През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Spikul » 20 юни 2020, 23:40

radko89 написа:
20 юни 2020, 22:46
Spikul,
Не целях с моя пост да те обидя - по никакъв начин нито мисля нито имах предвид, че си неудачник.
Всеки в живота си има неуспехи - малки или големи и точно това имах предвид.
Виждам как си ме разбрал, за което се извинявам.

Относно "Staged combustion engine" - бол двигатели от този тип.
Имах предвид - "full flow staged combustion engine" - технология, които някои наричат светия граал в ракетните двигатели.
От този тип двигатели е произведен само един модел преди раптора - RD-270 от руснаците, но с него се правят само няколко теста на тестова установка и никога не е летял.
Американците също са опитвали, но както руснаците са се отказвали т.к. е много сложен за конструиране и изработка и е отстъпвал на по-прости конструкции двигатели като например на тези с отворен цикъл.
При този тип двигатели може да се постигне дори по-високо налягане в горивната камера и невероятни стойности на ефективност (Isp).
Не заклеймявай от веднъж защото мислиш, че знаеш всичко!
Този двигател си е чиста иновация.
Ето и малко материал за да няма неясноти:
1. https://hackaday.com/2019/02/13/the-imp ... ew-engine/
2. https://everydayastronaut.com/raptor-engine/
3. https://en.wikipedia.org/wiki/Staged_co ... combustion - най-долу
А ти защо си мислиш, че не оценявам огромния труд на SpaceX? Обаче все още го няма напредъкът, който всички очакваме, а именно нов тип задвижване и възможност за наистина реални полети на хора до Марс и обратно. И не знам за какъв свети Граал говориш, като единствено цената на полета е паднала - нито двигателят е най-големия, нито най-мощния, нито е нещо което е толкова по-различно от сега действащите двигатели. Единствено е на метан, вместо на водород.
Та точно това имах предвид, че ни проглушиха ушите, защото все едно за първи път летят хора в космоса и за първи път някой се скачва с МКС. Ами извинявай, но ми идва в повече и леко пресилено като тръбяха, че това било революция и път към покоряване на звездите. Просто е подигравка към интелигентните хора с такива крайни изказвания.
Далеч по-интересно за мен е да чета за EmDrive, отколкото за технологии, които вече няма какво да се доразвиват толкова и които съм учил преди доста време, както съм споменавал в часовете по материална част на ЗРК (там се ползваха в ракетите същите принципи с окислители).
А що се отнася до фалит на Хуауей, той е немислим, както и такъв на Мъск, защото зад тях стоят двете най-богати държави в света.

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от radko89 » 20 юни 2020, 23:46

С малки стъпки напред и нагоре и дано се случат невижданите неща в нашия живот да имаме възможността да им се порадваме.
За събарянето особено важи за хуавей - и на загуба да работят пак ще изкарват повече от доста телекомуникационни компании благодарение на правителството им.

Потребителски аватар
Mapuok
Мнения: 152
Регистриран: 30 юни 2016, 12:09

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Mapuok » 23 юни 2020, 01:10

Spikul написа:
20 юни 2020, 09:29
Mapuok написа:
20 юни 2020, 01:10
Това, да си чул нещо, ама да не си разбрал, е много кофти работа.
Какво е know-how, явно не се опита да разбереш. Виж поне малко статистика за тия, които според теб "сглобяват", и спри да се излагаш.
https://www.huawei.com/en/annual-report/2019
https://www.huawei.eu/news/huawei-5th-t ... c-confirms
За радост ти не си никой, че да ми казваш какво да правя, още по-малко пък имаш реална представа кой се излага.
Линкът ти го потвърждава.
Щом толкова величаеш Хуауей, ясно колко си заслепен.
Никой не те спира да отидеш и работиш в Китай, за да видиш и усетиш колко е хубаво там.
Не съм коментирал какво е в Китай.
Опитах се да ти кажа, че huawei са най-големия производител на телекомуникационно оборудване в света. И първи или втори производител на мобилни телефони в света.
И, че ако know-how имаше синоним в тази сфера, то той щеше да е huawei.
Но, да си трол с капаци не е лесно, така че те разбирам, донякъде.

Чао

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Spikul » 23 юни 2020, 08:54

Mapuok написа:
23 юни 2020, 01:10

Не съм коментирал какво е в Китай.
Опитах се да ти кажа, че huawei са най-големия производител на телекомуникационно оборудване в света. И първи или втори производител на мобилни телефони в света.
И, че ако know-how имаше синоним в тази сфера, то той щеше да е huawei.
Но, да си трол с капаци не е лесно, така че те разбирам, донякъде.

Чао
О, крадеца вика дръжте крадеца.
Трол може да си ти, не аз, защото все пак още ползвам флагман на Хуауей и знам какво говоря.
Хуауей бил синоним на ноу хау :lol:
Боже колко мъка има по света.

iavorski
Мнения: 935
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от iavorski » 23 юни 2020, 12:26

Повярвай, хуавей предлага технологично по-добро 5Г мрежово оборудване от другите големи играчи. Това са думи на конкурентите им а не техни хвалби.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Spikul » 23 юни 2020, 13:59

iavorski написа:
23 юни 2020, 12:26
Повярвай, хуавей предлага технологично по-добро 5Г мрежово оборудване от другите големи играчи. Това са думи на конкурентите им а не техни хвалби.
Нали говорим за телефони?
Да не би Хуауей да са патентовали 5G?
Хуауей е китайска емблема и като такава е шампион само по дотации от държавата. Няма какво да ти вярвам в нещо, което все още няма зелена светлина за масовост.
Стига с това величаене на Китай.
Сто пъти повторих, че Китай има огромен потенциал, но все още остават далеч от научна революция с този обществено-политически модел на диктатура и еднопартийност.

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от radko89 » 23 юни 2020, 14:16

Е, като всяка друга социалистическа страна има доста партии в чайна :) въпросът е, че няма голям смисъл да ги има :lol:

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Боби13 » 23 юни 2020, 15:01

Spikul написа:
23 юни 2020, 13:59
iavorski написа:
23 юни 2020, 12:26
Повярвай, хуавей предлага технологично по-добро 5Г мрежово оборудване от другите големи играчи. Това са думи на конкурентите им а не техни хвалби.
Нали говорим за телефони?
Да не би Хуауей да са патентовали 5G?
Хуауей е китайска емблема и като такава е шампион само по дотации от държавата. Няма какво да ти вярвам в нещо, което все още няма зелена светлина за масовост.
Стига с това величаене на Китай.
Сто пъти повторих, че Китай има огромен потенциал, но все още остават далеч от научна революция с този обществено-политически модел на диктатура и еднопартийност.
Бъркаш, но всеки със своето мнение ! Те просто са капиталистически комунизъм :) И няма зелена светлина за масовост ? Едно е да харесваш техническите или културни постижения на една държава, а съвсем друго да одобряваш или не нейния политически модел ! Тук е и голямата разлика между Далечния изток и Запада като култура, като философия на общуване, като мисъл. Те ни изглеждат странни, а ние пък в техните очи сме също странни ! И научна революция... този термин в 21 век е малко отживелица като термин от 20 век :)

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Spikul » 23 юни 2020, 15:18

Боби13 написа:
23 юни 2020, 15:01


Бъркаш, но всеки със своето мнение ! Те просто са капиталистически комунизъм :) И няма зелена светлина за масовост ? Едно е да харесваш техническите или културни постижения на една държава, а съвсем друго да одобряваш или не нейния политически модел ! Тук е и голямата разлика между Далечния изток и Запада като култура, като философия на общуване, като мисъл. Те ни изглеждат странни, а ние пък в техните очи сме също странни ! И научна революция... този термин в 21 век е малко отживелица като термин от 20 век :)
Какъв е този оксиморон капиталистически комунизъм?
И къде съм казал, че не харесвам историята и културата на Китай?
Пък точно защото в 21-ви век терминът научна революция е отживелица, за това има огромен дефицит на иновации и идеи, като дори не може да повторим кацането на Луната отпреди половин век.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: През април 2020 г. Huawei надмина Samsung като най-големия производител на смартфони в света

Мнение от Боби13 » 23 юни 2020, 15:25

Точно западните икономисти употребяват този оксиморон : капиталистически комунизъм или обратния словоред :) Жив и здрав да си, но имаш странни представи за света, като и в твоите очи пък някой от нас изглеждат странно ! А 50 години не летим до Луната, защото и за момента какво бихме използвали и правили там, ако кацнем ?

Отговори