Мигриране на Windows на SSD от HDD

Aguero
Мнения: 35
Регистриран: 23 юли 2017, 12:52

Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от Aguero » 16 ное 2020, 20:31

Здравейте,

Днес опитах да мигрирам С:\ на SSD Samsung с техният софтуер Samsung Data Migration. Избрах в началото да се мигрира само С, без D. ОС зарежда от SSD-то, но в My Computеr се визуализират 4 диска: C, D, F (System Reserved и при ) и G. Това нормално ли е ?

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
centur
Мнения: 5793
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от centur » 16 ное 2020, 23:34

По-добре използвай Acronis True Image.
Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм

Aguero
Мнения: 35
Регистриран: 23 юли 2017, 12:52

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от Aguero » 17 ное 2020, 00:07

Мерси. Четох добри отзиви за програмата. Платена е ако не бъркам.

Да разбирам ли, че не съм го направил като хората с програмата на Samsung ?

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5795
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от Вито » 17 ное 2020, 00:59

Аз преди години си прехвърлих всичко без проблем с програмата на Самсунг. Пълно клониране. Гледах клипове в тубата какво точно трябва да направя, за да няма грешки. След няколко месеца ми изпищя и легално регистрирания Уиндоус изгоря, но не ми се занимаваше пак с врътки и обаждания по скайпа и ползвам kmspico. Няколко години от тогава лаптопът си бачка без забележки. Сложих стария хард в слота на сидито и всичко е 6.

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 906
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от Чо :) » 17 ное 2020, 17:03

Acronis True Image иска да да направиш файлово копие.
По-добре Acteonis Disk Director, копита кавото трябва дори и от по-голям диск, може порпорционално да го resizе-не (стига да е запълне по-малко, от колто място има на таргет диска, може и само Windows, но обинновено ако е в ACHI mode на GPT pratitions има още няколко UEFI дяла.
банан
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

MEnergy
Мнения: 497
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от MEnergy » 17 ное 2020, 18:18

Aguero написа:
16 ное 2020, 20:31
Здравейте,

Днес опитах да мигрирам С:\ на SSD Samsung с техният софтуер Samsung Data Migration. Избрах в началото да се мигрира само С, без D. ОС зарежда от SSD-то, но в My Computеr се визуализират 4 диска: C, D, F (System Reserved и при ) и G. Това нормално ли е ?

Благодаря предварително.
System Reserved е част от диск C и е нормално да ти се показва. Не знам къде са ти програмите, но ако има и на други дискове, ще работят само, ако не са правени промени по тях и миграцията на С е дословна (сектор по сектор).

Принципно, активацията на Windows работи чрез регистриране на системните хардуерни параметри към ключа, така че ако направиш нова инсталация със стария ключ, пак ще работи, освен ако не си правил промени по хардуера. Това го казвам, ако по някаква причина миграцията не може да стане правилно.

Аз лично имам ключ за Acronis нещо си (някаква базова версия, която дойде с едно SSD), но която работи за миграция. Също препоръчвам и EaseUS Todo Backup, тя е безплатна (има и платени екстри) и позволява миграция на цели дискове. Но, ако ще минавам на SSD, лично за себе си, бих направил нова инсталация. Нека Windows си премине през отделните фази, инсталира си драйвъри и докладва грешки с всеки компонент, ако има такива. Твърдите дискове са напълно различни от SSD-тата, но ти си знаеш колко ти е важна информацията и инсталираните програми на всеки от дисковете.

Aguero
Мнения: 35
Регистриран: 23 юли 2017, 12:52

Re: Мигриране на Windows на SSD от HDD

Мнение от Aguero » 18 ное 2020, 22:37

Благодаря на всички отзовали се за помощта и отделенето време.

Програмите ми са на C, на D има само DropBox, който бавеше доста зареждането ежедневно със синхронизиране на много и малки файлове.

Разкачих хард диска и се вижда само C на SSD-то, предполагам всичко е наред. Скоростта на зареждане на Windows-а и на компютъра е по-висока. Надявам се да издържи по-дълго, преди да се налага да преисталирам :)

Отговори