Приятели, една идея от мен. Очаквам подкрепата ви!

Spiderman_ot_selo
Регистриран: 08 сеп 2006, 20:58

Приятели, една идея от мен. Очаквам подкрепата ви!

Мнение от Spiderman_ot_selo » 25 апр 2008, 18:45

Колеги,
една добра идея като чата в сайта на практика е мъртва.
Имам голямото желание и намерение чата да стане реална форма на комуникация и дискусия,чрез която всички ние да можем да изкажем своите идеи и впечатления,както и да се получи информация в реално време.
Идеята е проста и елементарна,но надявам се резултатна:Всеки ден да се обявява във форума тема на определена дискусия и в определен час(час,в който има пик на посещения-тук могат да помогнат администраторите на сайта) да се даде нейния старт в чата.По това време повечето редовни (и не толкова редовни) посетители на форума да влязат и да направим една пълноценна дискусия по темата на деня.
Темите можем да уточняваме предварително най-активните посетители на форума,като всеки може да предлага тема без оглед дали е модератор или не.
Не знам как възприемате идеята,но мисля че ще е хубаво всеки от нас да може да изкаже идеите си в чата,тъй като често тук във форума се предизвикват интересни дискусии,в които участват доста интелигентни (и не до там) съфорумници.

Мисля,че това е добра идея да съживим една интересна концепция, каквато е чата,която в момента е абсолютно мъртва.

Очаквам вашите отзиви и предложения в тази насока от всички,на които сайта и форума са им скъпи!

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Re: Приятели, една идея от мен. Очаквам подкрепата ви!

Мнение от asenna5 » 26 апр 2008, 13:29

Идеята е добра, но не по начина по който я представяш..
Темите са напълно достатъчни, макар и реализацията да може да бъде по-добра..Не мисля, че може да бъде реализирана всекидневна такава дискусия каквато мисля, че имаш предвид.

НО ако вземем пример от IDG.bg би било добре.
Там се провеждат достатъчно често онлайн дискусии, като канят известни собственици на фирми/компании/корпорации или специалисти по съответният въпрос, вкл. журналисти. Дискусията се обявява 48 часа предварително и има възможност за предварително задаване на въпроси.
Дискусията минава под формата на интервю със съответният човек и е интересна именно заради това - защото "в движение" се поднася интересна и важна информация, която иначе човек не би си направил труда да публикува в някой форум, а и надали би му хрумнало - най-много да я намериш в блогът му, ама блогове с лопата да ги ринеш... Не би имало смисъл от онлайн дискусия по дадена тема, ако ги няма съответните специалисти по въпроса - форумът е напълно достатъчен за това.
Освен това не мисля, че трябва да се обсъждат само тарифни планове, оператори и мобилни джаджи, а всякакъв тип технологии и услуги свързани с тях, както правят момчетата от intomobile. com/engadget.com.
Ако веднъж в седмицата се провежда подобен тип дискусия-интервю то би било добре, наистина..

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

Мнение от deezel » 27 апр 2008, 08:07

Напълно съгласен! Даже измислих и няколко теми - "Кои модели смартфони на СЕ ще постигнат по-големи успехи - с WM или със Symbian UIQ?".
"Бъдещето на Android или ще завладее ли Linux мобилния софтуер?"
"Какви подобрения очаквате във фърмуеър 2.0 (1.2) на iPhone?"
"Нокиа или СЕ?" - шегичка, това е пълна тъпня.:)

asenna5

Мнение от asenna5 » 27 апр 2008, 11:28

Off/
Със сигурност мисля, че джобните компютри с Windows Mobile имат много по-голямо бъдеще от който и да е Smart със Simbian.

Бъдещето на Android ще бъде блестящо, Linux няма да завладее мобилният софтуер.

Във фърмуеър 2.0 (1.2) очаквам мултитаскинг и отвореният код наистина да стане отворен.

Ciber-shot или Walkmen пред почти всеки телефон на Nokia, Smart (т.е. Simbian устройство) САМО на Nokia.

Добри теми за размисъл! :)

.....и честит празник де!
;))

Spiderman_ot_selo

Мнение от Spiderman_ot_selo » 27 апр 2008, 13:26

Като гледам как "радушно" приехте идеята ми и ми става ясно какво ще стане.
Но няма значение,поне опитах :)

asenna5

Мнение от asenna5 » 27 апр 2008, 13:34

Е.., сега..- аз наистина мисля, че е добра и ти казах как ги виждам нещата. На тези неща по-голямо внимание трябва да обърне съпорта на сайта и ако ги реализира като в IDG-то би станало супер...НО с течение на времето разбрах, че не си правят труда даже да отговорят какво им е виждането по дадено предложение...и то затова и не давам вече такива..

Даже за емотиконите нищо не ми казаха..:((

deezel

Мнение от deezel » 27 апр 2008, 13:45

Защо, да не си останал с погрешно впечатление? Подкрепяме идеята ти напълно.
Асене, iPhone и сега си има мултизадачност, просто малко хора го знаят. Това, че няма таск мениджър не значи, че няма мултитаскинг. Например, когато излезеш от което и да е приложение, влезеш в друго, и после се върнеш към предишното, то ще си е така, както си го оставил. Отскоро в Installer има и Fring, работи супер и когато натиснеш Home бутона се минимизира и работи в background.
А заглавието за Android е така, защото Android си е Linux дистрибуция, така че не разбирам какво имаш предвид, хем бъдещето щяло да бъде бляскаво, хем Linux нямало да завладее пазара.
БТВ, пише се Walkman и Cyber-shot. Не се заяждам, просто поправям.:)

asenna5

Мнение от asenna5 » 27 апр 2008, 13:59

Еми мъчи ме махмурлука още, приятелю, а и ми се спи - тая нощ не съм мигнал..така че ми е позволено да направя някоя и друга правописна грешка..:)
Относно Андроид, то той наистина е базиран на Линукс, ама от това което виждам няма много общо с него като графична среда, интерфейс, приложеня, които ще излязат (все пак Гугъл са се захванали, при тях няма "хихи-михи")..а и е отворен код за разлика от повечето линукс-базирани ОС.

Spiderman_ot_selo

Мнение от Spiderman_ot_selo » 27 апр 2008, 14:10

Да,благодаря ти за подкрепата.
Но за да се осъществи идеята ми е необходима доста по сериозна подкрепа и интерес.
А за съпорта си прав,те взимат отношение само по теми,засягащи финансовите им постъпления...за съжаление.

deezel

Мнение от deezel » 27 апр 2008, 14:26

Еми Linux си е ядрото, Kernel. Той няма интерфейс и т.н, той е задвижващата част. Така Ubuntu и Kubuntu не си приличат. Защото едното е с графична среда Gnome, а другото е с KDE. Но ядрото е най-важното. А относно отворения код, всички Linux дистрибуции са с отворен код, все пак Linux от своя страна е базирана върху UNIX.

Отговори