Как се снабдявате с приложения в телефоните на Huawei без Google Play?

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Как се снабдявате с приложения в телефоните на Huawei без Google Play?

Мнение от chilko » 18 юни 2020, 16:34

Последните две флагмански серии на Huawei вече не ползват приложенията и услугите на Google та затова реших да попитам как се справяте с това, ако вече имате устройство без GMS.

Търсите ли начин да инсталирате липсващите услуги или те не ви липсват и ползвате други начини за снабдяване с нужните приложения - AppGallery, More Apps, новото Petal Search, алтернативни магазини (Amazon Appstore, APKPure, APK Mirror и т.н.).

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Как се снабдявате с приложения в телефоните на Huawei без Google Play?

Мнение от Боби13 » 18 юни 2020, 16:44

Просто на тези, които липсват GMS за 10-на минути си ги поставят ! Така направих и аз :) Забелязвам, че често ъпдейтите за дадено приложение идват по-рано в AppGallery :)

Потребителски аватар
radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 юни 2020, 16:57

Ето това е истината:
https://consumer.huawei.com/en/communit ... cId_82803/

Приложение, наричащо се MoreApps.

Пробвайте го, няма да съжалявате. ;)

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 18 юни 2020, 17:21

Да, както и petal search, която е търсачка с главна насоченост към търсене на приложения :)

ilkor
Регистриран: 30 дек 2011, 21:49

Мнение от ilkor » 18 юни 2020, 18:10

С темповече с които расте AppGallery до 2 години ще станат питаме обратното - как да инсталираме нещо което го няма в Google Play :D
Аз ползвам самсунг и съм си качил и AppGallery и наистина някои приложения първо се обновяват там.

Rumm
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Мнение от Rumm » 19 юни 2020, 08:06

:) Можеш да пробваш това:
https://www.apkmirror.com/
Успех.

smite
Регистриран: 08 апр 2019, 12:17

Мнение от smite » 19 юни 2020, 09:39

MoreApps много помага, но някакви неща съвсем не работят и оттам. APK Mirror на мен сякаш ми е най-удобно и го ползвам най-много. Много ми липсват някои от Google нещата вътре по приложенията, самото снабдяване с тях не е толкова проблемно, има ги навсякъде. А и тоя бонус, че се чувствам като хакер всеки път няма кой друг да ми даде :D

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 19 юни 2020, 11:53

Между другото и аз мислих да мина на телефон без GMS, ама доста пари съм инвестирал в платени приложения и малко тъпо, че не мога да ги преместя. Иначе имах идея да продам Mate 20 Pro и да взема P40 Pro.

Но реално може и без GMS да се ползва напълно всичко напълно нормално всичко. Вместо Maps - HereWego, вместо Youtube - гледаш в браузъра.. Повечето Апп-ове ги има като АПК.

Да, Гугъл Мапс е най-добрата, но да си кажем честно, че и другите алтернативи биха свършили прилична работа.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 19 юни 2020, 12:11

Не искам да звучи като хейт, но как стоят нещата със секюрити пачовете???
Моя скромен опит показва доста мърливо отношение на Хуауей в това отношение дори към телефони с официален Андроид и услуги на Гугъл.
Те 90% от хората купуват флагмани заради престиж и не могат да си актуализират софтуера, тук сме седнали да пишем колко било лесно да си търсиш и инсталираш приложения.
Накрая ще се види колко хора извън Китай си купуват флагмани на Хуауей и ще стане ясно дали е успешно или не.

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 19 юни 2020, 12:16

Аз с моя Mate 20 Pro имах Android 10 доста преди всички Самсунг и Шаоми телефони. Като цяло съм доволен от ъпдейтите на Huawei. Естествено, фрагментацията не позволява да имаме такъв добър график на ъпдейтите като Apple, но аз лично съм доволен от скороста, с която ми се обновява устройството. Даже това е и основната причина, поради която обмислям да взема P40 Pro

Отговори