Apple iPhone Xs Max

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от algor » 12 окт 2018, 07:04

Работят и през мобилната мрежа, няма проблем. (yes)
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от tzincbg » 12 окт 2018, 08:06

Еми направи си jailbreak и си инсталирай каквото искаш.

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от gog88 » 12 окт 2018, 10:01

Позволявам си да публикувам тук написаното в друг форум от JmeLche, който е един от малкото ни сънародници в момента с айфон с Dual sim.

Хора, които са ползвали телефон с две карти(Android), няма нищо общо ябълкта с познатите ни телефони с две карти, доста е НЕ удобен и има много минуси Apple пред Android! За тези, които решат да го ползват или тези, които са ползвали телефон с две карти качвам няколко снимки и ще поясня какво точно имам в пред вид под не удобен! При андроида при набиране избираш от коя карта да набереш, обаче при ябълката не е така- влизаш в контакта и от preferred data plan избираш от коя карта да се обадиш! Може също така на всеки контакт да зададеш автоматично от коя карта да се обаждаш, което е +! Опциите за картите от коя да набираш също не са добре измислени, избираш последно използвана карта/ или на която си получил обаждане от нея да звънне, Sim1 да набира или Sim2!

FaceTime и iMessages работят през мобилната мрежа, като можеш да зададеш само един номер за тях! Телефона е с един модул, което ще рече, че когато говориш от едната карта другата е изключена, което е много кофти, може с пренасочване, но не е безплатно!
Хубавото при смс-те е ,че те пита от коя карта да изпрати смс-а.
Можеш да избираш на коя карта да ползваш мобилните данни!
Надявам се, че в близко бъдеще ще доусъвършенстват тези минуси, в които андроид са доста напред!
Apple iPhone XS max
Apple Watch Series 4 44mm
Apple AirPods
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от pretorianec » 12 окт 2018, 11:19

Схемата с jailbreak при iPhone мисля че умря още преди две три версии на операционната система.

pretorianec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от pretorianec » 12 окт 2018, 11:31

Масово двусимовите телефони са само с един радиомодул така или иначе,и ако искаш да приемаш разговори на двете карти докато говориш по-едната начина е само с пренасочване на обажданията! Така е и при Самсунг(там дори го имат като функция в менюто,мисля че се казваше интелигентна сим или нещо подобно).
Телефони с два радиомодула(Dual Sim Active)имаха навремето един два китайски производителя и бяха много трудни за намиране в Европа.
Другите неща не виждам какво трудно или неудобно има,като особено ми харесва функцията да можеш да настроил всеки един контакт с коя карта да се избира което за мен е огромен плюс и ти елиминира варианта всеки път да влизаш някъде и да избираш с коя карта да набираш. Тази настройка много малко телефони Андроид е имат,като последно съм е срещал мисля че в Мототола когато ползвах,преди да ги купят Леново. Като цяло всеки един андроид производител сам избира как да си организира dual sim управлението в телефоните си,като това дали ще ти допадне или не,е въпрос на лични предпочитания.
Така че там нещата определено не са цвете също!

BANANA_18
Регистриран: 01 юли 2004, 01:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от BANANA_18 » 12 окт 2018, 12:24

При андроид няма нужда да влизаш някъде, че да избираш с коя карта да звъннеш. Освен ако от настройките не си задал винаги да звъниш от опредвлена карта

pretorianec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от pretorianec » 12 окт 2018, 13:24

При iPhone може да влезеш един път и да направиш настройка на на съответния номер с коя карта да го избира по-подразбиране,и да не трябва да избираш всеки път. Същото нещо може да се направи и със всички номера в оказа тела ти,и да си решиш този проблем един път завинаги.
За мен това е по-добър вариант,вместо всеки път да трябва да избирам или да ме пита с коя карта да набирам,или да трябва да влизам в менюто на съответният контакт.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от Вито » 12 окт 2018, 14:10

Ето едно подробно ревю на български, при това с двусимовата китайска версия.
[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0GRraFGiPt8&feature=youtu.be[/Youtube]
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от chasovnik » 09 ное 2018, 10:12

Малко по темата: вчера сутринта като, че ли от студа тъч-функцията нещо не работеше. Опитах да отворя накакво приложение (инстаграм), но не искаше да се скролва, пробвах с друго - същата работа. Същевременно можех да излизам от приложенията до начален екран. Само за инфо версията на софтуера е iOS 12.1.1 бета 1 до снощи, предполагам, че може да е от това?
Поздрави!!!

Ragacone
Регистриран: 19 юли 2017, 09:08

Re: Re: Apple iPhone Xs Max

Мнение от Ragacone » 09 ное 2018, 13:32

Махни бетата

Отговори