Препоръчайте антивирусно приложение

zaboraboy
Регистриран: 06 сеп 2005, 12:29

Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от zaboraboy » 22 яну 2018, 00:13

Мисля,че приложение а не програма е по-коректно.За андроид,проверено,да не товари много и по възможност безплатно.Всъщност ползвате ли и дали изобщо е нужно според вас?

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от Боби13 » 22 яну 2018, 01:45

Според мен не е нужно. Само товари ;)

Xiaomi
Регистриран: 09 юли 2017, 14:17

Мнение от Xiaomi » 22 яну 2018, 02:03

За PC - [B]Kaspersky Free Antivirus на български[/B]:
products.kaspersky-labs. com/bulgarian/homeuser/kfa2018
Най-добрата антивирусна вече е безплатна. Безплатната версия има същото ниво на защита като платената, само й липсват някои модули - например органайзера за пароли, родителския контрол и други.

За Android - [B]Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security[/B]:
play.google. com/store/apps/details?id=com.kms.free
Безплатна е, но след 30 дена преминава в ръчен режим. В този режим трябва вие ръчно да я пускате да сканира - например я пускате да сканира след като свалите приложение, след като инсталирате приложение от Google Play, след като свалите файл от интернет.

Не се връзвайте на скандала от преди няколко месеца за шпиониране на Kaspersky към американски служител от службите. Всяка съвременна антивирусна качва неизвестни съмнителни файлове от вашия компютър към нейните сървъри. Определянето кои файлове са съмнителни и кои не са се извършва чрез сигнатурите, които всеки ден ви се ъпдейтват. Създателите искаха да докажат, че в кода на програмата не е заложена възможността един единствен компютър да получи сигнатури специално за него и така само той да качи даден файл на сървърите на програмата - сигнатурите са за всички компютри по целия свят. Но скандалът беше политически и американците не позволиха производителя да докаже правотата си. Американците са "радетели" на свободната икономика и затова забраниха Kaspersky, Huawei и ZTE в "свободната" си икономика.

Иначе нещата са елементарни - Kaspersky ви следи, всички други съвременни антивируси ви следят, Windows 10 ви следи още повече, Android ви следи още повече. Просто е въпрос на американски маркетинг, че Kaspersky са лоши, китайците са лоши, а Windows 10 и Android са добри.

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от maxito2 » 22 яну 2018, 06:29

За нищо не става тоя Касперски, да не говорим какви данни събира и праща..
Иначе няма нужда от такова приложение на телефон, само товари излишно.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 яну 2018, 06:51

Няма такова понятие като антивирусна програма. От времето на Ноут 2 не ползвам антивирусна. Само товарят! Според мен вирусите са по-скоро зловреден код, който е наличен в повечето гугълски услуги за да шпионират клиентите си, а тези които създават антивирусните са част от играта.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Мнение от Blue Sky » 22 яну 2018, 07:17

Не ползвам антивирусна на Андроид и досега не съм имал проблеми. Ползвам телефона за мобилно банкиране, служебни мейли и за какво ли още не.

Ако не използваш устройството за отваряне на съмнителни сайтове за филми, безплатни не-знам-си-какво, реклами за запознанства, че "Катя е на 1 км от теб и е разгонена", едва ли ще имаш проблеми :D

kipe
Регистриран: 13 окт 2007, 20:59

Мнение от kipe » 22 яну 2018, 07:35

В андроид има вградено такова приложение. В Гугъл плей менюто отваряш “моите приложения и игри”. Най-отгоре е “плей протест”. Не си ли го забелязал?

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Мнение от terry1 » 22 яну 2018, 08:06

ако чакаш нещо да те пази, безплатно, едва ли ще има резултат :D:D

KuKeR
Регистриран: 31 окт 2006, 10:37

Re: Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от KuKeR » 22 яну 2018, 10:29

[Quote]За нищо не става тоя Касперски, да не говорим какви данни събира и праща..[/Quote]
Тествал ли си го или пляскаш постовете ей така, за спорта просто? Достатъчно е да влезеш на който и да е сайт, например на comss.ru за да разбереш колко си далече от нещата.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от AVKansazov » 22 яну 2018, 11:52

Отдавна съм зарязал антивирусните освен една Макафий на лг-то че е вградена и не мога да се отърва от нея.Всичко е въпрос на култура.
[Quote]“плей протест”[/Quote]
Хаха, добре бе като почнете да си ги тълкувате (дай ми един витамин протест :D) ама иначе като ви питат много добре го знаете английският.Един мой колега ме дразни като вика "Медиятеч", "Течмарт" и си мисли че "кортекс" е процесор и го гледа по характеристиките.Като го питам защо мислиш че е така, "ми така са ми казвали" (всъщност е твърдоглаво говедо което като си науми нещо че е така и не можеш да му го промениш).:|
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

Отговори