Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от sladyrko » 03 яну 2017, 13:36

Не купувайте от Емаг нищо. Купих телевизор преди време, появиха се черни петна по екрана, пратих го за ремонт, не ми зачетоха гаранцията... Това не го била покривала... Платих ремонта 70лв... Преди месец купих няколко неща, мишка за ПЦ дойде неработеща... Писах 3 молби да я вземат, дори не бяха приети, писах оплакване, чак тогава от съпорт центъра ми се обади човек, той я попълни молбата, каза, че до 2 работни дни ще дойде куриер да я вземе... Стана 2 седмици по-късно никой не дойде. А веднага след разговора с оператора им, получих дори СМС, че до 2 работни дни куриер ще дойде да я вземе... Писах и във фейсбук на лично, прочели са съобщението, но отговор няма... Пълна трагедия. Повече Емаг НИКОГА!
Ето на скрииншота се вижда, прочетено писмото (на 27 декември) дори не си правят труда да ти отговорят. Писах още един път жалба в сайта им, тоя път никой не се обади даже... (no)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от Johnniie » 03 яну 2017, 14:33

Купувал съм доста техника от там и досега не съм имал проблеми. Не се е налагало да им ползвам гаранцията,но така като гледам им куцат нещата. Мой приятел върна гаранционно един телефон и нямаше проблем,но или е бил късметлия или емаг-а са бутнали нивото на обслужване.
Бих те посъветвал да се обърнеш към КЗП в този случай.

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от sladyrko » 03 яну 2017, 14:37

За телевизора писах онлайн молба до КЗП, от миналата година, Януари месец е... Никакъв отговор все още. А за мишката молба да пиша, де да знам, стува ли си за по-малка сума.. Но може да пратя, ей така, да им е за урок. Не очаквах чак толкова кофти отношение от тея.
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

olqmin
Мнения: 52
Регистриран: 03 сеп 2008, 16:04

Re: Re: Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от olqmin » 03 яну 2017, 14:47

Няколко пъти съм пращал техника за ремонт и не съм имал ядове. Даже веднъж върнах купен телевизор и ми върнаха заплатената сума. Не съм имал ядове с тях общо взето. С техномаркет и технополис повече ядове съм брал - сервизите в българия са ми връщали техниката надрана и онея не са искали да я заменят

JohnSnow
Мнения: 174
Регистриран: 12 дек 2014, 10:44

Re: Re: Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от JohnSnow » 03 яну 2017, 15:11

Пробвай да се обадиш по телефона. Аз съм пазарувал доста от там и съм връщал- даже последно ми изгоря прахосмукачката- на 22-23 пуснах молба да я вземат на 30ти- към 10 сутринта куриера беше пред нас. Още 2-3 пъти съм връщал продукти и са ми връщали парите. Даже миналата година брата си скъса кабела на едни слушалки- върнахме ги и в молбата ясно написахме, че искаме ремонт за наша сметка, защото вредата е причинена от него- върнаха парите.

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от sladyrko » 03 яну 2017, 15:15

Явно е строго индивидуално. Преди време гледах на Фейсбук страницата им и други оплаквания, като моето. Вие явно сте ударили късмета... Те ми звъннаха от съпорта им, уж всичко попълни човека, каза до 2 дена ще дойдат да го вземат, смс получих дори. И след това нищо.. :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Потребителски аватар
centur
Мнения: 5794
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от centur » 03 яну 2017, 15:22

Нормално е, защото работят с най-"добрата" куриерска фирма Speedy.
През декември очаквах пратка от тях (от Варна, която е на 100 км. от Шумен) с експресна поръчка е изпратен в сряда след обед, а го получих в събота след обед и то като ходих да се разправям защо пратката с "експресната" поръчка не е пристигнала до адреса, че тогава звъняха на куриера (онзи софийски номер в SMS-а уж за връзка с куриера даваше само заето) на неговия служебен и чак тогава се накани да дойде до адрес да си получа "експресната" поръчка. Представям си какво ли е било за обикновените поръчки - сигурно са чакали със седмици.

Малко по-късно ми се наложи да получа отремонтирана стока от emag - в SMS-а пишеше, че на 8-ми декември пратката е изпратена обратно и от 24 до 48 часа ще си я получа, но я получих 11 дни след това...
Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от Вито » 03 яну 2017, 15:46

Купувал съм от там дребни стоки. Последно си взех една Асус записвачка от черния им петък. Работи без проблеми. Гледам, че имат често намаления на телевизорите, но предвид зачестилите оплаквания не мисля да им дам 1500+ за ТВ, а впоследствие ако ми се наложи да не мога да си ползвам гаранцията. В допълнение и това, че удължените гаранции от по 5 години в България за стоки от Емаг не важат.

terry1
Мнения: 478
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от terry1 » 03 яну 2017, 16:11

Никога повече няма да пазарувам от Емаг! Нито цените са им добри, нито стоките са им качествени. Последните три пъти в които пазарувах от тях, (2 рутера по 400-500лв. и една клавиатура за 100), рутерите върнах а клавишите ми ги сменяваха 2 пъти докато получа работеща. Имат лоши практики с цените и намаленията, които са откровена измама. (no)

velnsl
Мнения: 985
Регистриран: 30 сеп 2007, 00:08

Re: Re: Получих неработещ продукт от Емаг, 1 месец по-късно още никой не си го е взел, за да го замени!

Мнение от velnsl » 03 яну 2017, 18:42

Веднъж пазарувах от Емаг. На черният им петък този ноември.
Вечерта разопаковам и намирам дефект.
[B]На следващият ден [/B]
[B]9:00[/B] отваря телефона им.
[B]9:02[/B] им се обаждам по телефона.
[B]12:00-13:00[/B] дойде куриер да приеме стоката.
Смениха ми я гаранционно, защото старата не подлежи на ремонт и то без да минат 30-те дни за ремонт ми доставиха новата
Загубиха... пералня. В последствие се намери.
Аз лично съм доволен от обслужването, цени, качество. Поне от единствената им покупка и ми е малко трудно да повярвам на тези негативни писания. Не пиша, че не са верни.

Отговори