smartwatch

telefoncho
Регистриран: 03 авг 2009, 09:07

smartwatch

Мнение от telefoncho » 06 апр 2018, 01:42

Здравейте, потърсих дали има подобна тема, но не намерих. Искам да попитам ползвате ли smartwatch и ако да какъв и какво ви е впечатлението? Нужен аксесоар ли е и помага ли в ежедневието ?

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: smartwatch

Мнение от tzincbg » 06 апр 2018, 09:57

Зависи за какво си ползваш телефона.
Ако държиш на фитнес приложения, предимно гледаш нотификации, съобщения, е добре и ще ти пести усилия и батерия на телефона. На някои модели въобще не личи от страни, че са включени и можеш да ги ползваш за четене без да виждат, че всъщност не слушаш околните и се разсейваш.

Обаче ако често си отваряш телефона да четеш статии, видео, не виждам голям смисъл.
Също така много зависи какъв модел. Някои китайски ще ти скъсат нервите със слаба батерия и синхронизиране само и единствено с дървено китайско приложение. Samsung Gear и Apple Watch са друга бира.
От китайските Xiaomi часовниците са стабилни, с удобно синхронизиране и държи батерията. Досега не ги видях да пуснат неизпипан продукт.
Може да видиш и Huawei Watch 2, ама цената е по-висока от на Шиаоми.

442eacivs
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от 442eacivs » 06 апр 2018, 10:29

Ползвам iwatch предимно за тренинг и да уточня не в България. Мога да плащам с неги, билети абе ... каквото имаш на телефона. Можеш да говориш от негода четеш без да пишеш има готови тъпи фрази. Аз специално го ползвам на 99% , но пак повтарям -не в България.

rumbo
Регистриран: 26 юни 2005, 08:30

Мнение от rumbo » 06 апр 2018, 11:05

Ползвал съм над 10 различни вида смарт часовника. Още от както излезе първият гиар и пибъл, та чак до сега. Просто съм маниак на тема часовници и телефони, а смартуча е нещо, което ги обеденява до известа степен.
От съвременните има и такива, които изглеждат много добре- като класически часовник. Можеш да си го направиш да изглежа както си искаш във всеки момент да е различен. Иначе всички независимо от коя марка са вършат една и съща работа ( говоря само за тези с андроид уеър и тизен, без китайски испълнения). Нотификациите от приложенията са супер полезни, спортните им функции също.
Недостатъци:
Повечето не се виждат на слънце, но
голямата мъка на всички е батерията. Трябва да се зарежда всеки ден, мак на 2
И като ми омръзне да го зареждам го махам...и така до следващият.
Поради тази причина си взех едно Suunto Spartan, на което батерията му е ок- кара от 7- 10 дена. Има си смарт известия от приложенията в телефона и толкова. Всичко друго е направо трагично - дисплеят е като от часовник за 2лв, софтуера е постен, приложението в телефона дискънектва постоянно..да бяха взели един китайски да го поразгледат как се прави поне. А бе за часовник от 800лв си е супер зле
Ама финладска му работа, докато не станат и те китайци като нокия няма да се оправят :D

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Re: smartwatch

Мнение от chilko » 06 апр 2018, 11:31

За мен Pebble беше най-смисленото нещо в категорията и го ползвах с кеф. Сега технологията им живее в новите часовници на Fitbit, които предлагат същия дълъг живот на батерията.

denko1
Регистриран: 13 юли 2004, 16:48

Мнение от denko1 » 06 апр 2018, 11:42

Аз съм с китайски за 30 и няколко долара, батерията издържа до 120 дни стенбай, има и модели с обикновенна батерия.

rumbo

Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от rumbo » 06 апр 2018, 12:27

На pebble си правих собствени "лица"
Тогава имах Нот3, та покрай тях му намерих приложение на писалката.
Обаче към момента си е супер грозноват. За съжаление фитбит също..колкото дисплей, толкова и рамка около него.

От всички, които съм носил на външен вид най-ми допадаха смарtа на хуауей 1-вото издание и един фосил. Да не вярваш какъв красив смарт са избарали - безрамков 1.5" дисплей, 45мм стоманена каса и верига. Лягаше страшно на ръката и имаше собствена визия.
Това е със цифер на Citizen Promaster

telefoncho
Регистриран: 03 авг 2009, 09:07

Мнение от telefoncho » 06 апр 2018, 16:56

За мен честно казано май е по-скоро глезотия и цени от 600-700 лв са безмисленни. Разгледах серията ticwatch на разумни цени са и единствения минус според мен е, че няма nfc. Ако някой има мнение за тях да сподели или за някое друго устройство

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 06 апр 2018, 18:59

Като потребител на Windows преди време си поръчах Vector Luna, сега част от Fitbit. Но още не съм го пробвал иначе на външен вид е елегантен и най много се приближава до истински часовник, с кожена каишка, нищо общо с пластмасите.
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

rumbo

Мнение от rumbo » 07 апр 2018, 08:49

telefoncho
ticwatch са с пълноценен андроид уеър и малко по-евтини, но в Китай.
Към 250лв са някои модели, ако се обметят ще станат над 300лв. Някои се оплакват в алиекспрес че губят връзка и не стават за ползване, но може и да са единични случаи. Все пак рискуваш... При внимателно дебнене големите вериги пускат различни марки смартове от доказани производители на прилични цени. Взимал съм Сони 3 за 200лв от амазон.ук. За 500лв геар 3 на самсунг. А в момента 2-та версия на хуауей е 400лв в амазон Италия.

N1
Фитбит на пръв поглед е ок, но пак казвам с тая рамка окло циферблата не. Имаш колкото полезна, толкова и безполезна площ, което мен много ме дразни

Отговори