Препоръчайте ми телевизор

pprofi79
Мнения: 41
Регистриран: 13 окт 2017, 18:41

Препоръчайте ми телевизор

Мнение от pprofi79 » 10 юни 2018, 11:16

Здравейте на всички!
Скоро ще купувам телевизор.
Бюджета е до 1500 лв. Като размер 55 инча.
Освен за гледане на телевизия желая да ползвам ютуб и сърфиране в нета.
Държа да има хубава картина и да работи бързо в ютуб и със сърфиране, както и да има удобно дистанционно за работа в нета и ютуб.
Нямам предпочитания за марка, само да не е някаква измислена, нещо между панасоник, сони, самсунг, филипс или лг.
Мисля да го купя от технополис,защото там има голям избор, но съм склонен и от друг магазин да купя, стига да е добър модел според моите изисквания.
Предполагам технологията ще е led,вие какво мислите, за тези пари какво ще ми препоръчате?.. :)

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Боби13 » 10 юни 2018, 11:38

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-55NU7172-4K-Ultra-HD-LED/p/11685

pprofi79
Мнения: 41
Регистриран: 13 окт 2017, 18:41

Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от pprofi79 » 21 юни 2018, 16:08

Благодаря за предложението, в крайна сметка си купих този модел https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-55XE8096-4K-Ultra-HD-LED/p/16081

:)

puko
Мнения: 19
Регистриран: 05 дек 2008, 22:06

Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от puko » 21 юни 2018, 16:46

Доволен ли си, че и аз мисля да го взема?

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 908
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Чо :) » 21 юни 2018, 18:32

Здравей,

Въпроса ми е оправиха ли Sony "осакатения" Android-а?


Преди ~ две години двама познати (в рамките на месец) си взеха Sony заради Android-a.
Супер бавен беше и почти нищо не можеше да се инсталира, защото приложенията трябваше да са за Android TV компилиарни. В крайна сметка единия си езе евтин HDMI android stick и има пълноценен Android на всеки телевизор или монитор с HDMI вход.
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от tzincbg » 21 юни 2018, 18:59

https://www.howtogeek.com/280763/how-to-sideload-apps-on-android-tv/
To си има как да се инсталират отделно
всякакви приложения.

vYv
Мнения: 229
Регистриран: 03 май 2011, 23:23

Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от vYv » 21 юни 2018, 19:42

Преди години продавах телевизори.
От тогава знам, че хората си търсят тв-та, а не смарт тв-та.
Ако искаш да ти е смарт, направи си го отделно - кабел към компютър, хромкаст или мултимедиен плеър с андроид. Всеки вариант е по-добър, по-удобен и по-евтин за потребителя, отколкото да зарежда от самия телевизор приложения.

MEnergy
Мнения: 497
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от MEnergy » 22 юни 2018, 02:00

Повечето още използват орязани MediaTek процесори с малко RAM (1-2GB) и до 16GB вградена памет. Менютата специално на Sony, даже и на повечето от върховия клас, вкл. 2018 модели, са бавни и трябва чакане (3 до 5 секунди). Като цяло в много проучвания на потребителските настроения и опит се препоръчва WebOS (LG), най-бърза и user friendly, Tizen (Samsung) и Android TV (Sony, Philips). Panasonic си ползват Firefox OS, но и тя е доста орязана и с техни специфични приложения.

Аз лично, винаги бих предпочел Android TV, защото иначе оставам на пожелателното разположение на съответните OEM-програмисти от останалите марки, особено година+ след закупуването. А и не ползвам глупавите ап-ове, които OEM-ите си мислят, че са върха на сладоледа. Отделно Kodi, която няма, а и няма да има за WebOS, а заигравките с Tizen не са ми по вкуса (макар че с игрички може и да се подкара). На тези, още смятащи, че допотопното локално сваляне на файлове (торенти примерно) им дава свобода и има каквото и да е бъдеще, им препоръчвам да попрочетат малко повече за стрийминга и от колко десетилетия вече се използва като единствена алтернатива на Запад във всяка сфера (платено и безплатно). Защото в България може още да не чукат физически на вратите и да пращат писма през ISP-тата с последващу глоби и затвор, ама ви логват целия мрежов интерфейс, операционната система и всичко останало на компа всеки път с дата и час, и ще го използват, когато им е нужно. Разбира се, повечето потребители даже и не подозират, че и майчиното им мляко изтича по мрежата всеки път като даунлоудват нещо.

Отделно за какво да използваш HTPC или медиен плеър пред телевизора, като можеш директно да си имаш всичко върху него. Всъщност, по-лесно е просто да си купиш нещо, което вече някой е настроил за теб. Всеки според нуждите.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Вито » 22 юни 2018, 03:43

[Quote]Ако искаш да ти е смарт, направи си го отделно[/Quote]
Аз се принудих щото Spotify са спрели поддръжката на десетки по стари ресийвъри. Моя е на 5 години мисля и connect услугата вече не работи от тази година. За тва реших преди време да взема Google джаджата и да си слушам музичка на спокойствие. Вчера случайно се разрових да видя цените пипани ли са и има много добра оферта в емаг за 59 кинта. Който иска да взема https://m.emag.bg/google-chromecast-2-0-hdmi-streaming-media-player-nc2-6a5/pd/DK7WSYBBM/?X-Search-Id=c773a5c9e67b56970002&X-Product-Id=13528962&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Search-Action=view

Потребителски аватар
n1
Мнения: 358
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от n1 » 22 юни 2018, 09:31

Жената ме подгони за нов 55 телевизор, събота обикалях по техномагазините в София, но гледам новите модели 4К на SAMSUNG са минали към TIZEN, а LG ползват също тяхна OS, реално по спецификации само SONY и PHILIPS са на Android. Аз мисля да се бръкна 3 бона за QLED, носе чудя дали модела да е Curved. Ако имах здрави гащи с удоволствие бих минал на: https://www.loewe.tv/int/oled
:D
OnePlus 11

Отговори