Аналогова телевизия

osil
Регистриран: 15 дек 2018, 18:56

Аналогова телевизия

Мнение от osil » 08 дек 2018, 21:37

Здравейте,имам познат на аналогова телевизия с коаксиален кабел към Близу,в момента а1 не му предлагат аналогов пакет ,а най-евтиния цифров Смарт.Ако не върже приемника който му дадат ще хваща ли отново аналоговите програми по старата схема(с повече телевизори).Операторът с който се чух каза,че те са безплатни(аналоговите телевизии,те са около 40),ако е на този цифров пакет и нищо няма да се промени,но искам да съм сигурен.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Аналогова телевизия

Мнение от tzincbg » 08 дек 2018, 22:01

Кабелът влиза в приемника и от приемника излиза друг кабел за телевизора. Гледат се и аналоговите и цифровите.
А за повече телевизори за аналоговите мисля, че с един усилвател и разделител на сигнала няма проблем. За цифровите не може без да се плати за втори приемник.

Rumm
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Аналогова телевизия

Мнение от Rumm » 08 дек 2018, 22:12

:D Който веднъж е гледал цифрова HD телевизия, никога повече няма да се върне към аналоговата! Трябва да си мазохист за да го сториш.(beer)

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Re: Аналогова телевизия

Мнение от iWolff » 08 дек 2018, 22:15

Аз съм със СА модули, без приемници и да, точно 40 канала свободна аналогова телевизия има. Но качеството на картината е ужасно в сравнение с цифровата телевизия. Ако се гледа на някакъв стар телевизор с кинескоп може и да става, но на голям LED телевизор си е мъчение.
Samsung Galaxy S9 Plus

Отговори