между няколко модела. Основните два варианта са: HUAWEI P30 Pro и SAMSUNG Galaxy S10 Plus. Ако реша мога и още малко пари да дам за: Samsung Galaxy S20 или S20+. Проблема с тях е, че много не ми харесва дизайна им, прекалено издължени ми се виждат. Отделно не съм сигурен, че превъзхождат много HUAWEI P30 Pro и SAMSUNG Galaxy S10 Plus, освен че са по нови модели от тях. Ще ми е интересно да чуя вашето мнение. Смятам да го ползвам поне 2-3г смартфона.
Здравей! След като ще го ползваш 2-3 години телефончето си купи най-новият. Най-малкото, ще имаш 2 години основни ъпдейти на андроид до по-нова версия, плюс още една година поне ъпдейти по сигурността.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Избор на смартфон

Мнение от Вито » 05 юни 2020, 09:29

Аз бях пред подобен избор, само че искам note 10+. При положение, че правя по няколко часа на ден екран искам същият да е по-голям и по-качествен. Отделно Самсунга има стерео което звучи отлично! Препоръчах миналото лято s10+ на приятел и го разгледах доволно. Вече не снимам чак толкова, защото си имаме фотографи, но пък снимките от Самсунга не са за подценяване, макар и със стария сензор. А и както в доста ревюта се споменава, хората предпочитат повече около х2 зум, така че големият зум се ползва изключително рядко, а ако искаш по-малко зум с p30 pro ще ползваш цифровия от големия сензор.
За сега обаче удрям на камък щото във Виваком не намирам запечатана бройка note 10+.

wer_aac
Мнения: 1043
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Избор на смартфон

Мнение от wer_aac » 05 юни 2020, 09:51

Защо не изчакаш Note 20 представят го август? Ако ще взимаш Note поне да е новия пък било и с 300 лв отгоре.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Избор на смартфон

Мнение от Вито » 05 юни 2020, 11:31

Ами със сигурност няма да е 300 щото и сега ултрата ми идва 1850, а ноута 1240. Тва първо, второ, рендърите на бъдещия ноут не ми харесват като дизайн и ще бъде сигурно поне два бона, макар и с план. И без тва още се чудя да купувам ли телефон или да не бодна един 65 инчов телевизор. Ама кат се знаем още не е изчезнало влечението към телефони и ме блазни да взема нещо ново, макар сегашният ми мейт да не ми дава никва причина за това.
Но ако не ми намерят във Виваком запечатана бройка, вероятно ще взема друго. Имам и резервен план с един приятел който подписва в Теленор и на 20ти ще може да вземе телефон, там даже ноута ми идва на 1200 кинта, но е твърде вероятно и при тях да няма запечатани...

Hitreca Hitrecov
Мнения: 385
Регистриран: 25 окт 2011, 13:01

Re: Избор на смартфон

Мнение от Hitreca Hitrecov » 05 юни 2020, 16:20

Аз ти препоръчвам Xiaomi Mi Note 10 много добър телефон, батерията държи,доста е бърз, камерата уникална и цената е поне 2 пъти по-ниска от моделите на Samsung и Huawei!

koleto84
Мнения: 10
Регистриран: 27 ное 2014, 12:14

Re: Избор на смартфон

Мнение от koleto84 » 05 юни 2020, 17:13

Интересен е Xiaomi Mi Note 10, поразгледах го. Аз забравих да кажа, че имам Samsung A70 и хем уж съм му свикнал, а още ми идва леко дълъг и неудобен понякога. Но пък от друга страна ми харесват много дисплеите на Samsung , ако и да са олед панелите с по нереални цветове. Не съм много по снимките, повече ме интересува дисплея, как работи и батерията. Стерео звук и добра камера са повече бонус. В началото бях се спрял на нещо малко по компактно: HUAWEI P30 или SAMSUNG Galaxy S10. Но колкото повече чета или гледам неща в нета, толкова повече се колебая. Който и да избера, все ще е надграждане над A70. Накрая ще взема най новото: S20 или S20+(гледам Теленор, са ги понамалили, а и си мисля от доста време, да мина към тях) тъй и тъй ще го ползвам няколко години, а пък все ще свикна с размера(може би ;) ).

koleto84
Мнения: 10
Регистриран: 27 ное 2014, 12:14

Re: Избор на смартфон

Мнение от koleto84 » 02 юли 2020, 21:56

Пак съм аз, още не съм взел телефон, финално се бях спрял на HUAWEI P30 Pro, но сега гледам само за към 160лв. отгоре, мога да взема Huawei P40 Pro. Знам за това, че няма инсталирани Гугъл приложения, гледах и как много от тях могат да се качат и работят, но все още се колебая. Някой имал ли е досег с Huawei телефони, след махането на Google Mobile Services, има ли много трудности с ежедневната им употреба? Като цяло, не съм сигурен с колко го превъзхожда P40 Pro, виждам, по ново поколение процесор, дисплея е с малко повече гъстота и 90хц опресняване, малко по добра селфи и основна камера, и малко по друг дизайн.

Отговори