Препоръчайте ми телевизор

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от MEnergy » 22 юни 2018, 23:37

Самият факт, че производителите престанаха да включват извити модели в топ-сериите си говори само по себе си за бъдещето им. Има голям проблем с цветовете и гама-та под ъгъл и присъстват по-скоро при игровите дисплеи, при които се кобинира голямa хоризонтална страна с малка вертикала, наблюдавана обаче само от центъра. Ако гледаш странично и вече не е същото, виждаш само противостоящия ти ъгъл и част от центъра. По същата причина и няма професионални дисплеи, особено за фотографията или видео-обработка, с извит дисплей.

Никой тук не спомена, но всички топ-модели преди OLED са с A-MVA матрици, с изключение на един-два 65" модела с S-IPS. Това се случва по две причини - комерсиалния VA контраст, който рекламират с по-високите нива на черно и липсата на IPS glow без поларизатори, и това, че VA матриците са по-евтини на единица увеличение на екрана. Аз, обаче не бих си взел VA матрица, заради всички недостатъци (colour shift, gamma shift, black crush). Ако ще да си вземам A-MVA за 2500-3000 лв. от който и да е производител (9-та серия), направо ще се прежаля за проблемите със задържане на изображенията и ще отида на OLED. Няма смисъл от TN изпълнения на цените на OLED телевизор.

А, между другото, телевизорът от 80**, който си е купил колегата, е S-IPS и смятам, че е направил отличен избор. Тези над него, 85** и нагоре, са вече VA до OLED-сериите.

Mr_Atkinson
Регистриран: 27 юли 2015, 16:52

Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Mr_Atkinson » 23 юни 2018, 06:48

Ама не трябваше да постъпвате толкова жестоко с публиката и купувате веднага тоя телевизор!
Тази тема трябваше да събере поне 700-800 страници и да смачка скритите планове за частни лица!

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Боби13 » 23 юни 2018, 07:38

Провери дали няма извити модели в топ сериите ?

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от MEnergy » 23 юни 2018, 10:20

Има, но вече са единични бройки, нещо като с 3D телевизорите преди време. Вече никой не добавя такава функционалност, защото беше маркетинг хайп и не се прие масово от публиката, включително от производителите на аксесоари, да не говорим пък за 3D съдържание.

vYv
Регистриран: 03 май 2011, 23:23

Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от vYv » 23 юни 2018, 12:02

Колко голям трябва да е?
15" на метър разстояние.

pprofi79
Регистриран: 13 окт 2017, 18:41

Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от pprofi79 » 23 юни 2018, 16:05

Доволен съм, гледам ютуб на него, ползвам и безжична клавиатура към него.
Отделно на телефона и таблета съм инсталирал miracast и така става още по функционален.
Не ми се даваха 3,4 хиледарки за олед, имат проблеми с дисплея!

viiipeer
Регистриран: 24 мар 2007, 12:40

Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от viiipeer » 23 юни 2018, 23:31

Идиотски е коментара Ви.
8 метра за 55-ца, то това ше рече че за 65 инча трябва Ви стая към 13 метра....

Хайде по-сериозно.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от Боби13 » 24 юни 2018, 00:23

Цитат : Ако сте набелязали къде ще е мястото на новия ви телевизор, лесно можете да определите и инчовите, които трябва да е той. Общоприетият начин за установяване на правилния размер Full HD телевизор за определена стая е да измерим разстоянието от телевизора до дивана в метри и след това да умножим полученото число по 25, за да получим размера на телевизора в инчове. Например, ако телевизорът се намира на 2 метра от дивана, той трябва да бъде с диагонал 50 инча. Ако телевизорът е на три метра от дивана, той трябва да е с размер 75 инча. При UHD телевизорите стандартът е разстоянието от дивана до телевизора да се умножи по 39 поради по-доброто качество и детайлност на картината. Например, ако телевизорът е на два метра от дивана той трябва да е с размер 78 инча. Ако телевизорът е на три метра от дивана, неговият размер трябва да е 117 инча.
Какво е най-удобното разстояние, от което да гледаме телевизия? Международната организация за стандартизация ITU-R твърди, че при Full HD телевизор с размер 50 инча картината се вижда най-добре от между два и три метра. Ако във вашата стая разстоянието е по-малко от два метра, или трябва да изберете по-малък телевизор, или да се спрете на UHD модел, в противен случай можете да изпитате дискомфорт при продължително гледане. UHD телевизор с размер 50 инча може да се гледа изключително удобно от един метър разстояние. При UHD телевизор с размер 85 инча оптималното разстояние е между 1,6 и 3,3 метра.

andreev0606
Регистриран: 04 мар 2015, 17:58

Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от andreev0606 » 24 юни 2018, 00:29

Така е когато Гроздето е кисело се ръсят тъпотии!

abando
Регистриран: 13 яну 2015, 13:34

Re: Re: Re: Re: Препоръчайте ми телевизор

Мнение от abando » 24 юни 2018, 08:05

Кисело било... :D
Сложете си 85инча екран и го гледайте от 2 метра, но за мен това е ненормално

Отговори