Някой да разбира от митници и освобождаване?

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Някой да разбира от митници и освобождаване?

Мнение от Legolaself01 » 30 авг 2019, 22:18

ShukiBG написа:
30 авг 2019, 17:35
Днес получих покана в пощенската си кутия (без SMS). Попълних каквото трябва и занесох документите, които трябваше. Отидох в пощата, насочиха ме към една жена, която най-вероятно отговаря за тези неща. Обясних и дадох документите. Казаха, че съм дал всичко, което трябва и поискаха телефонен номер за да ми се обадяд, когато пристигне. След това си тръгнах. Това беше към 11 часа.

Направи ми впечатление, че изобщо не обърнаха внимание на документите. Дадох, казаха добре и толкова. До момента няма никакво раздвижване в проследяването през bgpost.bg и aliexpress...
Браво! Според мен ще се случат нещата до няколко дни.
Като получиш пратката да пишеш и тук 😉

ShukiBG
Регистриран: 26 авг 2019, 16:11

Мнение от ShukiBG » 05 сеп 2019, 22:45

Вчера ми се обадиха от пощата, в която в петък отидох да си предам документите за митницата. Казаха, че пратката ми е пристигнала. Платих 35лв и си я взех. Като цяло е много лесно това с освобождаването, само дето трябва да плащаш допълнително. За тези пари можех като за начало да си купя анетена за тв-то, а те отидоха за митницата...

Преди да поръчвате мислете, дали си струва да давате отделни пари след това на митницата !!!!!!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 05 сеп 2019, 22:59

Taka e. Надценката на много неща вече не е в пъти, както беше а е проценти и има по-лесен шанс да се върне/ремонтира тук у нас. Все още за много стоки си струва от чужбина, но не за всички. Като за някои има бърз европейски склад без ДДС, направо до врата.
И зависи дали ще разчитате на българската гаранция - те ако официалния сервиз са претоварени, ще бавят, ще вмемяват вина и т. н.

Отговори