Мобилните телефони изтребват фатално пчелите

apolon25
Регистриран: 01 мар 2005, 01:38

Мнение от apolon25 » 20 авг 2008, 14:39

Загадката на масовата гибел при пчелите миналата есен в САЩ и ЕС е разгадана. Както съобщава британският "Индипендът он Санди", пчелите умират в резултат на широкото разпространение на мобилните телефони.

Изданието цитира данните на изследователите от немския университет Ландау, които са установили, че електромагнитните излъчвания на мобилните апарати и антени, предаващи и приемащи сигнала, разрушават в пчелния организъм естествения механизъм за ориентация.

В резултат на това, излетялата от кошера пчела, не може отново да намери пътя към дома си.

Миналата есен в САЩ и страните от Западна Европа беше регистриран необичаен феномен - масово измиране на пчелни семейства. Процесът даже получи конкретно научно наименование- Неочакван крах на колониите(Си Си ДИ).

Към днешна дата по западното крайбрежие на САЩ вече са унищожени 60% от пчелните популации, а на източното- 70%.

Масова гибел на пчелите е регистрирана и в Европа - Германия, Швейцария, Испания, Португалия, Италия и Гърция.

Специалистите дълго време не успяваха да локализират проблема и да открият причината за тази масова смърт. Едва напоследък най-новите изследвания доказаха, че причината е в мобилните телефони.

Изчезването на пчелите вече се приема в редица райони на САЩ и Европа като аграрна криза, заради липсата на опрашване на растенията.

"Индипендънт он Санди" припомня изказването на Алберт Айнщайн, че без пчели човечеството може да просъществува само 4 години и след това и то ще изчезне
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Black
128 Gb , 12 Gb Ram, Android 10.1; One UI 2
Chipset Exynos 990 (7 nm+) - Global
Закупен от Теленор България.

НАЙ-ДОБРИЯТ ТЕЛЕФОН ПРАВЕН НЯКОГА ОТ SAMSUNG. ВЗИМАЙТЕ ГО, КАКВО ЧАКАТЕ ПУСТИНЯЦИ :D

apolon25

Re: Мобилните телефони изтребват фатално пчелите

Мнение от apolon25 » 20 авг 2008, 14:48

А колко ли вредят на нас хората телефоните един Бог знае само!

НАЙ-ДОБРИЯТ ТЕЛЕФОН ПРАВЕН НЯКОГА ОТ SAMSUNG. ВЗИМАЙТЕ ГО, КАКВО ЧАКАТЕ ПУСТИНЯЦИ :D

РПГ - Sage
Регистриран: 05 дек 2005, 17:09

Мнение от РПГ - Sage » 20 авг 2008, 15:38

Предполагам, скоро няма да има никакви мерки, докато нещата не станат критични, необратими и невъзможни за криене.
Тук някой спомена за каменната ера... ще си мечтаем за нея, само след няколко десетилетия.
Решение или заместител на сегашните комуникационни технологии могат да бъдат разработени за 1-2 милиарда и за 3-4 години. Но за заместител на пчелите и Бог знае още какво (... необратимо генно увреждане?) ще ни трябват милиони години или да станем самите ние богове.

Ghost___
Регистриран: 17 окт 2006, 10:32

Мнение от Ghost___ » 20 авг 2008, 18:09

на мен и сега ми се случва някакво външно влияние да ми разруши механизма за ориентация и да не знам как да се прибера

apolon25

Мнение от apolon25 » 20 авг 2008, 18:11

Ghost___
от телефона ли?

Ghost___
Регистриран: 17 окт 2006, 10:32

Мнение от Ghost___ » 20 авг 2008, 18:33

Напълно възможно е да е от телефона,
ето че на пчелите им действа

apolon25

Мнение от apolon25 » 20 авг 2008, 19:20

Дано това да не стане пандемия както по филмите.

Излиза че много често не бива да се употребяват телефоните или трябва да се ползват със свободни ръце:)

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

Мнение от deezel » 20 авг 2008, 19:31

Бях чел подобна статия точно за пчелите преди няколко седмици и започнах да пише поредния си фентъзи разказ точно на тази тема. Бтв, може и да не съм споменавал, но от около година започнах да се занимавам с научна фантастика и дори спечелих един конкурс. :)
Дневникът на един от малкото оцелели в борбата с новите висши сили на Земята
"21 ноември 2034. Успяхме да намерим поредното укритие в една изоставена гара. Пчелите вече разрушиха предишните четири. Имаше жертви - Дейв и по-големият му син бяха ужилени и заразени. Наложи се да ги убием, за да се предпазим . Обичахме ги, затова ги задушихме още по време на първия пристъп на мутация. Заклех се да се грижа за Айвън, малкият син на Дейв. Чувам бръмченето на пчелите. Наблюдаваме еволюция, отнемаща хилядолетия, но в дни. Имам смразяващото усещане, че пчелите разбират за нашите методи за борба с тях. Пробиват водохранилища, за да спрат токсичния газ, с който се опитахме да ги спрем. С всеки измиал месец рамерите им се увеличават. Отдавна не сме виждали други животни, но мисля, че са големи колкото онези животни, за които татко ми разказва. Как се казваха...коне, но не съм сигурен. В момента сме заложили труповете на Дейв и синът му, за да се опитаме да хванем един новороден екземпляр. Ако успеем, ще го опиша в детайли."

m-r,esato
Регистриран: 19 май 2007, 22:52

Мнение от m-r,esato » 20 авг 2008, 19:34

Дарине, има само една подробност - в споменатото време едва ли ще е останал дори един жив американец/англичанин/друг балък, тъй като са пределно тъпи да оцелеят дори и ден без храна и подслон. Така че по-добре пиши разказите с някакви по-близки имена - славянски, немски или арабски, ще звучи по-правдоподобно.

А това за пчелите е малко скалъпена работа, защото мобилни телефони има от не една и две години, а проблема с пчелите е точно от толкова. Може и да е заради 3G мрежите, но абсолютно не съм съгласен, че 2G имат някакво негативно влияние.

apolon25

Мнение от apolon25 » 20 авг 2008, 19:40

Ицо аз много обичам Мед и ако останем без него ,заради това че мобилните мрежи убиват пчелите като ги дезорентират ще е много жалко :(

Отговори