Мегабайтите свършват супер бързо

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мегабайтите свършват супер бързо

Мнение от Apple_fan » 08 фев 2019, 09:49

Здравейте,

Има ли някой проблем с мобилния интернет на А1? Последните месеци мегабайтите свършват супер бързо. Дори когато съм на Wi-Fi, пак ми се хабят.

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Мегабайтите свършват супер бързо

Мнение от centur » 08 фев 2019, 10:12

От настройките на Wi-Fi задай да не ти ползва мобилния интернет при лошо покритие.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 08 фев 2019, 11:30

И на жена ми гледам, че от както й преподписах договора на А1 пред няколко месеца започнаха да се топят по-бързо данните. Не съм се зачитал в договора, но съм сигурен, че вече не се таксува на 1КВ, а на повече. Това го установих и че в приложението Моят А1 изразходваните данни са винаги кръгло число мегабайти, а не като на Теленор с точност до килобайт.
Samsung Galaxy S10

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 08 фев 2019, 14:00

Настройваш тия неща веднъж за половин час и си готов за месеци наред:

obshta-diskusiya-f53/strategii-za-peste ... 49223.html

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 08 фев 2019, 19:41

Свършват, детското в youtube ги оправя за нула време
If you're good at something never do it for free

Потребителски аватар
Jonne
Регистриран: 26 дек 2018, 08:33

Мнение от Jonne » 10 фев 2019, 15:10

По принцип съм забелязал, че мегабайтите свършват много, много бързо и при трите оператора. Това за договорни, а за предплатените .... там са направо болиди от F1

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 10 фев 2019, 16:14

Телефоните вече имат твърде много синхронизации на заден план, А и мобилните сайтове са много по-шарени и тежки, YouTube вече дефаултва на много повече модели на HD, има и повече реклами, затова.
СЪЩО ТАКА при предплатените се таксува на 20 или 100 кило байта, вместо на 1. Горе съм описал в линка как да ограничите тези неща.

А и операторите дружно намалих мегабайтите в пъти в плановете...което за мен е нарушение на човешките права. Както и заплаха за правителството всъщност, като им свършат, хората се принуждават да вдигнат нос от телефона и да се огледат какво става...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Right_t ... net_access

Потребителски аватар
Jonne

Мнение от Jonne » 10 фев 2019, 20:30

tzincbg написа:Телефоните вече имат твърде много синхронизации на заден план, А и мобилните сайтове са много по-шарени и тежки, YouTube вече дефаултва на много повече модели на HD, има и повече реклами, затова.
СЪЩО ТАКА при предплатените се таксува на 20 или 100 кило байта, вместо на 1. Горе съм описал в линка как да ограничите тези неща.

А и операторите дружно намалих мегабайтите в пъти в плановете...което за мен е нарушение на човешките права. Както и заплаха за правителството всъщност, като им свършат, хората се принуждават да вдигнат нос от телефона и да се огледат какво става...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Right_t ... net_access

И защо да си играя ... не забелязвате ли, че тези планове с мнооого гигабайти ги има само в България и още две три източно евтопейски държави.
Просто не са реални не може аз на чужд оператор да имам 3GB да ми остават и неизползваните да се прехвърлят в следващия месец.
Е признавам не гледам филми и ютюб, но мейли с до 10 мб. Файлове и ...

Sent from my Изображение using Tapatalk

nomercy
Регистриран: 12 юни 2008, 18:08

Мнение от nomercy » 10 фев 2019, 21:49

теленор имат неограничен интернет в швеция както и минути и мб в щатите. така ,че не е само тук. отвори си сайта им telenor.se през онлайн транслатор и ще видиш. наистинанвръзва се най скъпият им план 100 лв но все пак там и заплатите са по високи. даже другите планове са с повече мобилен интернет.

Потребителски аватар
Jonne

Мнение от Jonne » 10 фев 2019, 22:53

nomercy написа:теленор имат неограничен интернет в швеция както и минути и мб в щатите. така ,че не е само тук. отвори си сайта им telenor.se през онлайн транслатор и ще видиш. наистинанвръзва се най скъпият им план 100 лв но все пак там и заплатите са по високи. даже другите планове са с повече мобилен интернет.
Знам аз самият ползвам такъв но той е от скоро.

Sent from my Изображение using Tapatalk

Отговори