Оригинални батерии, ама друг път.

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от pretorianec » 13 дек 2019, 08:16

Парите се защото българина все гледа ако може да мине тънко...и понеже не му се киха 100лв за оригинална батерия предпочита да поръча "уж оригинална" за 20лв....Ама уж!
Друг е въпроса колко си заслужава в днешно време да сменяш батерии...При условие че една такава купена с телефона кара средно 3-4 години преди да се скапе,не знам дали си заслужава,вместо направо да се купи нов апарат(избор има за всеки джоб).
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от tzincbg » 13 дек 2019, 09:52

pretorianec написа:
13 дек 2019, 08:16
Парите се защото българина все гледа ако може да мине тънко...и понеже не му се киха 100лв за оригинална батерия предпочита да поръча "уж оригинална" за 20лв....Ама уж!
Друг е въпроса колко си заслужава в днешно време да сменяш батерии...При условие че една такава купена с телефона кара средно 3-4 години преди да се скапе,не знам дали си заслужава,вместо направо да се купи нов апарат(избор има за всеки джоб).
За 30 лв батерията за Alcatel от 100 лв целия апарат мисля, че си е цената на оригинала. Ако някой знае официален сервиз на Alcatel? , да каже. Но за рождения ѝ ден нямаше време просто. За Коледа може да ѝ взема истинска ако тази е гадна.
Едвам реагираше телефона. С Kingoroot на телефона и на компа не стана, но в xda имаше инструкция и стана. Дадох factory reset.
Не ми разреши да махам всички системни приложения, дори фейсбук, но ги деактивирах. Махнах тия на виваком.
Блокирах автостарта със системата на сума ти alcatel бози с autostart manager. Блокирах рекламите с adaway, стана от 5ия път с игра в настройките, почиства се с SD maid.
Не е бърз определено, но вече реагира нормално, съвсем лек лаг(pixi 4g) можеш да вдигнеш на първото звънене, вместо на 6тото, добавих Google contacts, за да ги помни и при преинсталиране.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от Ванката » 13 дек 2019, 09:54

Друг е въпроса колко си заслужава в днешно време да сменяш батерии...При условие че една такава купена с телефона кара средно 3-4 години преди да се скапе,не знам дали си заслужава,вместо направо да се купи нов апарат(избор има за всеки джоб).
Тъкмо мислих да отговоря в тая тема и ти ме изпревари с тази част от поста. Особено за хора като нас, които си сменяме телефоните на 1-2 години - това е безсмислено действие. А съм забелязал, че точно тези, които ползват китайци нисък или среден клас, сменят още по-начесто...
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от tzincbg » 13 дек 2019, 10:21

Ванката написа:
13 дек 2019, 09:54
Друг е въпроса колко си заслужава в днешно време да сменяш батерии...При условие че една такава купена с телефона кара средно 3-4 години преди да се скапе,не знам дали си заслужава,вместо направо да се купи нов апарат(избор има за всеки джоб).
Тъкмо мислих да отговоря в тая тема и ти ме изпревари с тази част от поста. Особено за хора като нас, които си сменяме телефоните на 1-2 години - това е безсмислено действие. А съм забелязал, че точно тези, които ползват китайци нисък или среден клас, сменят още по-начесто...
Redmi 8 мислеше да си взима по моя препоръка, 270 лв супер дизайн и скорост, но сега се радва, че старият ѝ е като нов. Само батерията да оправим. Пак питам за официален алкател сервиз.

Потребителски аватар
npet
Мнения: 1409
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от npet » 13 дек 2019, 13:13

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:53, променено общо 1 път.
-

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от Боби13 » 13 дек 2019, 13:22

Тук се има предвид, че се взимат батерии, които видимо заради цената са далеч от оригинала !

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от pretorianec » 13 дек 2019, 13:25

npet написа:
13 дек 2019, 13:13
pretorianec написа:
13 дек 2019, 08:16
Парите се защото българина все гледа ако може да мине тънко...и понеже не му се киха 100лв за оригинална батерия предпочита да поръча "уж оригинална" за 20лв....Ама уж!
Друг е въпроса колко си заслужава в днешно време да сменяш батерии...При условие че една такава купена с телефона кара средно 3-4 години преди да се скапе,не знам дали си заслужава,вместо направо да се купи нов апарат(избор има за всеки джоб).
Нокия Е51. 3-4 години употреба, отлично състояние, иска нова батерия. Родителското тяло отказва преход към нов модел или смартфон :D
Моделът е със сменяема батерия и се отваря с капак - ретро телефон (с копчета).
Не винаги изборът е до пари.
Те и моите родители бяха така! И пак с Нокия, докато в един момент искаш-не искаш трябва да сменяш!
Взех на майка ми един Самсунг J5, а на баща ми едно HTC Desire и докато мрънкаха в началото и се оплакваха че не могат да се оправят сега ела ги виж! И фейсбук си направиха,и вайбър,и скайп и още какво ли не!
Майка ми,и по онлайн пазаруването се запали та се налага и картата да и пълня...
Всичко е до желание! Телефон ползвам от 1999г далеч преди Андроид и иОС и съм се научил! Така и всеки може стига да иска! При това ти говоря за хора над 60 години.
Да не говоря че и сега има Нокия(не смарт) за 50-60лв която ще им върши на родителите ти чудесна работа(ако толкова не искат да сменят). Много по-добре от търсене на нова батерия която не знаеш работи или не...
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от tzincbg » 13 дек 2019, 17:38

Боби13 написа:
13 дек 2019, 13:22
Тук се има предвид, че се взимат батерии, които видимо заради цената са далеч от оригинала !
Не. В aliexpress като е 5 долара, нищо, че лъжат, че е оригинална, не е голям проблем, но като у нас поискат за нея колкото за оригиналната, с това имам проблем.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от Боби13 » 13 дек 2019, 19:18

tzincbg написа:
13 дек 2019, 17:38
Боби13 написа:
13 дек 2019, 13:22
Тук се има предвид, че се взимат батерии, които видимо заради цената са далеч от оригинала !
Не. В aliexpress като е 5 долара, нищо, че лъжат, че е оригинална, не е голям проблем, но като у нас поискат за нея колкото за оригиналната, с това имам проблем.
Това е другият проблем... Но все по-малко остават телефоните, които са със сменяеми батерии и както ти посочи това са стари модели....

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Оригинални батерии, ама друг път.

Мнение от iWolff » 13 дек 2019, 19:32

tzincbg написа:
13 дек 2019, 10:21
Пак питам за официален алкател сервиз
До колкото виждам Сръчко Сервиз поемат обслужването на Alcatel.
Изображение
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Отговори