Работи ли GPRS-а на Вивател?

DefaultUser
Регистриран: 28 мар 2018, 11:04

Работи ли GPRS-а на Вивател?

Мнение от DefaultUser » 16 ное 2005, 12:25

Получих с SMS-и всички конфигурации за GPRS, запаметих ги, но не мога да се свържа - с Нокиа 6510. Изписва ми error page, connecting web server failed. Please try later.
На някой случвало ли му се е и влизал ли е някой в интернет през GPRS-а на Вивател?

DefaultUser

Re: Работи ли GPRS-а на Вивател?

Мнение от DefaultUser » 16 ное 2005, 13:14

DefaultUser написа:
16 ное 2005, 12:25
Получих с SMS-и всички конфигурации за GPRS, запаметих ги, но не мога да се свържа - с Нокиа 6510. Изписва ми error page, connecting web server failed. Please try later. На някой случвало ли му се е и влизал ли е някой в интернет през GPRS-а на Вивател?
Абе те нямат мрежа, той за GPRS пита. И като се задават въпроси, се указва и модела на телефона и дали е с БГ меню. Ае сега обясни къв ти е тилифона да видим какво може да се направи..

DefaultUser

Работи ли GPRS-а на Вивател или да

Мнение от DefaultUser » 16 ное 2005, 13:25

DefaultUser написа:
16 ное 2005, 13:14
Абе те нямат мрежа, той за GPRS пита. И като се задават въпроси, се указва и модела на телефона и дали е с БГ меню. Ае сега обясни къв ти е тилифона да видим какво може да се направи..
А сега съвсем сериозно: с Нокиа не би трябвало да имаш проблем. Проблема е в страницата на Вива. Опитай да отвориш друг адрес, да видиш че става. Просто home page на Вивател не работи. Поне засега. Но настройките работят и са си верни. Проблема не е в твоя телефон...

DefaultUser

Re: Работи ли GPRS-а на Вивател или да

Мнение от DefaultUser » 16 ное 2005, 14:29

DefaultUser написа:
16 ное 2005, 13:25
А сега съвсем сериозно: с Нокиа не би трябвало да имаш проблем. Проблема е в страницата на Вива. Опитай да отвориш друг адрес, да видиш че става. Просто home page на Вивател не работи. Поне засега. Но настройките работят и са си верни. Проблема не е в твоя телефон...
Благодаря ти. Мисля, че връзката минава през прокси сървъра на Вива, така че ако той не функционира, няма и интернет. Абе мене ми върви на проблеми с интернета, лятото с един Самсунг А800 не ще и не ще, картата е с договор на Ментел, операторката на *88 не знаеше повече от мене, но ми прати 3 СМС-а с настойки и нищо. Набира 088 1000 и така си остава, никаква връзка не можа да стане. Е това вече от телефона ли е според вас?

INick
Регистриран: 13 окт 2005, 03:57

Мнение от INick » 16 ное 2005, 14:42

При мен даваше същото когато се опитвам да
използвам вградения browser на телефона.
Настройките получих от сайта на SonyEricsson.
VivaTel ги има там за което браво!
Качих една Opera mobile и с нея нямаше
проблеми което значи,че има GPRS.
Тъй като ползвам WAP 2.0 проблема
се оказа port-a който незнайно защо
беше 80 а не 8080.
Страницата на viva wap.vivatel.bg
не ми се отваряше(поне преди 5 дена).
Но факта си е факт VivaTel имаt GPRS и
той работи.

DefaultUser

Мнение от DefaultUser » 16 ное 2005, 18:43

DefaultUser написа:
16 ное 2005, 12:25
Получих с SMS-и всички конфигурации за GPRS, запаметих ги, но не мога да се свържа - с Нокиа 6510. Изписва ми error page, connecting web server failed. Please try later. На някой случвало ли му се е и влизал ли е някой в интернет през GPRS-а на Вивател?
Да, вече пробвах GPRS-a на Вива. Скоростта е по-висока от тази на Мтел, и нямах никакви проблеми! Има обаче едно нещо, в настрйките които ми пратиха липсваше IP на обслужващия сървър и съответно ги добавих ръчно! :-)

Отговори