Нови цени на спортните пакети.

aladin
Мнения: 672
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от aladin » 19 юни 2019, 17:12

board написа:
18 юни 2019, 15:45
Диян написа:
18 юни 2019, 15:27
1 време даже нямаше къде да гледаме мачове,само първа и втора програма :)
Дам, който не е изживял онова, не може да оцени какво имаме в момента. ;)

Говорите тъпотии.
Мачовете се играеха в нормално време - събота и неделя, следобяд . И успоредно с това се даваха и по телевизията. Имаше комбинирани предавания от по-интересните мачове.
Стадионите почти винаги бяха пълни. Даже и в Б и В група.

Сега мачовете обикновено са понеделник, от 22 часа за да върви печалбата на Домуса.

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от iWolff » 19 юни 2019, 17:55

Едно време телевизиите плащаха за правата за излъчване, сега си ги плащаме ние. Но погледнато реално навсякъде по света е така. Научихме се да си плащаме за филмови канали, ще се научим и за спорт да си плащаме.
На въпроса по-горе кой освен заведенията си плаща за Диема, ами абсолютно всички мои приятели си плащат, и аз включително.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от board » 19 юни 2019, 18:13

aladin написа:
19 юни 2019, 17:12
board написа:
18 юни 2019, 15:45
Диян написа:
18 юни 2019, 15:27
1 време даже нямаше къде да гледаме мачове,само първа и втора програма :)
Дам, който не е изживял онова, не може да оцени какво имаме в момента. ;)
Говорите тъпотии.
Мачовете се играеха в нормално време - събота и неделя, следобяд . И успоредно с това се даваха и по телевизията. Имаше комбинирани предавания от по-интересните мачове.
Стадионите почти винаги бяха пълни. Даже и в Б и В група.

Сега мачовете обикновено са понеделник, от 22 часа за да върви печалбата на Домуса.
А кой е казал, че ме интересува да гледам футбол? Може да предпочитам да гледам световното по кърлинг :shock:
Там е работата - вече имаш огромен избор какво да гледаш.

Иначе конвенционалната телевизия с времето ще става все по-малко популярна с развитието на различни стрийминг опции.

aladin
Мнения: 672
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от aladin » 19 юни 2019, 20:57

Дали тази реклама има нещо общо с проверките на Кабел Сат Запад или е съвпадение 🙄
Screenshot_2019-06-19-20-48-28-325_com.opera.browser.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от tzincbg » 19 юни 2019, 22:43

Дори да няма си е малко лешоядско. Но... Фирмите не са хора да имат чувства. Имат възможност за печалба, възползват се. Но определено не е добър PR.

borusiq
Мнения: 341
Регистриран: 13 ное 2007, 09:06

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от borusiq » 21 юни 2019, 09:38

Не съм от най-големите спортни/филмови фенове и съжалявам, че се намесвам в този спор, но имам малко по-различно виждане за този тип проблеми. Най-либералното решение много често е нерентабилно за стрийминга, но пък принуждава стрийминг компанията/телевизията да излъчва предавания с по-голям интерес за зрителя.

1. Спортни събития и отделни филми трябва да са pay per view. Така е и честно спрямо по-популярните от тях, които предизвикват сериозния интерес и не се налага по-слаби предавания да се субсидират с парите, печелени от интереса към комерсиалните. Защо трябва да плащам за Nascar, тенис, велосипеди и байкове, когато се интересувам от волейболните срещи в конкретния случай? Всички знаем, колко сезонен характер имат подобни събития... Да сключиш 2-годишен абонамент за спортен канал заради волейбол е като да сключиш такъв с HBO заради Game of Thrones (уважения към сериала, на който съм почитател, но беше най-подходящото сравнение).

2. Не станаха ли много платените спортни канали в България? Имаме един тенесист, един кечист, няколко борчета и щангисти, един къде целува китайки, един волейболен и няколко футболни отбора... защо не ги гледаме на 7 различни спортни телевизии? Доста е комично, че Киро бей не е намерил средства да купи излъчването на волейбола... можеше и да има по-голяма полза от спортния му канал.
Fire is Faith

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от board » 21 юни 2019, 10:45

borusiq написа:
21 юни 2019, 09:38
1. Спортни събития и отделни филми трябва да са pay per view.
Въпрос на гледна точка е. Но поне аз не смятам, че pay per view модела е по-добър.
В общия случай, доставчика плаща за всяко събитие което излъчва и за да е сигурен, че ще си избие парите му се налага да го продава сравнително скъпо. Така че, не е сигурно колко по-изгодно ще ти излиза. Същото е и ако самия ивент трябва да сам да си организира илъчването.
Ето примерно отивам на сайта на формула 1, мога да гледам от директно от там, ако искам. Обаче 8 Евро на месец, добър ден. Вярно предлага и малко повече неща, ама пък няма коментари на български и студиата.
https://www.formula1.com/en/subscribe-to-f1-tv.html#en
Ако реша да гледам боксовия мача на Джошуа, от директен доставчик, ще платя многократно абонамента си за Диемата... и т.н.
Така, че да плащаш само за това което те кефи, не винаги ще е по-изгодно.

За мен по-ското идеалния вариант за бъдещето е точно обратния. Глобален достъп до всичко на едно място, срещу конкретна такса. Плащаш Х пари и можеш да гледаш което и да е спортно събитие, където и да е по света, на каквото устройство решиш. Малко стил модела на спотифай, не си купуваш конкретни албуми или песни, които да слупаш, а получаваш достъп до цялата налична музика в света, докато си плащаш абонамента.

borusiq
Мнения: 341
Регистриран: 13 ное 2007, 09:06

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от borusiq » 21 юни 2019, 13:02

Аз гледам от своята камбанария на човек, който гледа 10-20 спортни събития на година. В спорта винаги е имало много повече пари от музиката и киното взети заедно. NBA, хокей, ШЛ, бейзбол, Formula 1, Nascar... ако се хванат за ръце, не спотифай, ами континент ще си купят... Ще е голямо благородство, ако го сторят, но се съмнявам силно... Дано стриймингът ги натисне, ще е много добре за потребителя и за разни онлайн комарджии, което ме навежда на мисълта, че ако твоята идея стане реалност ... 5-6 страни по света ще превърнат онлайн комара в официална религия. Наскоро в едно интервю, спортист на годината на южноамериканска страна сравни комара със СПИН: "да допуснеш един 18 годишен младеж до онлайн комар лесно е като да го хвърлиш в бардак и да очакваш нищо да не му се случи".
Fire is Faith

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Нови цени на спортните пакети.

Мнение от board » 21 юни 2019, 13:33

То в момента някои от сайтовете за спортни залагания, предлагат опция да гледаш доста от събитията за които можеш да залагаш.
Слагаш няколко лева в акаунта си и получаваш алтернатива на стрийминг услуга. ;)

Отговори