Информация за iPhone

mcmarto
Регистриран: 30 май 2020, 13:09

Информация за iPhone

Мнение от mcmarto » 30 май 2020, 13:25

Здравейте,

Дойде време да сменям телефон и съм решил да си взема един от флагманите на този сезон. Бях хвърлил око на Galaxy S20 Ultra, но съм малко разочарован от мненията и сравненията между Exynos, с който идва телефона у нас, и Snapdragon. Поради тази причина се замислих за iPhone 11 Pro Max. Досега обаче не съм ползвал iPhone и искам да получа малко информация относно работата с него при нормален Windows PC.

Доколкото знам при iPhone се ползва iTunes за сваляне и качване на всякакви данни, мултимедия и т.н. Това означава ли, че не мога да влизам изобщо в директорията на устройството и да работя с файлове, снимки, песни и всичко останало без да ползвам iTunes?

Разбрах, че снимките, правени с iPhone са с различен формат от тези, правени с Android телефон. Лесно ли става конвертирането им, за да мога да си ги разглеждам ако реша на нормален компютър без да ползвам iTunes?

iTunes ползва ли storage мястото на компютъра ми или или за всичко се ползва iCloud? Ако е така, какво място получаваш безплатно?

Относно слушалки - има ли проблем със свързването на стандартни безжични слушалки или пак трябва да ползваш само Apple продукти?

Всякаква друга информация и мнения за специфични неща, които можеш или не можеш да правиш с устройството в ежедневното му ползване, които се различават от Android телефон. Моля без biased мнения на фенове на марките - искам искрени мнения от iPhone юзъри - дали сте се сблъсквали с каквито и да било софтуерни трудности ако не ползвате други устройства на Apple.

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Информация за iPhone

Мнение от centur » 30 май 2020, 14:16

Без инсталиран iTunes можеш да виждаш/копираш снимките/видеото правени с камерата.
Да, различни са и по-точно са по-"нови" (от няколко години) формати HEIF/HEVC, които пестят място без да е за сметка на качеството, но ако това за теб е проблем -> можеш спокойно да го изключиш от опциите Settings > Camera > Formats > Most Compatible, но в този случай за 4K видео с 60 fps и Slow Motion 1080p с 240 fps ще трябва да превключиш на High Efficiency.
Да, изполва го за алтернативен backup и е независим от iCloud. Безплатното пространсто в iCloud е само 5GB, а от там нагоре, ако искаш или триеш стари снимки/видеа или си купуваш повече облачно пространство (аз съм се абонирал 50GB за 1,99 лв./месец).
Всичко с Bluetooth си работи без значение марката! Няма ограничение да е само на Apple продукти!
Различното е, че при мен 85 - 90% нещата, които позлвах/правех на Android ги мога и на iPhone, но специфични файлови мениджъри като ES File Explorer и други с подобни функци липсват.
Не мога да разбера какво значи "софтуерни трудности"? Ако визираш трансфер на файлове през Bluetooth - между Apple устройства няма никакъв проблем, но за Android и Windows устройства - трябва да инсталираш външно приложение като SHAREit (мултиплатформена е).

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 30 май 2020, 15:42

Виждам че си се насочил към най-скъпия модел,а досега не си ползвал никога iPhone,нали така? Ако съм прав ти препоръчвам по-възможност да вземеш от някой познат/приятел айфон,и да го ползваш седмица-две,за да прецениш дали iOS е за теб! Няма смисъл да изсипваш една камара пари за нещо което не си ползвал преди и не знаеш дали в твоето или не!

mcmarto
Регистриран: 30 май 2020, 13:09

Мнение от mcmarto » 30 май 2020, 15:53

pretorianec написа:
30 май 2020, 15:42
Виждам че си се насочил към най-скъпия модел,а досега не си ползвал никога iPhone,нали така? Ако съм прав ти препоръчвам по-възможност да вземеш от някой познат/приятел айфон,и да го ползваш седмица-две,за да прецениш дали iOS е за теб! Няма смисъл да изсипваш една камара пари за нещо което не си ползвал преди и не знаеш дали в твоето или не!
Здравей, това е причината да си правя проучване. Преди 6-7 години имах iPod Touch, така че съм се докосвал до операционната система, но с изключение на това си прав - не съм имал такъв телефон.

Причината, поради която се насочвам към флагманите е, че не сменям телефони през 1-2 години (в момента все още ползвам Galaxy S5, модел от 2014) и като дойде момента искам да си взема топ модела и да си го ползвам дълго време.

Благодаря за съвета все пак.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 30 май 2020, 16:00

mcmarto написа:
30 май 2020, 15:53
pretorianec написа:
30 май 2020, 15:42
Здравей, това е причината да си правя проучване. Преди 6-7 години имах iPod Touch, така че съм се докосвал до операционната система, но с изключение на това си прав - не съм имал такъв телефон.

Причината, поради която се насочвам към флагманите е, че не сменям телефони през 1-2 години (в момента все още ползвам Galaxy S5, модел от 2014) и като дойде момента искам да си взема топ модела и да си го ползвам дълго време.

Благодаря за съвета все пак.
Тези които ползваме iPhone,е нормално да ти кажем “Давай,взимай го” на по-конкретните ти въпроси горе,колегата ти отговори,а от там нататък вече всичко е въпрос на личен избор! Аз мисля че определено няма да сбъркаш още повече в светлината на човек който рядко си сменя телефоните! Ще бъдеш доста доволен от отличната оптимизация на софтуер-хардуер,както и дългата поддръжка във времето!

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Мнение от gog88 » 30 май 2020, 16:03

Ползвам модела към който си се насочил от първия ден на продажбите му в България и съм доволен от телефона. Евентуално би изпитал дискомфорт от физическите му размери защото е много по-голям и тежък от S5, но и Ултра е с близки размери, така че явно големината не е проблем за теб. Ако не ти е спешно, бих ти препоръчал да изчакаш 4 месеца и да си вземеш модел от 12 серия на Епъл.
Apple iPhone 11 pro max, Midnight Green
Apple Watch Series, Nike 4 44mm
Apple AirPods Pro
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

Потребителски аватар
centur

Мнение от centur » 30 май 2020, 19:58

Legolaself01 написа:
30 май 2020, 19:19
Нали си чувал за Юсейн Болт?
Бягай от тази марка по-бързо и от него, ако искаш да си запазиш нервната система и мозъчните клетки.
Защото след дългогодишно ползване, и на гол панел с тяхното лого, ще казваш най-добрия телефон 🤔
Какво му пречи да опита iOS? Да не мислиш, че всички хора всеки ден root-ват, сменят custom kernel-и, ROM-ове и ровят в системните с директории на телефоните си?
Масово (да не кажа 90 - 95%) от хората щракат снимки, които качват в facebook, instagram и пр., но грам не ги интересува, че ако root-нат телефона ще имат по-големи възможности, отколкото производителя им е преценил, че имат.
iPhone е подходящ за хора, които искат всичко да работи добре без тяхна намеса (разбирай root при Android или jailbreak при iOS) + редовни (дългогодишни) ъпдейти, а не като при Android на годината 1 път (евентуално и 2-ри последен път на втората година), а след това месечни "кръпки" от дъжд на вятър.

YoungGuy
Регистриран: 30 дек 2019, 20:08

Мнение от YoungGuy » 31 май 2020, 02:46

mcmarto написа:
30 май 2020, 13:25
Здравейте,

Дойде време да сменям телефон и съм решил да си взема един от флагманите на този сезон. Бях хвърлил око на Galaxy S20 Ultra, но съм малко разочарован от мненията и сравненията между Exynos, с който идва телефона у нас, и Snapdragon. Поради тази причина се замислих за iPhone 11 Pro Max. Досега обаче не съм ползвал iPhone и искам да получа малко информация относно работата с него при нормален Windows PC.

Доколкото знам при iPhone се ползва iTunes за сваляне и качване на всякакви данни, мултимедия и т.н. Това означава ли, че не мога да влизам изобщо в директорията на устройството и да работя с файлове, снимки, песни и всичко останало без да ползвам iTunes?

Разбрах, че снимките, правени с iPhone са с различен формат от тези, правени с Android телефон. Лесно ли става конвертирането им, за да мога да си ги разглеждам ако реша на нормален компютър без да ползвам iTunes?

iTunes ползва ли storage мястото на компютъра ми или или за всичко се ползва iCloud? Ако е така, какво място получаваш безплатно?

Относно слушалки - има ли проблем със свързването на стандартни безжични слушалки или пак трябва да ползваш само Apple продукти?

Всякаква друга информация и мнения за специфични неща, които можеш или не можеш да правиш с устройството в ежедневното му ползване, които се различават от Android телефон. Моля без biased мнения на фенове на марките - искам искрени мнения от iPhone юзъри - дали сте се сблъсквали с каквито и да било софтуерни трудности ако не ползвате други устройства на Apple.

Благодаря предварително.
Използвам айфон 8+ и самсунг s9+ и мога да ти споделя доста информация.
Айфона е много хубав за нещата, за които му е позволено да прави. Останалите неща са много натоварващи , особено за нов iOs потребител. Настройването на твоя mp3-ка за рингтон е почти мисията невъзможна. Лично при мен прехвърлянето на музика удари на камък още в началото след като itunes просто си даде някаква грешка и не тръгна. След търсения намерих програми за прехвърляне директно на папки в айфон и песните се прехвърлиха, обаче първо теглиш една програма слагаш мп3ката вътре и след 300 мъки е готово. Торенти забрави. Персонализация забрави. Безплатните програми са много по-малко от при андроид. Няма споделяне на дисплея към google chromecast. Тегления от интернет сайтове става чрез специални браузъри.
Плюсовете са , че това което е позволено и закупено си работи без засечки. Батерията пада доста по-бавно от андроида. Откъм сигурност и ъпдейти е на много добро ниво и има неща, които при андроид напълно липсват (например имаш пръстов отпечатък и код за отключване на екрана и по подразбиране почти винаги иска пръстов отпечатък. Спира те полицията и казва давай телефона . Задържаш копчето за захранване за 5 секунди и пръстовия отпечатък изчезва и иска само код за отключване. )
Друго не се сещам в почти 3 сутринта.

Потребителски аватар
centur

Мнение от centur » 31 май 2020, 09:57

YoungGuy написа:
31 май 2020, 02:46

Настройването на твоя mp3-ка за рингтон е почти мисията невъзможна. Лично при мен прехвърлянето на музика удари на камък още в началото след като itunes просто си даде някаква грешка и не тръгна. След търсения намерих програми за прехвърляне директно на папки в айфон и песните се прехвърлиха, обаче първо теглиш една програма слагаш мп3ката вътре и след 300 мъки е готово. Торенти забрави. Персонализация забрави. Безплатните програми са много по-малко от при андроид. Няма споделяне на дисплея към google chromecast. Тегления от интернет сайтове става чрез специални браузъри.
Просто трябва да е "отрязана" до 30 секунди, а с iTunes можеш да си "режеш" всяка песен: ЦЪК

Прехвърлянето е елементарно с iTunes. Само трябва да сложиш отметка тук (при свързан телефон):

Изображение

Толкова "трудно" с drag & drop :lol:

Изображение

За торенти има iTransmission, но това са подробности :D
Защо да забрави за персонализация? Може да си смени фона, да си подреди иконките на десктопа, папки и т.н., но вече за смяна на иконки и такива неща - трябва jailbreak.
Има споделяне към Chromecast, но с инсталирано външно приложение nPlayer
Тегленето става точно през вградения браузър Safari.

LAODSE
Регистриран: 10 ное 2012, 16:02

Мнение от LAODSE » 31 май 2020, 10:43

YoungGuy написа:
31 май 2020, 02:46
mcmarto написа:
30 май 2020, 13:25
Здравейте,

Дойде време да сменям телефон и съм решил....
Айфона е много хубав за нещата, за които му е позволено да прави. Останалите неща са много натоварващи....
На абсолютно същото мнение съм като колегата.Айфона има доста ограничения,ако искаш да имаш надежден,добре работещ телефон става.От към сигурност е много добре,по-добре от повечето андроид телефони.Ако искаш персонализация,двусимови функции с много опции,да инсталираш приложения извън техния магазин,файлов мениджър с доста функции,работещ блутуут трансфер,добавяне на памет(с карта)честа смяна на музика и др.не е твоя телефон.Ако си Linux юзър нещата са хептен тегави.При мен айфона е втори,допълващ телефон,виж ако говорим за таблети айпад-а не го сменям с нищо....

Отговори