Проблем FaceTime и iMassege Активация

andrianivanov
Регистриран: 28 дек 2011, 15:32

Проблем FaceTime и iMassege Активация

Мнение от andrianivanov » 29 яну 2019, 10:41

Здравейте

Имате ли следния проблем с FaceTime и iMassege При мен се активират по телефонен номер, а когато вляза в акаунта си излиза грешка т.е. не мога да ги ползвам на MAC или др устройства

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Проблем FaceTime и iMassege Активация

Мнение от Dubspace » 29 яну 2019, 10:53

Препоръчвам ти към този момент да не активираш FaceTime, защото сега има бъг, с който може да бъдеш подслушан дори и когато не отговориш на обаждането.
EDIT: Съжалявам за глупостите си.
Последна промяна от Dubspace на 30 яну 2019, 11:51, променено общо 1 път.
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue - Android 9
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

andrianivanov

Мнение от andrianivanov » 29 яну 2019, 16:02

Здравей, @Dubspace

Не ги ползвам по принцип, но преди време получавах SMS и входящи обаждани на MAC докато телефона в др стая например. Това е много удобно практично както искайте го разбирайте Погледнах в настройките и забелязах, че следните услуги са активирани подобно на WhatsApp - по телефонен номер! Проблемът е, че не е възможно активация по акаунт - iClaud, който ползвам и нищо му няма дава грешка Стана ми чудно как стои този въпрос при др потребители в България! При не активирана услуга с iCloud следните приложения не работят
Искам да допълня че преди време тази услуга вървеше без проблем в Германия но знам че съпортва от Епъл и в България, но следните проблеми са на лице

ive123
Регистриран: 13 яну 2019, 16:09

Мнение от ive123 » 29 яну 2019, 17:34

+1, само, че аз имам проблем с активацията на номер

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Мнение от algor » 30 яну 2019, 07:50

Dubspace написа:
29 яну 2019, 10:53
Препоръчвам ти към този момент да не активираш FaceTime, защото сега има бъг, с който може да бъдеш подслушан дори и когато не отговориш на обаждането.
Стига глупости - дайте да не си купуваме сирене, защото в един магазин, един производител бил пуснал мухлясало сирене...
Груповия фейс тайм е спрян за момента и ще оправят нещата с ъпдейт, а иначе си работи коректно всичко без тази функция.

Проблемът с активацията е на оператора, който ползвате, а не е на софтуер или на кораба майка.
Преди 2-3 месеца имаже Теленор някакви грижи ине се активираше по същия начин.
В различно време и Виваком за около 10-ина дни не позволяваше активиране, но нещата ги оправиха.

Относно активацията от различни акаунти - активирайте си фейс тайм на номера и ако сте със същия акаунт и на iMac от там в настройките си задайте да го ползвате с всички мейл акаунти, които ползвате.
Аз съм с мобилен номер и три имейла и ми работи без проблем.

Стартирате на iMac Messages - Preferences - Accounts и там слагате чавките ва акаунтите, които искате да работят на устройствата ви.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

ive123
Регистриран: 13 яну 2019, 16:09

Мнение от ive123 » 30 яну 2019, 11:49

Според мен е от версията на софтуера. Проблема се оправи след един ъпдейт, а след друг пак се появи.

andrianivanov

Мнение от andrianivanov » 30 яну 2019, 17:56

Не мисля, че е от версиите Епъл препоръчва актуалния към момента софтуер...
На А1 се активира по телефонен номер за др БГ оператори не знам Въпреки че са активирани по телефон с email не могат и съответно да се ползват като споделена услуга с Вашите устройства на Епъл

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Мнение от chasovnik » 03 фев 2019, 13:30

При мен на XS МАХ приложенията се активираха автоматично след поставяне на сим-картата в телефона и смс до Англия +44ххххх, който си го плащаш като поп.
По въпроса за ФТ и подслушването в iOS12.2 (beta) това го няма. Пробвах 10 пъти да звънна на друг потребител и не ми даваше да го добавя в груповия чат.
Поздрави!!!

Отговори