Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от chasovnik » 28 сеп 2018, 06:45

Само мога да кажа, че iPhone Xs Max е нещо уникално поне за мен, сравнено със старите модели телефони. Върви по-меко и бързо, самата изработка е супер финна с 2 думи супер е машинката.

buttman
Регистриран: 29 дек 2005, 13:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от buttman » 28 сеп 2018, 09:08

Човече, продължаваш да спориш като ми слагаш думи, които не съм казал! И ми пускаш някакви дефиниции за първокурсници от техникуми.
Напрежението се подава в права посока, за да се отпуши диода. Токът е този, който определя силата на светене.
Затова се използва ШИМ, при която протича голям импулсен ток.
Постоянно говориш за промяна на напрежението. Напрежението не се променя, променя се [B]токът[/B].
В зависимост от цвета LED работят в определен постоянен обхват на U.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от radko89 » 28 сеп 2018, 10:24

Ето едно добро ревю на дисплеите от "надявам се" безпристрастен източник:
https://www.tomsguide.com/us/iphone-x-oled-screen-vs-pixel-2-note-8,review-4807.html

Отдолу пише като заключение:
[Quote]Bottom Line
It took Apple an awfully long time to jump on the OLED bandwagon, but as usual, the company knocked it out of the park when it finally made the move. But is it better than the competition? The answer to that question will depend on what you like to see.

If it's realism you want, the iPhone X's supremely bright screen and exquisite white balance provide a sense of color accuracy you simply don't get from other handsets. But if you want hues that truly pop, the Galaxy Note 8 is still king. Ironically, Samsung is responsible for producing the OLED panels in both phones, but differences in tuning have resulted in two of the year's very best, albeit very different, smartphone displays.[/Quote]

Говорете колко си искате за диоди и как работят, само ще кажа, че настройката на дисплея определя колко добре ще изглежда той при положение, че и на самсунг и на епъл излизат от една производствена линия.
Каквото и да си говорим - настройката на дисплея и неговото управление са "почти" толкова важни, колкото и технологията на изработка и производствения процес за качеството на образа след това.

Както се вижда от тестовете дисплеят на епъл е по-ярък (много по-ярък), с по-добри ъгли на виждане, с по-малко отенъци на синия нюанс и като цяло с по-добро изображение.
Важно е да се отбележи, че цветовата репрезентация вече си е личен избор - някои харесват много цветния дисплей на самсунг, някои предпочитат по-натуралните цветове на епъл, които се доближават до цветовете от IPS панелите им.

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от npet » 28 сеп 2018, 11:53

@chasovnik
Честито!
Екрана добър ли е :) ?
Nokia 100 black

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от Spikul » 28 сеп 2018, 12:04

Bittman, отказвам се - ти си неспасяем случай.
Вярвай си колко си прав - твоя воля, но се излагаш щом продължаваш да твърдиш че диод се управлява само с ток.
Дерзай.

radko89
Контакти:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от radko89 » 28 сеп 2018, 12:25

Диод наистина се управлява с ток!

Ако нямаш достатъчно напрежение диодът няма да може да работи за да тегли тока.
Докато имаш достатъчно напрежение за да е в работен режим контролът става чрез големината на тока. Променяш тока за да промениш яркостта.

Общо взето - колкото по-високо напрежението толкова по-проводим е диодът и толкова по-висок ток може да минава през него.
Контролирайки тока с нещо като резистор или контролер се променя и яркостта на диода.

Приложил съм една графика за проводимостта на диода спрямо напрежението.

Ако беше контролиран от напрежение диодът щеше да свети по-ярко на 24 волта с 20 ma отколкото на 9 волта с 20ma?
Това не е така.

Айде стига сте се карали за глупости сега.

Spikul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от Spikul » 28 сеп 2018, 12:52

Няма такова нещо, токът зависи от напрежението и съпротивлението. Т. е. токът е резултат на напрежението. Идеята на полупроводниците е да усилват тока, защото имат електронно-дупчест преход и съпротивлението им се променя.

radko89
Контакти:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от radko89 » 28 сеп 2018, 13:19

Колега, не разбрах - какво нещо няма?

Нещо явно не говорим на един език?

Това, което написах отгоре са ми го преподавали в технически университет софия, както и беше потвърдено току що от двамата ми електронни инженери, които правят дизайн на управляващи и други схеми от 30 години насам.

Не знам какво си учил преди 20 години, но ми се струва, че е поизветряло с риск да те засегна.. Разбирам, че си държиш на твоето, но прочети малко и тогава толкова яростно защитавай позиция..

И още нещо - ако поддържам напрежението постоянно и променям съпротивлението не се ли променя токът? Или тъй като не променям напрежението токът си остава същият (токът зависи от напрежението) - гениално, мисля, че трябва да го патентоваш това..

radko89
Контакти:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от radko89 » 28 сеп 2018, 13:29

И малко теория за задоволяване на нуждата ти от знания:
[Quote]LEDs are ‘current driven’ components. You determine their brightness according to how much current goes through them.

The voltage you apply (that is, the forward voltage drop of the diode/LED) to achieve a given brightness is a variable, according to several factors, such as the colour of the LED which is in turn based on the chemical elements that the silicon is doped with, its temperature, it also varies from batch to batch during manufacturing (which is basically slight variations in the doping proportions), and so on.

So you basically “don’t care” what voltage you apply to a LED to get it to shine at a specified brightness, because that voltage variation is compensating for things outside your control, all that matters is how much current you pass through it. This is why you use a “constant current” circuit to drive all but the simplest of LED-driving situations.

The constant current circuit will take whatever supply voltage you have, and when you “tell” it to drive 20mA through the LED it will apply whatever voltage is necessary - up to a maximum of whatever your supply voltage is - to achieve that 20mA current.

If you google ‘constant current circuit’, you’ll see there’s many different ways to design such a circuit: with one transistor and a voltage reference (e.g. a Zener diode), a couple of transistors & resistors, an op-amp, with an LM317 voltage regulator reconfigured in an unusual way, and of course these days there are newer chips dedicated to driving LEDs with some kind of on-chip constant current circuit, including ones that are ‘switch-mode’ operation, using PWM to turn the LED on & off very quickly.[/Quote]

Spikul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Екранът на iPhone XS Max е най-добрият в света

Мнение от Spikul » 28 сеп 2018, 13:47

Не знам с какво може да ме засегне човек, който не знае закона на Ом? Или викаш е демоде и формулата, че токът е равен на напрежението делено на съпротивлението? Как ще промениш съпротивлението на един диод да те питам последно? Реално как може да накараш един светодиод да свети най-силно?

Отговори