iPhone 7

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от muamamu1 » 04 ное 2016, 12:41

Спокойно, иновации повече няма да видим от тях. Надявах се, надявах се, надявах се, ама със всеки следващ продукт стават все по-сиви и обикновенни. Нищо интересно. Добре ще е, докато пазят поне това, което им остана като наследство от преди няколко години и Джобс. След това съвсем ще я закъсат като идеи.

kipe
Регистриран: 13 окт 2007, 20:59

Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от kipe » 04 ное 2016, 12:50

И с иновации и без, пак ще ги плюете, точно по същия начин, по който го правите откакто има iPhone. Това е станало част от себеутвърждаването на хора с чувство за малоценност.

muamamu1

Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от muamamu1 » 04 ное 2016, 12:54

Хахахахахахахахаххахахахахахахахахахах! Първо бях Apple фен, сега съм хейтър... Вие сте тотално неадекватни, бе. Дали Apple представиха нещо революционно през последните години? Не. Дали другите ги настигнаха? Да. Точка по въпроса. Друго казал ли съм? Казал ли съм, че не струват? Вие тука всички сте женени за Google и Apple, а?

kipe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от kipe » 04 ное 2016, 13:14

Виж, постът ми не е само към теб, те си се знаят, така че не го приемай лично. Факт е, че поротив iPhone се говори от ден първи, нали? Искаш революционни неща, като че ли са ти длъжни с нещо? Ами че те революциите са сравнително рядко, не стават с всеки втори модел. Другите били ги настигнали. Много добре. По направения път по-лесно се върви.

Не смятам да продължавам, защото е в страни от темата.

muamamu1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от muamamu1 » 04 ное 2016, 13:20

Чакай малко, не говоря за всяко поколение. Вече минаха 10-ина години от първия iPhone. Хубаво тръгнаха в една посока и доста време те водеха парада, само че сега са приели стратегията на масата производители- всяка година пускаме телефон с по-добра камера, по-мощен процесор, по-бърза памет, по-добри антени и т.н., но нищо ново и интересно. Разбира се, че са ми длъжни. Не са длъжни само на мен, а на всичките си потребители, защото без тях те не могат да съществуват. Не, не казвам, че са лоши телефони, просто казвам, че и те станах част от масата. :| Това и беше темата на поста, на който отговорих- липсата на каквато и да е иновация. Поне преди имаха стабилна, надеждна и лека ОС. Сега проблемите им са навсякъде.

А проблемът не е в липсат ана инваоция, защото базата си я имат. Ето, пуснаха Force Touch. Предполагам, че преди години, когато Джобс държеше нещата в свои ръце, щяха да имплементират функцията по реално ползотоврен начин. Сега какво? Може спокойно да го замениш със задържане. Само че при iOS не можеш, защото задъжането вече се изпозлва. Въобще, личи си, че се превърнаха в поредната корпорация без реална полза за клиентите.

ivo___
Регистриран: 06 юли 2010, 10:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от ivo___ » 04 ное 2016, 13:24

А какво иновация се търси всъщност ? От какво имаме нужда производителят да ни предостави? (без да конкретизирам производител!)

muamamu1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от muamamu1 » 04 ное 2016, 13:29

Топ 3 неща, на които бих се радвал аз (като продукти на Apple):

1: Телефон с живот на батерията от поне 5 дни без проблем.
2: Телефон със наистина сериозна камера и голям сензор, както и възможност за сменяеми обективи, например.
3. Първият телефон, който реално да замени и лаптопа ми. Имат настолна ОС, могат да го направят. Ама от къде да правят толкова пари после? Всъщност това е главният проблем. В момента се изцежда всяка една текуща функция до последно, за да се прибере голямата пара. Иначе съвсем спокойно 2016-2017 можеше масово да навлязат изцяло сгъваемите телефони (тип хартия, сещаш се).

kipe

Мнение от kipe » 04 ное 2016, 13:30

Много хубав, уместен въпрос! Защо не го направиш отделна тема?

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 04 ное 2016, 13:30

Аз например с нетърпение чакам безжично зареждане от разстояние, каквото в момента разработват :)
След още някоя година телефоните ще се зареждат така, както сега се свързваме с WiFi мрежа, сядаш си някъде и пускаш да се зарежда "по въздуха". Готино ще е, нали? :)
Samsung Galaxy S20 Plus & iPhone 11

muamamu1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone 7

Мнение от muamamu1 » 04 ное 2016, 13:32

Всъщност тази технология е известна от прекалено много време, но... познай защо не е налична?

Отговори